Megint taroltak a németek a jégkorong-vb-n, az osztrákoknak viszont nem jött össze az újabb óriási bravúr

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.05.17. 19:29
A sötét mezes németek – a képen Dominik Kahun lő kapura – újra sima győzelmet arattak (Fotó: Getty Images)
Németország válogatottja megint lehengerlően támadott, 8–2-re legyőzte Kazahsztánt a jégkorong-világbajnokság pénteki játéknapján. A csehországi torna másik kora esti meccse nagyobb csatát hozott, a dánok 4–3-ra megverték a briteket, az esti erőviszonyok viszont megint csak egyértelműek voltak: a házigazda Csehország 4–0-ra legyőzte az előző két meccsébe kicsit talán belefáradó osztrák csapatot, míg az Egyesült Államok 4–1-re megverte a lengyeleket.

CSEHORSZÁG–AUSZTRIA 4–0

A kanadaiakkal szembeni bravúros pontszerzés, majd a finnek elleni káprázatos diadal után az osztrákok péntek este a házigazdával kerültek szembe, és bár helytálltak, simán kikaptak. A csehek Ondrej Kase tanári büntetőjével nyomatékosították fölényüket az első harmad végén, és bár a másodikban az osztrákok lőttek többet kapura, a viharos végjátékban a csehek ütöttek két gólt emberelőnyből Dominik Kubalík és Jakub Flek révén. A harmadik periódus kezdetén David Tomásek is betalált, végleg eldöntve a meccset.

DÁNIA–NAGY-BRITANNIA 4–3

Liam Kirk a briteknek szerzett vezetést a 6. percben, de Mikkal Aagaard egy perc múlva egyenlített. Onnantól a dánok lépkedtek előre, a britek kétszer is egyenlítettek, de Christian Wejse harmadik harmadbeli, emberelőnyös góljára már nem volt válaszuk. A dánok három vereség után nyertek újra, és bár – mint a következő vb társrendezői – nem eshetnek ki, semmiképpen sem akarnak csoportutolsók lenni. Aagaard két góllal, Philip Bruggisser egy-egy góllal és assziszttal, Nick Olesen három assziszttal segítette közelebb a csapatot a céljához. A britek még várnak az első pontjaikra.

NÉMETORSZÁG–KAZAHSZTÁN 8–2

A minap a letteket meglepetésre rettenetesen megverő (8–1) németek ezúttal sem tartalékoltak, Maksymilian Szuber és Parker Tuomie góljával a 3. percben már 2–0-ra vezettek, és megint nyolc szerzett góllal zártak, még emberhátrányban is a kapuba találtak. Lukas Reichel két góllal, Wojciech Stachowiak négy assziszttal járult hozzá a negyeddöntőbe igyekvő németek harmadik győzelméhez.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–LENGYELORSZÁG 4–1

A lengyelek góllal nyitották a meccset, de a challenge után kiderült: az akció elbukott a lesszabályon, maradt a 0–0. A kiegyenlített első harmad után a második hatalmas amerikai fölényt hozott (25 lövés ment az egyik, öt a másik kapura), és bár a lengyelek tengerentúlról honosított kapusa, John Murray továbbra is nagyokat védett, Michael Kesselring és Brady Tkachuk lövése csak-csak beakadt. Az utolsó húsz percben Cole Caufield két gólt is ütött, így a lengyelek csak a Grzegorz Pasiut távoli bombájának köszönhető szépítésnek örülhettek.