Női kéziabda NB I: könnyed mosonmagyaróvári diadal a 65 gólos meccsen

2024.05.10. 20:40
Ivancok hat gólt dobott a Mosonmagyaróvárban (Fotó: Török Attila, archív)
A dobogóért harcoló Mosonmagyaróvár könnyedén győzte le a vendég NEKA-t a női kézilabda NB I pénteki játéknapján, míg az MTK a vártnál nehezebben nyert a bennmaradásért küzdő Békéscsaba ellen.

A nőknél a bronzéremre hajtó Mosonmagyaróvár egy híján húsz góllal ütötte ki az élvonalbeli tagsága meghosszabbításáért küzdő balatonboglári NEKA együttesét. A végig koncentráltan kézilabdázó MKC sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzésén zárt negyven lőtt gól felett. A szintén alsóházi és az életéért harcoló Békéscsaba megszorongatta az MTK-t idegenben, de pont nélkül maradt. A fővárosi találkozó fél órás csúszással kezdődött, mert a hivatalos személyek a budapesti útlezárások és forgalomkorlátozások miatt csak késve érkeztek meg a helyszínre.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MTK Budapest–Tappe-Békéscsabai Előre NKSE 28–25 (15–13)
Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 300 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
MTK: GYŐRI B. 1 – ANDRÓCZKI 5, Weisheitel, Dakos 4 (1), FARKAS JOHANNA 5 (1), Mészáros-Mihálfffy 2, Pelczéder 3. Csere: Szőke (kapus), Poczetnyik 1, Kekezovics 2, Ferenczy F. 3, Papp D., Fekete B. 2, Kobela. Edző: Vágó Attila
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 4, Török F. 1, BENCSIK-GIRICZ 5, BORBÉLY M. 5, Kücükyildiz 5, Szondi 2. Csere: Szabó D. (kapus), Gyimesi, Zagar 1, Bencsik B. 2, Kukely K. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–3. 22. p.: 10–9. 26. p.: 12–9. 33. p.: 15–15. 36. p.: 16–18. 44. p.: 20–20. 54. p.: 25–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Vágó Attila: – Ellenfelünk még ilyen nehéz helyzetben is rendkívül szépen helytállt, jól lassította a tempót, nem tudtuk a saját játékunkat hozni, felvettük az ellenfél ritmusát. Védekezésben türelmetlenek voltunk, sokszor azt éreztem, mi csináltunk helyzetet riválisnak. Örülök, hogy a helyén volt a szívünk, az akarattal nem volt gond, de van bennem hiányérzet védekezés és támadás tekintetében is.
Rác Sándor: – Jó mérkőzést játszottunk, kevésen múlt, hogy nem jöttünk ki jobban belőle. Sajnos, amikor kettővel vezettünk, nem használtuk ki a helyzeteinket. Az MTK jobban teljesített a végén, belőtte a ziccereit.

Motherson Mosonmagyaróvári KC–NEKA 42–23 (21–11)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. Vezette: Bátori, Szécsi Lantos
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Udvardi 1, Lancz 3, Pásztor N. 3, I. IVANCOK 6, Tóth Eszter 2, STRANIGG 5 (1). Csere: HADFI, Horváth Sz. (kapusok), VARGA EMÍLIA 4 (1), Albek 2, Sztankovics K. 3, Bardi 2, FARAGÓ LUCA 4, SCHATZL NATALIE 5, Tóth G. 2. Edző: Gyurka János
NEKA: Zaj – Molnár D., Lapos 2, Győri V., Bató 1 (1), Faragó Lea 2 (1), WALD 5. Csere: Csapó Kincső (kapus), Fazekas V., Berei 1, Katona 1, Matucza, KECELI-MÉSZÁROS 5, ALAXAI 5, Munteanu-Korodi, Kriston 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5–1. 15. p.: 9–3. 24. p.: 17–7. 30. p.: 21–11. 40. p.: 28–14. 50. p.: 33–17. 60. p.: 42–23. Kiállítások: 6, ill., 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Gyurka János: – A legnagyobb kérdés az volt, hogy tudunk-e végig koncentrálni. Az első félidőben jól működött a lerohanás, a gyors befejezések. A második félidőben a koncentráció kicsit alábbhagyott, bele-bele hibáztunk. Próbáltuk tartani a tempót, ez négy meccs óta jól működik, és még négy meccsen kell működnie. Mindenki megkapta a lehetőséget, néhányan talán élhettek volna ezzel jobban is.
Bakó Botond: – Nagyon messze vagyunk tudásban és sebességben ettől a szinttől. A mi lányaink most tanulják, tapasztalják ezt a típusú játékot. Két olyan mérkőzésünk következik hamarosan, amelyek a bentmaradás szempontjából fontosak lesznek. Küzdünk és harcolunk tovább.