Női vízi LEN-kupa: a Dunaújvárosé a harmadik hely

MTI MTIMTI MTI
2017.04.15. 19:05
A Dunaújvárosé lett a harmadik hely a női vízilabda LEN-kupában, a magyar együttes a szombati helyosztón könnyedén, hét góllal nyert az orosz Hanti-Manszijszk ellen.

NŐI VÍZILABDA LEN-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
A 3. HELYÉRT
Dunaújváros–Hanti-Manszijszk 17–10 (3–2, 6–1, 4–3, 4–4)
A magyar csapat góldobói:
Szilágyi 6, Horváth, Gurisatti 3–3, Mchunu, Menczinger 2–2, Somhegyi 1 NŐI VÍZILABDA LEN-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
Szilágyi 6, Horváth, Gurisatti 3–3, Mchunu, Menczinger 2–2, Somhegyi 1

A budapesti Tüske Uszodakomplexumban zajló négyes döntő pénteki nyitányának két vesztese szombaton a bronzmérkőzésen találkozott, s a Dunaújváros remek rajtot vett, hiszen 3–0-ra elhúzott. Váratlan megtorpanást követően viszont az orosz gárda előbb szépített, majd ki is egyenlített (3–3).
A második játékrészben megint a magyar csapat volt a hatékonyabb, remek lefordulások után egyre növelte a különbséget, s a nagyszünetig hatgólosra növelte előnyét, elsősorban – a végül hatszor eredményes – Szilágyi Dorottyának köszönhetően, aki negyedik kísérletéből negyedszer is betalált (9–3).

A harmadik negyedben már kilenc gól is volt „közte” (12–3, 13–4), s bár a végén kissé kiengedett a magyar együttes, így is magabiztos, bronzérmet érő siker lett a vége (17–10).

A LEN-kupa-győzelemért a négyes finálé másik magyar résztvevője, az UVSE az olasz Padovával csap össze 19.15-től.