Jégkorong-vb: továbbra is a szlovénok a csoport élén

S. B.S. B.
2024.05.03. 18:20
Továbbra is Szlovénia vezeti a csoportot (Fotó: Getty Images)
Szlovénia szoros meccsen verte meg Japánt az olaszországi Bolzanóban zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon.

A csoport élén álló szlovénok a Románia és az Olaszország elleni győzelmük után ismét nagyszerű játékkal rukkoltak ki. Már a  negyedik percben megszerezték a vezetést, majd még szintén az első harmadban meg is duplázták azt. A folytatásban viszont már Japánnak jött ki jobban a lépés, a második játékrészben le tudta nullázni a szlovénokat, és egy góllal közelebb is férkőzött. A záró etapban ismét a szlovén gárda bizonyult jobbnak, és az utolsó percben szerzett harmadik találatával le is zárta a mérkőzést. 3–1

Ezzel a győzelemmel Szlovénia immár kilenc ponttal áll a tabella élén, de még mindig nem biztosította be helyét a feljutók között, mert még a mieink és az olaszok is megelőzhetik a hajrában.