Az ETO kétgólos hátrányból fordított Barcikán, kiesett a Tiszakécske és a Siófok

F. B., R. Z.F. B., R. Z.
2024.05.12. 19:05
A bajnok Nyíregyháza (fehérben) a BVSC (szürkében) otthonában is nyerni tudott (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
Vasárnap hét mérkőzést játszottak a labdarúgó NB II-ben. A bajnok Nyíregyháza és a feljutásra pályázó ETO is hátrányból tudott fordítani. Előbbi a BVSC-t sodorta nehéz helyzetbe, míg utóbbi kétgólos hátrányt küzdött le Kazincbarcikán. A Honvéd Ajkán nyert, a Csákvár pedig otthon győzte le a Kozármislenyt, így mindkét győztes csapat bebiztosította a bennmaradását. Hiába vezetett a Tiszakécske Gyirmóton és a Siófok Szegeden, végül mindkét gárda csak egy-egy pontot szerzett, így már biztosan nem kerülik el a kiesést a bajnokság végén. A Budafok nem tudott nyerni a sereghajtó Mosonmagyaróvár vendégeként, így a fővárosiaknak még lesz miért izgulniuk a hátralévő fordulókban. Hétfőn este a Vasas hazai pályán fogadja majd a Haladást.

NB II
32. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–ETO FC GYŐR 2–3 (2–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 700 néző. Vezette: Pintér Csaba (Ország Péter, Nagy Viktor)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Süttő, Vincze D. (Papp M., 65.) – Kártik, Csilus T., Pekár L. – Pinte P. (Szabó B., 78.), Pethő (Kurdics, 50.). Vezetőedző: Csábi József
ETO: Gyurákovics – Vera, Szépe, Vianna (Szujó, a szünetben), Csontos D. – Bánáti, Anton – Boschilia (M. Diarra, 73.), Bumba, Skvarka (Kiss M., 90+1.) – Lukics (Farkas B., 65.). Vezetőedző: Borbély Balázs
Gólszerző: Pethő (1–0) a 12., Gyurákovics (öngól, 2–0) a 16., Bumba (1–2) a 41., Szépe (2–2) az 57., Bumba (2–3) a 85. percben
Kiállítva: Pinte P. (a kispadról) a 87. percben
Csábi József: – Jó mérkőzés volt, mert megfelelően felkészültünk az ETO-ból. Eltüntettük a két csapat között lévő különbséget, meg is nyerhettük volna a meccset, a sok sérülés miatt tíz emberrel fejeztük be a mérkőzést.
Borbély Balázs: – A mérkőzés előtt sérülés miatt kénytelen voltam változtatni a védelmen, s ez meg is látszott a találkozó elején. A cseréink lendületet hoztak a játékunkba, és sikerült legyőznünk a remekül játszó hazaiakat.

FC AJKA–BUDAPEST HONVÉD 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 2000 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
AJKA: Szabados – Horváth P., Tar, Jagodics B. (Tóth G., 75.), Csemer – Kenderes, Csizmadia Z. – Fiáth (Babos B., a szünetben), Zsolnai R., Pantovics (Borsos F, 59.) – Nagy K. (Szarka Á., 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BP. HONVÉD: Tujvel – Kovács N. (Eördögh, 63.), Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N. (Bocskay, 84.), Nyitrai B. (Kocsis G., 84.), Lőrinczy – Krajcsovics, Kerezsi (Simon B., 72.), Kundrák (Kulbacsuk, 84.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Krajcsovics (0–1) a 42., Kerezsi (0–2) az 54. percben
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, de egy hiba után hátrányba kerültünk. A másodikban gyengék voltunk, korán le kellett volna zárnunk ezt a találkozót, de ebben nem voltunk jók.
Csertői Aurél: – Az Ajka jobb volt a meccs első felében, de a kapusunk meccsben tartott minket, ezt megúsztuk, és a gól megnyugtatott bennünket. A második félidőt profin lehoztuk, jól védekeztünk, s fontos gólt szereztünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BUDAFOKI MTE 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE Sportpálya, 200 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Baghy Csaba)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Simita, Czingráber, Deák I., Radics – Kapornai, Végső, Szabó B. (Szendeff, 77.), Illés D. (Máris, 70.), Csóka D. – Puhtyejev (Bekker, 77.). Vezetőedző: Nagy Ádám
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M., Lorentz, Oláh B., Kalmár O. – Soltész I., Csonka A. – Szerető (Horváth O., 76.), Németh M. (Zsóri, a szünetben), Kovács D. (Merényi, a szünetben) – Vasvári (Elek B., 83.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerzők: Szabó B. (11-esből, 1–0) a 41., Vasvári (1–1) a 42. percben
Nagy Ádám: – A játékkal hellyel-közzel elégedett voltam, ám egyetlen védelmi kihagyásunkat megbüntette a Budafok, így van némi hiányérzetem.
Dajka László: – Tompán kezdtük a mérkőzést, nem úgy játszottunk, ahogy szerettem volna, csak a fordulás után voltak lehetőségeink, de igazságos eredmény született.

