Vezetett a Manchester United, de a Burnley nem hagyta magát, elvitt egy pontot az Old Traffordról

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.04.27. 18:00
Alejandro Garnacho szomorúsága egy kihagyott MU-helyzet után (Fotó: Getty Images)
Nem bírt vendégével a Manchester United az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombati játéknapján: a bennmaradásért harcoló Burnley elvitt egy pontot az Old Traffordról (1–1). A Newcastle United 5–1-re kiütötte a Sheffield Unitedet, a vendégek kiesése biztossá vált e vereséggel. A Wolverhampton lezárta rossz szériáját, 2–1-re legyőzte a Lutont, míg a Fulham–Crystal Palace londoni presztízsmeccs 1–1-re végződött.

MANCHESTER UNITED–BURNLEY 1–1

Jól kezdett a Manchester United, szinte folyamatosan a vendégek kapuja előtt pattogott a labda, de a befejezések nem sikerültek, és a szünetben már úgy állt a helyzet, hogy André Onana volt a „vörös ördögök” legjobbja. Merthogy a United lendülete idővel megtört, a bennmaradásért harcoló Burnley pedig, amint lehetett, ellencsapott. Lyle Foster kétszer is a frászt hozta az Old Trafford népére, ám Onana nagyokat védett, megmentette csapatát a góltól.

A második játékrészben sem találtak fogást a hazaiak a Burnleyn, Erik ten Hag hozzáfogott a cseréléshez, de választása nem elégítette ki teljesen a publikumot – az ifjú Kobbie Mainoo leváltásának például nem nagyon örült a lelátó népe. A 79. percben aztán már nem ez volt a téma: Sander Berge rossz passzát Antony elcsípte, a kapu felé robogott a labdával, és a 16-osról estében a bal alsóba lőtt (1–0).

Hiába azonban a vezetés, az MU nem tudta otthon tartani a három pontot: a végjátékban Onana egy felugrás közben a labda helyett Zeki Amdouni fejét trafálta telibe az öklével, és a megítélt tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítette (1–1) – a Burnleynek nemcsak a pont, hanem a kiharcolásának helyszíne és módja is lökést adhat a hátralévő fordulókra.

NEWCASTLE–SHEFFIELD UNITED 5–1

A sheffieldiek úgy futottak ki a St. James's Park játékterére, hogy ha kikapnak, már ezen a délutánon kimondatik az egyébként aligha elkerülhető ítélet: a következő idényt a Championshipben kezdik. Elszántságukat Anel Ahmedhodzic korai fejes gólja nyomatékosította, azonban ez nem a csodák délutánja volt: a leshatárról kiugró Alexander Isak még az első félidőben egyenlített szép lövéssel, a fordulás után Bruno Guimaraes fejjel már a „szarkáknak” szerzett vezetést, Isak berúgott egy tizenegyest, ráadásul kisvártatva Benjamin Osborn összehozott egy öngólt is.

Nem sokkal a becserélése után Callum Wilson szállította az ötödik hazai gólt is, a Sheffield sorsa beteljesedett: a zsinórban a negyedik, összességében a 25. bajnoki vereséggel biztossá vált a kiesése. Ellenben a Newcastle tett egy lépést a tabella európai zónája felé.

Egy kis stat: a Newcastle az idény két bajnokiján összesen 13 gólt szerzett a Sheffield United ellen, ilyen nagy termést egy csapat egy másik kárára még sohasem könyvelt el a Premier League-ben. (Opta)

FULHAM–CRYSTAL PALACE 1–1

A Palace megnyerte az előző három mérkőzését, az újabb győzelemmel be is foghatta volna a hullámzóan teljesítő Fulhamet. A feledhető első félidő egyik tábort sem tette boldoggá, aztán a fordulás után hamar talpra ugorhatott a Craven Cottage többsége: Rodrigo Muniz fejjel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A brazil támadó kiváló formába lendült, február eleje óta ez már a kilencedik gólja volt. A vendégek azonban elcsíptek egy pontot, egy tőlük megszokott lapos passzsorozat után Jeffrey Schlupp, a német-ghánai csereember hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe.

WOLVERHAMPTON–LUTON 2–1

Hatfordulónyi nyeretlenséget cipelt magával a Wolves, ha nem akart még mélyebben gyökeret ereszteni a tabella második felében, akkor végre győznie kellett. A siker össze is jött: Hvang Hi Csan nem volt túl aktív az első félidőben, de egy megpattanó lövése beakadt, majd a szünet után Toti Gomes előre vetődéses fejessel megduplázta az előnyt. Carlton Morris szépített, de ezzel semmit sem javított a bennmaradásért harcoló Luton pozícióján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)
Később
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Még később
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Korábban
West Ham United–Liverpool 2–2 (Bowen 43., M. Antonio 77., ill. Robertson 47., Areola 54. – öngól)