A 29 pontos Vojvoda vezérletével az Alba nyerte a bronzcsata első meccsét

H. Á.H. Á.
2024.05.11. 21:31
Vojvoda lett a meccs legjobbja (Fotó: Árvai Károly)
Székesfehérváron megkezdődött a férfi kosárlabda NB I 3. helyéért zajló összecsapás az Alba Fehérvár és a ZTE KK között – mégpedig a hazaiak közel 30 pontos sikerével. A hazaiaknál a válogatott Vojvoda Dávid 29 pontig jutott, ezzel ő lett a mezőny legtöbb pontot szerző játékosa, a vendégeknél Renathan Ona Embo 17 pontot dobott, mint legeredményesebb.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 104–77 (28–23, 25–21, 23–16, 28–17)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Praksch, Söjtöry, Nyilas.
ALBA: Chambers 3/3, Kass 6/3, BARNETT 21/12, PHILMORE 17/3, DICKEY 20. Csere: VOJVODA 29/18, Balogh M. 5/3, Takács Milán 3/3, Fazekas M., Takács Martin. Edző: Alejandro Zubillaga
ZTE : Hicks 5, Paige 11/9, SZALAY 13/3, IKPE 16, Tóth Á. 4. Csere: Csátaljay, Keller I. 7/3, ONA EMBO 17/6, Németh Á. 4, Csuti. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 15–10. 8. p.: 22–16. 12. p.: 33–27. 14. p.: 33–33. 18. p.: 47–37. 22. p.: 58–44. 25. p.: 62–49. 28. p.: 67–53. 32. p.: 78–64. 35. p.: 89–69. 38. p.: 95–69.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Arconic-Alba Fehérvár javára.
Alejandro Zubillaga: – Szeretném megköszönni a szurkolóinknak a támogatásukat, mert az elődöntő elvesztése után is itt voltak velünk. Úgy érzem, hogy ez igazából nem volt olyan jó mérkőzés, de az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet. Most hátrébb kell lépnünk, zalaegerszegi mérkőzést kell szem előtt tartani, harcosan kell odamennünk. Nagyon kemény mérkőzésre számítok, de természetesen szeretnénk élvezni a játékot, hiszen körülbelül tíz nap van még hátra, amit együtt tölthet ez a csapat, és jó lenne éremmel zárni a szezont.
Matthias Zollner: – Harminc-harminckét percig nagyjából elégedettek lehetünk azzal a teljesítménnyel, amit a csapat nyújtott, ám ki kell mondani, ezek utánfeladtuk a meccset, hogy feladtuk a mérkőzést, és ebből fakadt ez a 27 pontos különbség. Sajnos a mai találkozón csak egy magas emberünk volt, ez megzavarta a csapat koncentrációját, nyolc-kilenc pont különbség lehetett volna a reális. Innentől a keddi mérkőzésre kell figyelni!

A bajnokság harmadik helyéért szombat este kezdődött csatát a hazai pályán szereplő Alba indította jobban, gyakorlatilag végig vezetve meggyőző, 27 pontos különbséggel legyőzte a ZTE KK-t. A hazaiaknál Vojvoda Dávid 29 pontig jutott, ezzel ő lett a meccs embere, de Jordan Barnett 21 és James Dickey 20 pontos teljesítménye is kiemelendő. A vendégeknél a 17 pontig jutó Renathan Ona Embo volt a legeredményesebb, rajta kívül még a 16 egységet vállaló Tristan Ikpe jutott 15 pont fölé.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc második mérkőzését kedden rendezik Zalaegerszegen.

Részletek hamarosan!

