Gyakorlatilag a 10. percben eldőlt a Fehérvár–MTK bajnoki

2024.05.03. 19:50
Fotó: Koncz Márton
A labdarúgó NB I 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a Fehérvár 4–0-ra megverte odahaza az MTK-t.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Fehérvár FC–MTK Budapest 4–0 (Katona Mátyás 23., Christensen 33., Csongvai 40., Pető 77.)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3104 néző. Vezette: Erdős
Kiállítva: Kádár (10., MTK)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Öt veretlenül megvívott bajnoki után (három győzelemmel és két döntetlennel) a Fehérvár 1–0-s vereséget szenvedett a Kisvárda vendégeként, és mivel riválisa, a Paksi FC a 30. fordulóban 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet, hárompontos hátrányba került az ezüstéremért zajló küzdelemben. Javításra az MTK Budapest elleni mérkőzés adott lehetőséget, és bár az MTK ugyancsak vereség után érkezett (2–1-re kapott ki a Ferencvárostól), figyelmeztető lehetett, hogy az előző hat találkozóján úgy szerzett tizenkét pontot, hogy egyik bajnokiját sem veszítette el. A hazai együttes vezetőedzőjének, Bartosz Grzelaknak kényszerből változtatnia kellett, hiszen az 56-szoros válogatott Fiola Attila a szerdai edzésen vállsérülést szenvedett, műtét vár rá, ugyanakkor kétmeccses eltiltása után visszatérhetett Csongvai Áron. Váratlanabb szakmai húzása a vendégek mesterének, Horváth Dávidnak volt, mert nem Demjén Patrik állt a kapuban, hanem Rácz Gergő, aki az idényben először lépett pályára az NB I-ben.

Még három perce sem tartott a mérkőzés, máris hatalmas lehetőség adódott a hazaiak előtt, Katona Mátyás beadása után azonban Csongvai Áron nem tudta kellő erővel meglőni a labdát, így Rácz hárította a próbálkozást. S aztán jött a dráma… A 10. percben Varjú Benedek a hazaiak térfelén labdát vesztett, Mamoudou Karamoko átlépte a felezővonalat, a kék-fehérek utolsó emberével, Kádár Tamással találta magát szemben, a korábbi válogatott védő pedig csak szabálytalanul tudta megállítani. Nem volt látványos fault, de kétségtelen, hogy nem szabályos, úgyhogy villant is a piros lap.

Ahogy várni lehetett, a Vidi emberelőnyben jelentős mezőnyfölényben futballozott, és a játékrész közepén Katona Mátyás góljával meg is szerezte a vezetést. Tíz percet sem kellett várni az előny megduplázására, kis szögletet követően Tobias Christensen lövése megpattant Kocsis Gergőn, és a labda a bal sarokban kötött ki. Nagyjából az volt a kérdés, mekkora különbség lesz a felek között, és mert szünet előtt még Csongvai Áron is a vendégek kapujába bombázott, a Fehérvár három góllal vezetett negyvenöt perc játék után.

A vége aztán 4–0 lett; az MTK maradt a középmezőnyben, a Fehérvár pedig – megelőzve a Paksot – a második helyen várja a szombati, vasárnapi mérkőzéseket.