NBA: Jamesék ellensúlyozták a tripla dupláig jutó Jokicsot

P. K.P. K.
2024.04.28. 09:20
Hiába Jokics tripla duplája, ezúttal James örülhetett a meccs végén (Fotó: twitter.com)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának szombati játéknapja előtt a nagy kérdés az volt, a Denver lezárja-e 4–0-val a Los Angeles Lakers elleni párharcot – nos, nem sikerült ismét nyernie a coloradóiaknak, LeBron Jamesék 119–108-as sikerrel szépítettek.

A Los Angeles Lakers ezúttal, a párharc negyedik meccsén ellensúlyozni tudta a Denver Nuggetsben most is remeklő, 33 ponttal, 14-14 lepattanóval és assziszttal, vagyis tripla duplával jelentkező Nikola Jokics teljesítményét.

A Lakers vezére a pontgyártásban LeBron James volt, aki 30-ig jutott (öt lepattanó és négy assziszt mellett), de sokat tett a közösbe a 25 pontja mellett 23 lepattanót is gyűjtő Anthony Davis. A 119–108-as hazai sikerhez azonban az is kellett, hogy James és Davis mellett Austin Reaves és D’Angelo Russel is eljusson 21-21 pontig a kezdő ötösből. Így tudott 3–1-re szépíteni a Lakers az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban.

Ami a többi, helyi idő szerint szombati párharcot illeti: az Orlando hazai győzelmével egyenlített a Cavs ellen, a Boston nyert Miamiban, így 2–1-re vezet és idegenben győzött, s így már 3–0-ra vezet az Oklahoma a Pelicans ellen.