Volvo-kupa: szenzációs fordítás, 1–6-ról vertük meg a horvátokat

2017.02.12. 12:48
Decker Attila parádésan védett (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar férfi vízilabda-válogatott ötgólos hátrányból felállva 9–7-re legyőzte a horvátokat a vízilabda Volvo-kupa harmadik mérkőzésén, ezzel a második helyen zárt.

Nagyon rosszul kezdte a mérkőzést Märcz Tamás együttese, s már az első negyedben ötgólos hátrányba került (1–6).

A második játékrészt a mieink kezdték jobban, lőttünk két gólt, amire a horvátok csak másfél perccel a félidő vége előtt tudtak válaszolni, így a nagyszünetben 7–3-ra vezetett Horvátország.

A harmadik negyedben Bátori Bence, Vámos Márton és Nagy Ádám találatával feljöttünk egy gólra (6–7). A magyar védelem rendkívül felszívta magát, a horvátok nem is tudtak mit kezdeni vele, mint ahogy Decker Attilával sem, aki szenzációsan védett!

A negyedik játékrészben Manhercz Krisztián találatával egyenlítettünk, két perccel a vége előtt pedig egy nagyszerű centerezés után a vezetést is átvettük (8–7)! A 9–7-es végeredmény Vámos ötméterese után alakult ki.

A Volvo-kupát Montenegró nyerte meg, sikerükkel a mieink a második helyen zártak, a horvátok lettek a harmadikok.

Märcz Tamás szövetségi kapitány a találkozót követően az M4 Sportnak elmondta, a szombati, a montenegróiak elleni összecsapással ellentétben ezúttal „csak” egy negyed előnyt adtak a riválisnak, igaz, most olyan hátrányba kerültek az elején, amelyet vízilabdában ritkán dolgoznak le ezen a szinten. Hozzátette, rendkívül elégedett a játékosok hozzáállásával, hiszen ilyen hitre van szüksége minden olyan vízilabdázónak, aki a magyar válogatottat képviseli. Märcz Tamás kijelentette, fantasztikus egyéni teljesítmények voltak, nem is igazán tud külön kiemelni senkit.

FÉRFI VÍZILABDA
Volvo-kupa, Tüskeuszoda

MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 9–7 (1–6, 2–1, 3–0, 3–0)
Tüske uszoda, 600 néző. V: Horváth R. (szlovákiai), Obradovics (montenegrói)
MAGYARORSZÁG: DECKER A. – Manhercz K 1., BÁTORI 2, Török B., MEZEI, Nagy Á. 1, Vámos 2
Csere: Tóth M. 1, Zalánki, Jansik D., Kovács P. 1, Fülöp 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
HORVÁTORSZÁG: Marcelic – SUKNO 3, LONCAR 1, Buljubasic 1, Bukic, Setka 1, Zovic
Csere: Bijac (kapus), Krapic, M. Vrlic, Macan, Vukicevic, K. Milakovic 1. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 12/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Jansik D. (23. p.), Macan (32. p.)
Märcz Tamás:
– Az első negyed után jó volt nézni, hogy több center, bekk párharcot megnyertünk, kapusposzton és a külső pozíciókban is eredményesek voltunk, tetszett a játék. A második negyedtől kezdve sok jó egyéni teljesítményt láttam, örülnék, ha máskor is így zavarba hoznának a játékosok, az ugyanis hosszabb folyamat, amíg valaki bejátssza magát a válogatottba, ahhoz többször kell jól teljesíteni.
Ivica Tucak: – A sportág jövője szempontjából és érdekében jobb, ha inkább nem kommentálom a mérkőzésen történteket.

Korábban
Montenegró–Szlovákia 18–3 (5–1, 6–1, 3–0, 4–1)

A torna végeredménye: 1. Montenegró 7 pont, 2. Magyarország 6, 3. Horvátország 4, 4. Szlovákia 0