Négygólos döntetlen Firenzében, lépéshátrányban a Napoli az utolsó forduló előtt

M. B.M. B.
2024.05.17. 22:50
Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással a Fiorentina és a Napoli az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójának pénteki nyitányán.

Győzelmi kényszerben lépett pályára az előző kiírásban aranyérmes Napoli Firenzében, s már a 8. percben megszerezte a vezetést: Amir Rrahmani bólintotta a jobb alsóba Politano szögletét (VIDEÓ ITT). A gól utáni percekben megduplázhatta volna előnyét a nápolyi együttes, de Kvarachelia és Politano is rosszul célzott. Ezt követően a hazaiak ragadták magukhoz az irányítást, és az első félidő hajrájában két perc alatt fordítottak: előbb Cristiano Biraghi tekert a léc segítségével a bal felső sarokba egy szabadrúgást (VIDEÓ ITT), majd M'Bala Nzola használt ki egy könnyelműen elszórt labdát (VIDEÓ ITT).

A második félidő is nápolyi góllal indult, Hvicsa Kvarachelia 23 méterről, szabadrúgásból ágyúzott a jobb felsőbe (VIDEÓ ITT). A grúz klasszis – mint az később kiderült – a végeredményt állította be parádés lövésével, de a döntetlennek a „violák” örülhetnek jobban: a Fiorentina kétpontos előnnyel áll a jelen állás szerint utolsó, még Ekl-indulást jelentő (a Fiorentina Ekl-, illetve az Atalanta El-sikere megkeverné a kártyákat) 8. helyen a nápolyiak előtt.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Fiorentina–Napoli 2–2 (Biraghi 40., Nzola 42., ill. Rrahmani 8., Kvarachelia 57.)