Női vízi ob: a „leggyengébb” teljesítménnyel is győzött a DUE

2016.11.23. 22:16
Bár a Dunaújváros 5–1-re megnyerte az első negyedet a BVSC ellen a női vízilabda-bajnokságban, végül csak egy góllal tudta legyőzni a BVSC-t.

NŐI VÍZILABDA OB I
KÖZÉPSZAKASZ, 4. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–DUE-MAARSK GRAPHICS 9–10 (1–5, 3–1, 1–2, 4–2)
Laky Károly uszoda, 120 néző. V: Birri, Kun
BVSC: Doroszlai – Kele, Kisteleki D. 1, Takács O., Gyöngyössy, Farkas K., LEIMETER 4
Csere: Bolonyai (kapus), Tamás V., Varga V., MÁTÉ 2, Koncz 2, Pócsi, Besszer
Edző: Petrovics Mátyás
DUE: KASÓ – SZILÁGYI 4, Somhegyi 1, GURISATTI 1, Vályi F. 1, Menczinger 1, Horváth B.
Csere: Vályi V., Slagter, Garda 1, Ziegler 1, Mchunu, Brezovszki
Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. –

Petrovics Mátyás: – Gratulálok a dunaújvárosiaknak, megérdemelten nyertek. Számítottam rá, hogy ők lesznek az élesebbek. Jelentős hiányérzet maradt bennük a hétvége után. Idén először kezdtünk ilyen kritikán aluli módon. Eddig minden meccsen jól kezdtünk, vezettünk, uraltuk, most nem volt védekezésünk, kapusteljesítményünk. A sors mindig igazságos. Amikor utolérhettük volna őket, akkor a hibáink és az ő klasszisuk miatt tudták tartani a különbséget, ezt üldöztük egész meccsen.
Mihók Attila: – A játék minőségét tekintve az idei szezonban lejátszott három meccsből leggyengébb teljesítményt nyújtva sikerült győznünk. Nehéz volt a felkészülés a kupacsalódás után, de mindenkinek túl kellett lendülnie ezen. Ez többé-kevésbé sikerült. Az első negyedben úgy tűnt, hogy ez sikerült, aztán nem tudtuk lereagálni, hogy a BVSC védekezést váltott. Elbizonytalanodtunk. Nem voltunk frissek. Ennek ellenére bajnoki pontokért jöttünk, amit sikerült végre megszereznünk.NŐI VÍZILABDA OB I

SZEGEDI VÍZMŰ-TAYLOR&NASH-SZEGEDI EGYETEM–UVSE 2–8 (0–1, 1–2, 0–3, 1–2).
G: Gémes 2, ill. Keszthelyi, Kisteleki H. 2-2, Takács V., Czigány D., Szücs G., Kuna.

RACIONET-HONVÉD–HUNGERIT SZENTES 8–19 (0–5, 1–4, 2–4, 5–6)
G: Illés H. 4, Ármai, Gáspár 2-2, ill. Kövér-Kis 6, Farkas T. 5, Brávik F. 4, Hevesi 2, Tóth Cs., Rybanská.

Az állás: 1. UVSE 24 pont, 2. Dunaújváros 22, 3. BVSC 16, 4. Szeged 9, 5. Szentes 9, 6. Honvéd 0