GYIRMÓT FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 612 néző. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Vrbovszki Pál)
GYIRMÓT: Kecskés – Szegi V., Lányi, Hajdú Á., Helembai – Szőke G. – Soltész I., Kovács D., Madarász M. (Molnár J., 57.), Erdei M. (Medgyes Z., 65.) – Adamcsek (Takács R., 90+1.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Valencsik – Balázs B., Szőr, Kocsis D., Grünvald (Takács T., 90+2) – Vajda R. (Gyurján, 83.), Zamostny (Torvund, 67.), Bertus. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Zamostny (0–1) az 1., Erdei M. (1–1) a 44. percben
Tamási Zsolt: – Ellenfelünk nagy erőket mozgósított a győzelem érdekében, de csapatunk jól tartotta magát, a játék képe alapján igazságos a döntetlen.
Balogh Pál: – Az utóbbi hetek munkája meglátszott a játékon, ám a második félidő mezőnyfölényét nem tudtuk gólra váltani, így lemondhatunk az NB II-ről…

BVSC-ZUGLÓ–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szőnyi út, 783 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Péter, Ring Kevin)
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Tóth K., Hidi P. – Kelemen P. (Nwachukwu, 69.), Mitrovics, Mucsányi (Deutsch B., 84.) – Bacsa (Rabatin, 75.). Vezetőedző: Kincses Ádám
NYÍREGYHÁZA: Fehér – Baki Á., Alaxai, Temesvári – Farkas B. (Oláh B., 68.), Tamás O. (Sigér Á., 82.), Nagy D., Nagy B. (Vida K., 72.) – Kovácsréti (Vass P., 82.), Beke P. (Novák Cs., 57.), Gresó. Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Benkő-Bíró (1–0) az 53., Nagy D. (1–1) a 63., Novák Cs. (1–2) a 90+3. percben
Kincses Ádám: – Sajnálom a futballistáinkat, a mérkőzés képe alapján egy pontra rászolgáltak volna.
Tímár Krisztián: – Nem játszottunk jól, a BVSC stabilan védekezett, nehéz volt feltörni a falat. Örülök viszont a győzelemnek – a rossz játékunk ellenére is.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 3–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Gregor Z., Karacs, Murka B. – Ominger (Nahirnij, 90.), Dencinger (Papucsek, 90.), Szakály D. (Farkas A., 75.) – Tamás N., Simon A. (Nagy Z., 63.), Jablonszkij (Juhász L., 63.). Vezetőedző: Tóth Balázs
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Horváth D., Füredi, Turi Kozics (Beke P., 66.), Nagy E. (Hegedűs L., 78.) – Molnár Á. (Nagy M., 66.), Major S. (Tóth Z., 55.), Kirchner – Horváth P. (Daru, 55.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Simon A. (1–0) a 45., Nagy Z. (2–0) a 64., Hegedűs L. (2–1) a 80., Tamás N. (3–1) a 90+5. percben
Tóth Balázs: – Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Sok helyzetet dolgoztunk ki, s ami fontos, ezúttal felülmúltuk a kihasználásban ellenfelünket. A vége meleg volt, de fegyelmezettek, higgadtak maradtunk, s a hosszabbításban bebiztosítottuk a sikerünket.
Aczél Zoltán: – Azt hiszem, most vagyunk a holtponton. Ezt nem is a vereség mondatja velem, hanem az, hogy olyan egyéni hibákat vétettünk, melyeket korábban nem. Az akarásunkra nem lehet panasz, de „kipukkadtunk” a végére.

