Vízi Eb: a görögök hősiesen tartották magukat Szerbia ellen

2014.07.23. 21:41
Sokáig jól tartották magukat a görögök, és még hajrázni is tudtak, de Szerbia nem hibázott (Fotó: Fuszek Gábor)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében Szerbia 13–9-re legyőzte a magukat három és fél negyedik jól tartó görögöket.

A görögök nem engedték meglépni a szerbeket, Jannisz Funtulisz révén folyamatosan tartották az egy-két gólos különbséget. A címvédő azonban 6–5-ös vezetése után három egymás után szerzett góllal meglépett ellenfelétől (9–5), és a harmadik negyed utolsó fél percében már öttel vezetett (11–6).

A görögök itt sem adták fel, és Angelosz Vlahopulosz vezérletével egy 3–0-s etappal kettőre zárkóztak (11–9), igaz, még mielőtt túlságosan vérmes reményeik lehettek volna, jött Dusan Mandics, és előbb ötméteresből, majd akcióból is betalált, így a szerbek végül néggyel nyertek (13–9).

A nap eseményeiről bővebben ide kattintva olvashat!

Jegyvásárlás: jegyed.hu

31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, MARGITSZIGET

FÉRFIAK

NEGYEDDÖNTŐ
Olaszország–Horvátország 8–7 (1–1, 3–2, 2–2, 2–2)
Ld: Figlioli, Giorgetti 2-2, ill. Sukno 3, Loncar, Muslim 2-2
Görögország–Szerbia 9–13 (2–3, 3–4, 2–4, 2–2)
Ld: Vlahopulosz 4, Funtulisz 3, Milonakisz 2, ill. Mandics, Csuk, Nikics, Alekszics, Filipovics 2-2