La Liga: legyőzte a Celtát, közeledett a BL-indulás felé az Atleti

2024.05.12. 18:13
Rodrigo De Paul szép átlövésgóljával nyert az Atleti a Celta ellen (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid a papírformát érvényesítve, de a vártnál valamivel nehezebben nyert hazai pályán 1–0-ra a Celta Vigo ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában.

A Cádiz Getafe elleni sikere miatt még nem vált biztossá a Celta Vigo (és a később Valenciában pályára lépő Rayo Vallecano) élvonalbeli tagsága a következő idényre, ám a galíciaiak előnye így is öt pont három fordulóval a bajnokság vége előtt. A Celta vendéglátója, a jóval esélyesebbnek számító Atlético Madrid ellenben jóval kényelmesebb helyzetből várta a mérkőzést, hiszen bár a meccs előtt hat pont volt a hátránya a harmadik helyezett Barcelonával szemben, öt pont a fórja az Athletic Bilbaóval szemben a Bajnokok Ligája-indulásért vívott harcban.

Diego Simeonéék a kisebb tét ellenére azonban uralták a mérkőzést, saját kapujához szegezve a Celtát, amelynek az első félidőben csupán egy próbálkozása volt, miközben a hazaiak futószalagon dolgozták ki a helyzeteket.

Az Atleti a második félidőben próbált lendületes támadásokat vezetni – igaz, Jan Oblaknak is volt egy óriási bravúrja –, ám a Celta védelmét csak a hajrában, a 85. percben sikerült feltörniük a „matracosoknak”, amikor egy jobb oldali szöglet után a hosszúra kicsúsztatott labda Rodrigo De Paul elé került, aki a 16-os vonaláról egy gyönyörű átlövésgóllal győzelemhez segítette csapatát.

Simeonéék a három pont megszerzésével szinte biztos BL-indulónak tekinthetők, ugyanis a Bilbao csak akkor előzhetné meg őket, ha mindhárom hátralévő mérkőzését megnyeri, miközben az Atleti egyetlen pontot sem szerez már a bajnoki idényben.

A Valencia három vereséggel a háta mögött várta a kiesés elől menekülő Rayo Vallecanót. A vendéglátó számára nem volt nagy tétje a mérkőzésnek, hiszen egy meccsel többet játszva is négy pont a hátránya a Betisszel szemben a nemzetközi kupaindulást jelentő helyekért, míg a vendég madridiak a Cádiznál jóval kedvezőbb helyzetben vannak a bennmaradást illetően.

Ennek megfelelően kifejezetten kiegyenlített találkozót játszottak a felek, s bár a Rayo kapusának, Sztole Dimitrievszkinek akadt tennivalója, a kapuját nem tudták bevenni a „denevérek”, akik gól nélküli döntetlennel törték meg vereségsorozatukat.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Atlético Madrid–Celta Vigo 1–0 (De Paul 85.)
Valencia–Rayo Vallecano 0–0

KORÁBBAN
Cádiz–Getafe 1–0 (R. Álcaraz 35. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Alavés–Girona 2–2 (Guridi 12., 90+9., ill. E. García 4., Y. Herrera 44.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Las Palmas 1–0 (G. González 29.)
Villarreal–Sevilla 3–2 (Sörloth 30., 90+7., Mosquera 84., ill. En-Nesziri 26., 44. – az elsőt 11-esből)
Granada–Real Madrid 0–4 (F. García 39., Güler 45+2., B. Díaz 48., 58.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (I. Williams 58., Villalibre 90+6., ill. Raúl García 40., Rubén García 48.)
Real Betis–Almería 3–2 (Fornals 8., Isco 28., A. Pérez 64., ill. Baptistao 46., L. Romero 66.)