UEFA-kupa: kiesett a Sopront verő Metalurh, a Feyenoord és Kerekesék Willemje

2005.09.29. 21:32
Az UEFA-kupában az első forduló visszavágóit játsszák: a Leverkusent követően egy újabb nagy név búcsúzott el a küzdelmektő: ezúttal a holland Feyenoord vett búcsút a sorozattól.
Már az első találkozón, hazai pályán elért 1-1 sem ígért sok jót a holland Feyenoordnak a romániai visszavágó előtt, aztán Bukarestben a Rapid Buga tizenkettedik percben lőtt góljával legyőzte nevesebb ellenfelét, így a lefújást követően a hazaiak ünnepelhették a továbbjutást.Nem járt sokkal jobban a két magyar légióst is alkalmazó másik holland gárda, a Willem II sem. Igaz, a párosítás ismeretében a Feyenoorddal ellentétben legalább ők nem voltak esélyesek. Aztán az első, idegenbeli 2-0-s vereséget követően hazai pályán is kikaptak - 3-1-re -, így magabiztosan jutott tovább a francia Monaco.

A Sopront az előző körben 5-1-gyel búcsúztató ukrán Metalurh Doneck a görög PAOK-kal mérkőzött. Mindkét találkozón döntetlen született, de a görögök idegenben több gólt lőttek, így ők jutottak tovább. A PAOK-ból a hajrában két játékost is kiállítottak!

Az orosz Lokomotiv Moszkva idegenben, majd másodszorra hazai pályán is egy-egy góllal verte norvég ellenfelét, a Brannt.

A finn MyPa Svájcban 1-1-t játszott első nekifutásra a Grasshoppers ellen, okkal-joggal bízhattak a bravúrban, egészen a visszavágó 74. percéig, ám akkor a vendégek gólt lőttek, majd tizenkét percen belül további kettőt, így végül ők kerültek tovább.
  • UEFA-KUPA, 1. FORDULÓ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS :
  • Willem II (holland)-Monaco (francia) 1-3 (0-0)
  • Gólszerző: Hadouir (83.), ill. Maicon (47.), Adebayor(55.), Chevanton (87.)
  • (Tj. a Monaco, 5-1-gyel)
  • Metalurh Doneck (ukrán)-PAOK Szaloniki (görög) 2-2 (1-2)
  • Gólszerző: Koszirin (39.), Sziscsenko (57.), ill. Szalgipidisz (42.), Konsztantinidisz (45.)
  • (Tj. a PAOK Szaloniki, 3-3-mal, idegenben lőtt több góllal)
  • MyPa 47 (finn)-Grasshoppers (svájci) 0-3 (0-0)
  • Gólszerző: Touré (74.), Salatic (80.), Rogerio (86.)
  • (Tj. a Grasshoppers, 4-1-gyel)
  • Lokomotiv Moszkva (orosz)-Brann (norvég) 3-2
  • Gólszerző: Loszkov (65.), Asatiani (78.), Biljaletdinov (90.), ill. Macallister (45.), Miller (74.)