Vízilabda: Real 10 gólt lőtt nekünk, de így is simán nyertünk

2016.08.29. 11:00
Fölényes győzelemmel folytatta szereplését az ifjúsági vízilabda-világbajnokságon a magyar csapat. A Montenegrótól 16–14-re kikapó együttes Brazíliát 23–14-re ütötte ki.

A szövetség tájékoztatása szerint a magyar csapat 2–2 után állva hagyta az ellenfelét, a dél-amerikaiak csak a 2. negyed hajrájában szereztek újabb gólt (10–3).

Az ellenfelünknél Rafael Real 10 gólig jutott, de így is simán nyertek a mieink.

A podgoricai vb-n három ötcsapatos és egy négycsapatos (a miénk) csoportban küzdenek a válogatottak. Az első helyezettek automatikusan a legjobb nyolc közé kerülnek, míg a másodikok és a harmadikok egymás ellen játszanak a középdöntőben. A négy győztes csatlakozik a négy csoportelsőhöz a negyeddöntőben.

A világbajnokságon a FINA tesztjelleggel bevezetett szabályai szerint játszanak: az eredeti hat helyett egyszerre csak öt mezőnyjátékos van a vízben egy csapatból, a mérkőzésre is összesen 11 pólóst lehet nevezni. Az utazó keret 13 főből áll, Horkai György szövetségi kapitány döntheti el, hogy kiket nevez az adott mérkőzésre.

VÍZILABDA, IFI-VB
B-CSOPORT
Magyarország–Brazília 23–14
(4–2, 7–2, 7–6, 5–4)
Gólszerző:Vadovics V. 5, Burián 4, Teleki 4, Baksa 3, Kardos A. 2, Sugár 2, Nagy Á., Fekete G., Lukács Á., ill. Real 10, Stellet 2, Ricardo Silva 2

KORÁBBAN
Montenegró–Magyarország 16–14
(4–2, 3–3, 6–4, 3–5)
Gólszerző: Ukropina 4, Saveljics 3, Csetkovics, Radovics, Mijuskovics 2-2, Franeta, Banicevics, Dragovics, ill. Fekete G. 5, Nagy Á. 4, Vadovics, Burián 2-2, Sugár