Az FTC harmadszor is megverte az idényben az MTK-t

2024.04.28. 19:40
Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 30. fordulójának záró mérkőzésén a már bajnok Ferencváros 2–1-re nyert az MTK otthonában a 224. örökrangadón.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
MTK Budapest–Ferencvárosi TC 1–2 (1–2)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Vezette: Csonka Bence
Gólszerző: Németh K. (31.), ill. Kodro (28.), Lisztes K. (45+3.)

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉSHEZ KATTINTON IDE!

A SÖRGYÁR VÉGÁLLOMÁS felé tartó 37A villamos kongott az ürességtől. A stadion melletti megállónál mindössze ketten szálltak le róla, olyan volt, mintha másfél órával később nem is lenne mérkőzés. Na de aztán nem sokkal később a Hungária körúton végighasító 1-es villamosról csak úgy tódult le a tömeg.

Bánhatta, aki kihagyta a vasárnapi összecsapást!

És nem csak azért, mert már a kezdés előtt szép jelenet játszódott le a pályán. Az öltözőfolyosóról előbukkanó ferencvárosiaknak díszsorfallal fogadták a hazaiak, a rutinos futballisták, Kádár Tamás, Németh Krisztián, Bognár István és a többiek tapssal köszöntötték az újabb bajnoki címet szerző zöld-fehéreket. Még akkor is, ha sok olyan futballista ballagott ki a kezdéshez, aki az utóbbi időben nem számít biztos kezdőnek. Dejan Sztankovics az MTK ellen alaposan felforgatta a kezdőcsapatot, a múlt heti, Kisvárda elleni (0–0) meccsről mindössze ketten maradtak a csapatban (a kapuban Dibusz Dénes, a középpályán Habib Maiga).

Az első félidőre mégsem lehetett panasz.

A bal szélen szerephez jutó Lisztes Krisztián előbb adott egy gólpasszt, majd maga is a rúgott egy gólt. Az más kérdés, hogy utóbbinál is a kiszolgálás volt a célja, a szélről betekert labdája mindenki felett elszállva kötött ki a kapu bal oldalában. A sárga lapos eltiltását töltő Varga Barnabás hiányában Kenan Kodro kezdett elöl, a pótlás nem sikerült rosszul, a bosnyák csatár gól nélküli állásnál a magasba emelkedve bólintotta Lisztes beadását a léc alá. A játékos nem a levegőbe beszélt, amikor a közelmúltban lapunkban elmondta, úgy érzi, ha végre átszakad a gát és megszerzi első gólját, követi a többi. Április közepén a ZTE otthonában (3–2) megnyert meccsen megszerezte az elsőt, az MTK otthonában pedig jött is a második. De nem csak a vendég vezetés miatt vonultak dühösen szünetre a kék-fehérek játékosai. A félidő vége előtti pillanatokban akadt dolga bőven Csonka Bence játékvezetőnek, előbb a VAR-rendszer segítségével vonta vissza a hazaiak jó helyről járó szabadrúgását, majd az ellentámadásnál befújta a buktatást, melyet követően Lisztes Krisztián tekerte a labdát a kapuba.

A dühből, dacból többet kellett volna átmenteni a második félidőre. A Ferencváros a vezetés birtokában érthetően nem sürgette a játékot, türelmesen járatta a labdát, az MTK előtt pedig ugyan akadtak lehetőségek, melyből gól születhetett volna, ám Dibusz Dénes bizonyította, miért a(z egyik) legjobb magyar kapus, a lefújás előtti pillanatokban fontos védéseket mutatott be. Dejan Sztankovics pedig kihasználta a mérkőzés adta lehetőségeket, a hajrában több olyan futballistának is lehetőséget adott, aki a tavasszal alig, vagy egyáltalán nem jutott még lehetőséghez. Negyedik NB I-es mérkőzését játszotta a fiatal Tóth Alex, sérülése után második bajnokiján kapott szerepet Tosin Kehinde, a fiatal brazil védő Tavares Dhonata másodszor léphetett pályára a felnőttcsapatban, és érkezett az a Pászka Lóránd is, aki az idényben mindössze kétszer volt a kezdőcsapat tagja.

Az FTC újabb mérkőzést nyert meg, és őrzi tavaszi veretlenségét.

1. Ferencvárosi TC3021  5  473–27+4668
  2. Paksi FC3016  5  948–40+853