Női vízi-vl: kiütéses győzelmet aratott a magyar válogatott, irány a Szuperdöntő

2017.02.21. 19:45
A női válogatott 11 góllal legyőzte Franciaországot (Fotó: Koncz György)
A magyar női vízilabda-válogatott 15–4-re legyőzte Franciaországot a világliga selejtezőjének B-csoportjában, ezzel az olaszok elleni záró mérkőzés eredményétől függetlenül biztosan ott lesz a sorozat júniusi, sanghaji Szuperdöntőjében.

Sérülés miatt Bujka Barbara és Keszthelyi Rita maradt ki, valamint a betegsége után lábadozó Bolonyai Flóra sem lett nevezve az összecsapásra.

A két együttes franciaországi meccsén tíz góllal (16–6) nyertek a mieink, így az egyetlen kérdésnek az tűnt, ezúttal mekkora lesz a különbség.

A találkozóra ismét kilátogatott a Carpathian Brigade, a nagyszerű szurkolás közepette 1–1 után ritmust váltott a magyar csapat, amely már az első negyedben faképnél hagyta a franciákat (4–1), s a második félidőt nyolcgólos előnnyel kezdte (9–1).

A harmadik negyedben 12–1-es állásnál a BVSC 21 éves kapusa, Doroszlai Vanda is lehetőséget kapott, a magyar csapat végül nagyon simán, 15–4-re nyert.

A csoport következő mérkőzése Franciaországban lesz, ahol az olaszok vizitálnak, majd Olaszországban zárul a kör, április 18-án.

Bíró Attila szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata jelenleg nyolcpontos a B-csoportban, ezzel az élen áll, s ha végül vissza is szorulna a második helyre, a másik csoport második helyezettje mindenképpen kevesebb pontot szerez majd nála. Ez azzal dőlt el, hogy kedd este a hollandok 10–9-re legyőzték a görögöket.

A világliga nyolccsapatos Szuperdöntőjébe Európából a két selejtezőcsoport győztese, illetve a jobb második kerül.

NŐI VÍZILABDA-VILÁGLIGA
SELEJTEZŐ, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 15–4 (4–1, 5–0, 4–0, 2–3)
Hajós uszoda,
500 néző. V: Daszkalopulu (görög), Golikov (orosz)
MAGYARORSZÁG: Kasó – SZILÁGYI D. 4, GURISATTI 3, Garda, Somhegyi 1, Szücs G., MENCZINGER K. 2. Csere: Doroszlai (kapus), Csabai 2, Parkes, Horváth B. 2, Czigány D., Máté Zs. 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
FRANCIAORSZÁG: Chabrier – Guillet, Valverde, Cesca, C. Clerc 1, Daule, Millot. Csere: Battu, Barbieux, Mahieu 1, A. Sacre 1, Jaskova 1. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo
Gól – emberelőnyből: 8/8, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Bíró Attila:
– Három célunk volt. Az első, hogy nyerjünk magabiztosan, a második, hogy különböző elemeket gyakoroljunk, tudatosan játsszunk, a harmadik pedig, hogy lehetőséget adjak a fiataloknak, ha van rá mód, minél többet. A célok megvalósultak. A fiatalok nem lógtak ki a csapatból, és az már nagyon jó, ha bármilyen szituációban be tudom illeszteni őket a csapatba.
Florian Bruzzo: – Nagyon erős magyar válogatottal játszottunk. Nagy volt a különbség a két csapat között, ráadásul nemrég kezdtünk el új elemeket elsajátítani, látszott, hogy sok feladatunk van még.

Az állás:1. Magyarország 8 (44–21), 2. Olaszország 4 (25–17), 3. Franciaország 0 (14–45)

A Carpathian Brigade is kilátogatott a meccsre (Fotó: Nagy-Pál Tamás)