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS
ATOMERŐMŰ SE–MVM-OSE LIONS 76–91 (20–22, 26–23, 13–24, 17–22)
Paks, 700 néző V: Nagy V., Frányó, Dr. Mészáros B.
PAKS: Ihring 9/3, Clarance 4, NICHOLSON 17/3, WOOTEN JR. 19, Kékesi 6/6. Csere: Kovács Á. 4, Pajor 3/3, Kucsora 5/3, Eilingsfeld 6, Dorogi, Sövegjártó 3/3. Edző: Sebastjan Krasovec
OROSZLÁNY: Ruják A., GHOLSTON 28/9, Balsay, Polutak 8, THOMAS 20/3. Csere: Stevenson 14/3, Illés 15/15, Szabadfi 2, Werner 4. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–11. 8. p.: 16–20. 13. p.: 27–29. 17. p.: 37–39. 20. p.: 46–45. 23. p.: 48–49. 26. p.: 55–58. 29. p.: 59–69. 32. p.: 59–77. 35. p.: 65–80. 39. p.: 74–88
Sebastjan Krasovec: – Sok kihagyott dobásunk volt, nem szedtük jól a lepattanókat, ezeket a helyzeteket jól kihasználta az ellenfél. Hazai pályán nem szabad így játszanunk, a szurkolóink nem ezt érdemlik. Fel kell készülnünk a következő mérkőzésünkre, hiszen a maihoz hasonló vereséget nem engedhetjük meg magunknak újból.
Váradi Kornél: – Az egész mérkőzés alatt jól védekezett a csapatunk. Sok kikényszerített dobása volt a Paksnak, amiből tudtunk jó indításokat végrehajtani. Meglehetősen fókuszáltan játszottunk, ezután is a győzelem a célunk.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 83–85 (28‒29, 11‒16, 26‒17,18‒23)
Kecskemét, 500 néző. V: Földházi, Györfy, Fodor.
KECSKEMÉT: Sinik 13/3, Wittmann 5/3, Ivkovics 6/6, LUKOVICS 14/3, Karahodzsics 6. Csere: DRAMICSANIN 18/6, Kucsera 8/3, Bogues 13/9, Tóth B. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
SZEGED: WOOLRIDGE 23/6, LOCKE 23/3, Cohill 5/3, Bognár 11/3, Lake 3. Csere: Zsíros 13/9, Bailey 7, Balogh, Mayer, Mucza. Edző: Simándi Árpád
 Az eredmény alakulása. 3. perc: 10‒9. 6. p.: 16‒17. 9. p.: 21‒26. 12. p.: 28‒34. 14. p.: 31‒38. 17. p.: 37‒40. 20. p.: 39‒45. 23. p.: 44‒49. 25. p.: 56‒52. 28. p.: 63‒56. 30. p.: 65‒62. 32. p.: 66‒67. 34. p.: 76‒67. 37. p.: 80‒72. 38. p.: 80‒78. 40. p.: 83‒83
Ivkovics Sztojan: ‒ A Szeged rászolgált a győzelemre. A végén Woolridge két triplája döntő tényező volt. A végén ők bedobták, mi hibáztunk. Le a kalappal mindkét csapat előtt, szerintem egy jó meccset láttunk.
Simándi Árpád: ‒ Érződött a mérkőzés tétje, voltak mindkét oldalon jobb és rosszabb periódusok. A legfontosabb az volt, hogy a végén együtt tudtunk maradni, pozitívan mentünk a pályára és összeállt a védekezésünk az utolsó pár percre.

EGIS KÖRMEND–KOMÉTA KAPOSVÁRI KK 83–76 (18–15, 25–16, 21–24, 19–21)
Körmend, 1850 néző. V: Cziffra, Győrffy, Jakab.
KÖRMEND: Basic 4, Takács 2, MORGAN 14/9, TOLBERT 25/3, Konate 4. Csere: DJOGO 12/3, Doktor 7/3, Kiss 3/3, Ferencz 12/6. Edző: Kocsis Tamás
KAPOSVÁR: Halmai 5, EADDY 22/12, Jackson 12/3, FILIPOVICS 17/9, Koprivica 3. Csere: Abell 6, Puska 7/3, Bogdán 4, Paár. Edző: Dalibor Damjanovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 7. p.: 7–13. 14. p.: 28–21. 18. p.: 38–28. 22. p.: 49–40. 27. p.: 59–50. 33. p.: 70–61. 36. p.: 75–67. Kipontozódott: Koprivica (33. p.)
Kocsis Tamás: – Nagyon fontos győzelem volt ez a számunkra, hiszen kiharcoltuk a bent maradást az élvonalban. Nem ilyen szezont álmodtunk a bajnokság kezdetekor, de most ennek is örülünk. Többen ma is sérülten vállalták a játékot, kockáztatva a további pályafutásukat. A szurkolóinkról pedig csak a legnagyobb tisztelettel szólhatok, ma is tolták derekasan a csapat szekerét.
Dalibor Damjanovic: – Tudtuk, hogy ez egy nagyon kemény küzdelem lesz, hiszen ebben a hangulatban nehéz koncentráltan játszani. Jól kezdtük a mérkőzést, aztán a Körmend agresszív védekezését már nehezen tudtuk feltörni. Az ötös poszton Koprivica korai kipontozódásával jelentős hátrányba kerültünk. Bízom abban, hogy Kecskeméten nyerni tudunk.