Férfi kosár NB I: vereséggel búcsúzott az élvonaltól a Kaposvár, nyert a Körmend

M. B.M. B.
2024.05.18. 20:49
A Kaposvár legyőzésének örülhettek a szegedi drukkerek (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Szombaton játszották le a férfi kosárlabda NB I alsóházi rájátszásának (playout) utolsó fordulóját.

A már biztos kieső Kaposvár hazai pályán kapott ki a Szedeáktól, míg a Kecskemét otthon verte meg a Paksot. A minitornát megnyerő Oroszlány szoros meccsen kapott ki a Körmendtől.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ
Egis Körmend–MVM-OSE Lions 100–97 (34–25, 21–22, 20–22, 25–28)
Körmend, 1750 néző. Vezette: Győrfy, Söjtöry, Horváth
KÖRMEND: DOKTOR 9/3, Takács 2, MORGAN 21/15, TOLBERT 25, KONATE 20/6. Csere: Schmera 6/3, Kiss 3/3, Ferencz 14/9. Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
OROSZLÁNY: Ruják 2, Balsay 2, GHOLSTON 26/9, Thomas 14/3, POLUTAK 18/3. Csere: Illés 7/6, Szabadfi, Werner 6, STEVENSON 20/3, Gáspár 2. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13–6. 7. p.: 26–20. 14. p.: 42–33. 18. p.: 49–41. 22. p.: 60–50. 27. p.: 71–62. 33. p.: 78–79. 36. p.: 88–88. 38. p.: 98–97
Kipontozódott: Konate (38. p.)

Kocsis Tamás: – Ez a mérkőzés olyan volt, mint az egész szezonunk. Takács Kristóf megsérült a meccs elején, ezzel borult a rotációnk, így már négy maródi alapemberünk ücsörgött a kispadon. Aztán rendeztük a sorainkat, jó ritmusban játszottunk, majd jött a hullámvölgy, amiből kikecmeregtünk, és izgalmas végjátékban behúztuk a találkozót.
Váradi Kornél: – Bár nem volt óriási tétje a mérkőzésnek, ennek ellenére mindkét csapat nagy energiákat mozgósított, aminek következtében egy látványos és kiélezett küzdelem zajlott a pályán. Gyengén kezdtünk, aztán a hajrában sikerült megfordítanunk a találkozó állását, ám a végjátékban hibákat követtünk el, ezért vereséget szenvedtünk.

Kometa Kaposvári KK–SZTE-Szedeák 88–95 (23–32, 26–18, 18–23, 21–22)
Kaposvár, 600 néző. Vezette: Kapitány, Kovács N., Földesi
KAPOSVÁR: Halmai 12/3, EADDY 30/24, Puska 6,Hajduk 9/9, KOPRIVICA 22. Csere: Krnjajski 9/3, Fehérvári, Yake. Edző: Dalibor Damjanovic
SZEGED: Balogh 8, Cohill 11/3, BAILEY 25/21, Bognár 13, LAKE 17/6. Csere: Laluska, Zsíros 9/9, Mucza 12, Mayer, Csornai, Mokánszki. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–11. 5. p.: 12–18. 10. p.: 23–32. 13. p.: 29–34. 16. p.: 42–44. 20. p.: 49–50. 23. p.: 57–52. 26. p.: 57–63. 30. p.: 67–73. 33. p.: 75–81. 36. p.: 79–87. 38. p.: 81–91. 39. p.: 88–93

Dalibor Damjanovic: – Gratulálok a Szegednek! Nem játszottunk teljes kerettel, négy-öt játékossal kevesebben voltunk. Ez volt a jellemző az elmúlt öt hónapra is, folyamatosan gondjaink voltak a sérülésekkel a playoutra készülve is. Próbáltam improvizálni, amennyire csak tudtam, de ez csak egy-egy meccsen működhet, hosszabb távon nem. Nagyon szomorú vagyok. Azt gondolom, hogy a város és a klub sem érdemelte meg ezt a helyzetet. Öt hónapja vagyok itt, de vesztesként szereplek a klub történelmében a kiesés miatt. Ezzel együtt elmondhatom, hogy mindig igyekeztem a legjobbamat nyújtani és sok energiát fektettem a munkámba. Akadtak nagy sikereink is a szezonban, az Alba ellen például a válogatott szünet előtt. Ezt követően azonban sokszor edzeni sem tudtunk a szünet alatt. Majd a Honvéd elleni meccs volt a kulcs ebben a szezonban és az, ahogy azt elvesztettük. Bocsánatot kérek mindenkitől, ugyanakkor a lehető legjobb tudásom szerint cselekedtem az elmúlt időszakban és ebben a helyzetben. Most terveznünk kell és egy éven belül vissza kell kerülnünk az élvonalba.
Simándi Árpád: – Szerettük volna szépen zárni a szezont egy győzelemmel. Nehéz volt megtalálni a motivációt a csapatnak. Örülök, hogy a fiatal játékosoknak tudtunk lehetőséget adni. Nyilvánvalóan ők azért máshogy tudnak hozzáállni egy ilyen meccshez. Voltak periódusok, amikor jól is játszottunk, de ez messze volt egy komoly téttel bíró mérkőzéstől. Gratulálok a srácoknak, hogy fel tudtak pörögni és a hosszú utazás után tudtunk nyerni. Nehéz szavakat találni a kaposvári kiesés kapcsán. Mielőbbi feljutást kívánok nekik, legyen rendben az A-csoportban a Kaposvár újra!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE 82–80 (22–23, 22–16, 17–20, 21–21)
Kecskemét, 250 néző. Vezette: Cziffra, Pozsonyi, Popgyákunik
KECSKEMÉT: Sinik 9/3, Tóth B. 3/3, IVKOVICS 12/3, Körmendi 4/3, Karahodzsics 6. Csere: Wittmann 10/6, Kucsera 5/3, Dramicsanin 11/3, BOGUES 22/3. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
PAKS: KOVÁCS 22/3, KUCSORA 28/6, Kékesi 3/3, Sövegjártó 5/3, Eilingsfeld 17. Csere: Pajor 3/3, Arnold 2, Heimann. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2‒9. 6. p.: 4‒13. 8. p.: 8‒18. 9. p.: 18‒23. 13. p.: 33‒23. 17. p.: 38‒33. 20. p.: 44‒39. 23. p.: 51‒43. 26. p.: 51‒52. 28. p.: 59‒57. 33. p.: 67‒61. 34. p.: 75‒70. 39. p.: 79‒77. Kipontozódott: Pajor 37. p

Ivkovics Sztojan: ‒ Gálamérkőzés volt a mai. Mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok. A szerdai mérkőzést követően egy kemény alapozást tartottunk, ez meglátszódott a pályán. Nálunk a következő két hétben kiderül, milyen irányba haladunk tovább.
Sebastjan Krasovec: ‒ Egy levezető mérkőzést játszottunk, egyes játékosok több lehetőséget kaptak, mint általában, de boldog vagyok a pályán mutatott teljesítményük miatt. Köszönöm a szurkolóknak, hogy eljöttek és remek atmoszférát teremtettek. Elkezdtük újraépíteni a csapatot, és próbálunk egy erős keretet összerakni a következő szezonra.