Női vízi U18-as vb: legyőzve a házigazda, négyben a mieink!

2014.08.29. 21:43
A magyar válogatott péntek este 11–10-re legyőzte a házigazda Spanyolországot, és bejutott az U18-as női vízilabda-világbajnokság elődöntőjébe, ahol szombaton Kanada lesz az ellenfele.

A magyarok álomszerűen kezdtek, a 2. negyed elején, Szilágyi Dorottya harmadik góljával már 7–1-re vezettek.

Az előny azonban szép lassan olvadni kezdett, és a negyedik negyed elején a spanyolok kettős emberelőnyből kiegyenlítettek (10–10).

Szabaddobásból Gurisatti Gréta újra megszerezte a vezetést, ám ahhoz, hogy az óriási csata végén a magyaroké legyen a győzelem, a folytatásban Kiss Alexának ötméterest is kellett védenie.

NŐI IFJÚSÁGI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, MADRID
NEGYEDDÖNTŐ
Spanyolország–Magyarország 10–11 (1–6, 2–2, 6–2, 1–1)
Gólszerző:
González, Forca 3-3, Cordobes 2, Gual, Trivino 1-1, ill. Szilágyi, Gurisatti 4-4, Kuna 2, Horváth 1