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1253 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szabó Dániel, Dobos Dávid)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Gera N., 83.), Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Palincsár, 63.) – Magyar Zs. (Haris, 63.), Márkvárt D. – Zuigeber (Nagy R., 78.), Bíró B., Papp Á. – Klausz M. (Gajdos, 63.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SIÓFOK: Hutvágner – Svedjuk, Hegedűs J. (Csató, 27.), Posztobányi (Debreceni Z., 80.), Varga B. – Varjas, Kitl M. (Vékony, 73.) – Szedlár, Gyurkits, László D. – Dénes Cs. Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: László D. (0–1) a 62., Gajdos (1–1) a 64. percben
Kiállítva: Dénes Cs. a 60. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Ma különösen komoly problémáink voltak a helyzetek értékesítésével, a támadóharmadban nagyon dekoncentráltak voltunk. Az első félidőt végig kontrolláltuk, sok helyzetet kidolgoztunk, ám sajnos nem tudtunk gólt szerezni. A szünet után ezt folytattuk, de vannak olyan játékosok, akik nem a legjobb hozzáállással lépnek pályára. Biztos, hogy negyedikek leszünk, ám ezzel nem vagyunk elégedettek, mert nagyobb céljaink voltak, szerettünk volna feljutni. Sok problémával küzdöttünk, így ebben a ligában akár még jó helyezésnek is mondhatnám a miénket. Nagyon csalódott vagyok, viszont még lehet hat pontot szerezni, ez a célunk a hátralévő két meccsen.
Jeney Gyula: – A csapat a szívét-lelkét beleadta a mérkőzésbe, emellett futballozott is, és megmutattuk, hogy jó csapat vagyunk. Sajnálom, hogy nem tudtam többet kihozni ebből az együttesből. Ez az egy pont a hátralévő két találkozóra még erőt kell, hogy adjon.

Szombaton játszották:

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 900 néző. Vezette: Berke Balázs (Szert Balázs, Bornemissza Norbert)
PÉCS: Varasdi – Harsányi I. (Miknyóczki, 87.), Szekszárdi T., Pejovics, Hadaró – Majnovics, Krausz, Szeles (Bachesz, 9.), Hudák M. – Szabó M., Rácz B. (Tóth-Gábor, 73.). Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Say, Kékesi, Vincze Á. (Pintér D., a szünetben) – Vass Á. (Dragóner F., 68.), Németh E. (Köböl, 84.) – Varga Z. (Dobos, 68.), Korozmán, Gálfi (Borbély, 84.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Harsányi I. (1–0) a 44. percben
Mátyus János: – Csak a győzelem volt elfogadható, meg is van a három pont, ám bosszant, hogy a helyzeteinkből csupán egyet tudtunk kihasználni.
Lipcsei Péter: – Helyzetecskéink voltak, a Pécs agresszívabban küzdött − győzött is.

18. Mosonmagyaróvár32562126–63–37 21

Az NB II versenykiírása szerint egyenlő pontszám esetén előbb a több győzelem, a jobb gólkülönbség, a több rúgott gól, majd az egymás elleni eredmények rangsorolnak a csapatok között. Ha ez mind egyezik, a sportszerűségi versenyben elért jobb helyezés, legvégső esetben pedig sorsolás dönti el a sorrendet.