Tenisz: Szabalenka elődöntőbe jutott Rómában

S. B.S. B.
2024.05.15. 19:15
Szabalenka elődöntőbe jutott (Fotó: Getty Images)
Arina Szabalenka magabiztos győzelemmel jutott be a római 1000-es tenisztorna elődöntőjébe.

A világranglistán második fehérorosz teniszező szerda délután a Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko ellen lépett pályára, és könnyedén, két szettben le tudta győzni. A kétszeres GS-bajnok az első játszmában 6:2-re múlta felül a lett versenyzőt, majd egy 6:4-es szettel le is zárta a találkozót, amivel kvalifikálta magát az elődöntőbe.

Szabalenka ellenfele az amerikai Danielle Collins lesz, aki a későbbi meccsen 6:4, 6:3-ra múlta felül a negyeddöntő másik GS-győztes fehérorosz teniszezőjét, Viktorija Azarenkát.

A férfiak mezőnyében délután a 29. kiemelt Alejandro Tabilo szintén két játszmában nyert. A chilei játékos a kínai Csang Csi-csen ellen aratott győzelmet. A késő esti meccs hasonlóan egyoldalúan alakult. Az ATP listáján 5. Alexander Zverev az amerikai Taylor Fritz ellen nyert két játszmában.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (9.09 millió euró, salak)