Férfi pólósaink oktatták Kazahsztánt, jöhetnek a görögök

2013.07.28. 18:40
A magyar válogatott felülkerekedett a kazahokon (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Fölényes,16–7-es győzelmet aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a Barcelonában zajló világbajnokság nyolcaddöntőjében Kazahsztán ellen. A legjobb nyolc között a görögökkel találkozik majd Benedek Tibor együttese.

A MÉRKŐZÉS

A magyar válogatott a második helyen jutott tovább Szerbia mögött a C-csoportból, a Benedek-csapat megelőzte Ausztráliát és Kínát. A kazahok a harmadik pozícióban végeztek a D jelű kvartettben Olaszország és Németország mögött, így jutottak a nyolcaddöntőbe. Az már biztossá vált, hogy a mérkőzés győztesére a negyeddöntőben Görögország vár, mely simán legyűrte (13–5) Dél-Afrikát a legjobb 16 között.

Az első negyedben álmosan kezdett a magyar csapat, Szivós Márton góljával ugyan vezettünk, majd Varga Dániel találatánál is nálunk volt még az előny, ám a kazahok Vladimir Usakov találatával egyenlítettek, majd Szergej Gubarev révén előnybe is kerültek. Sőt, az utolsó előtti percben Usakov a jobb felsőbe bombázott, így a kazahok kettővel mentek az első negyed után.

A második játékrészben magára talált a Benedek-csapat, beindult a gólgyártás magyar módra. Varga Dániel és Hárai Balázs révén előbb egyenlítettünk, majd szinte minden percben egy találatot elérve hétszer vettük be a kazah kapust ebben a negyedben, így a nagyszünetben 9–5 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben kis híján (pontosabban egy gól híján) megismételte előző játékrészbeli teljesítményét a magyar válogatott. A mieink ellenállhatatlanul támadtak, hat gólt is szereztek, míg a remekül összeálló védelemnek köszönhetően csak egy gólt kaptunk. A kazahok több támadásukkal sem tudtak mihez kezdeni, inkább eldobták oldalra a labdát, mikor lejárt a támadóidejük.

A záró játékrészben már mindkét csapaton érződött, hogy várta a végső dudaszót. A magyar csapat Bátori révén fórból talált be az első percben, a negyed következő góljára az utolsó minutumig kellett várni, amikor Pekovics pattintott a léc alá, és ezzel beállította a 16–7-es végeredményt.

A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott a kezdeti nehézségeket követően, és bejutott a negyeddöntőbe, ahol Görögországgal csap össze a legjobb négy közé kerülésért. A negyeddöntőket kedden rendezik.

4. NEGYED

8. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 16–7
8. perc:
Szivós lövése a blokkról vágódott mellé, az utolsó indításra Nagy Viktor mozdult ki jól.
8. perc:
Hosnyánszkyt küldték ki a végén, Pekovics pedig a léc alá pattintott fórból, a kazahok kozmetikázták az eredményt. 16–7
7. perc:
Hárai ellen kontrát fújtak, a kazahok kezdhették az utolsó percet.
7. perc:
A kazahok támadóideje újfent lejárt, lövés ezúttal sem lett belőle.
6. perc:
Szivós úszott keresztbe, de Bátori passza kissé magas lett.
6. perc: Benedek Tibor időt kért.
5. perc:
Sakenov váratlan lövését védte Nagy Viktor, majd Madaras kísérlete a túloldalon a blokkról vágódott mellé.
4. perc:
Manafovot szórták ki, ám Varga Dániel eladta a labdát. A túloldalon a kazahok is megtették ugyanezt, fordulhattunk, Madaras lövését védte a kazah kapus.
3. perc:
Varga Dénes kiszorított helyzetből is megpróbálta, a felső lécet találta telibe.
3. perc:
Gór-Nagyot állították ki, a kazahoknak fórban sem ment, Ukumanov mellé lőtt.
2. perc:
A kazahok ismét elvesztegették támadóidejüket, eldobták oldalra inkább a labdát. Bedő a Vargától kapott passzt mellé dobta.
1. perc: Bátori
a rövid sarokba húzta a labdát, kiegészültek a kazahok, de még nem ért vissza a játékosuk. 16–6
1. perc: Bátori hozta el a labdát a ráúszásnál, majd Koljagyenkót is kiszórták, kipontozódott.

3. NEGYED

8. perc: VÉGET ÉRT A HARMADIK NEGYED!
8. perc:
Gubarev lövését védte Nagy Viktor, majd Madaras passzát Bátori húzta be a rövidre, így ért véget a harmadik negyed, minden mezőnyjátékosunk betalált már a világbajnokságon! 15–6
8. perc:
Koljagyenkót állították ki, kijött a kapus, Hosnyánszky pedig az üres kapuba lőhetett. 14–6
7. perc:
Pilipenkót szórták ki, ő is kipontozódott, Hárai azonban pontatlanul lőtt, védett a kazah kapus.
6. perc:
Varga Dánielt küldték ki a túloldalon, Koljagyenko lövését a rövidről Nagy Viktor védte szögletre. Medvegyev ezután megtörte a kazah gólcsendet, a jobb alsóba helyezett. 13–6
5. perc:
Usakovicot küldték ki, fórból pedig Bedő volt eredményes, 13–5
5. perc:
Ukumanov lőtt hat méterről, Nagy Viktor viszont hárított.
4. perc:
Varga Dániel távolról tűzte rá a labdát, a kapu tövéről pattant ki.
4. perc:
Smider tüzelt, Nagy Viktor szögletre védte a bivalyerős löketet, majd kontrát fújtak a kazahok ellen.
3. perc: A kazahok támadóideje lejárt, fordulhattunk. 6 az 5 ellen lefordultunk, Vámos pedig bevágta, a kazahok időt kérték. Eldőlni látszott a mérkőzés, 10–1-es szériában voltunk ekkor. 12–5
3. perc: Madarasnak
hagytak egy kis helyet a kazahok, olimpiai bajnokunk pedig büntetett és gólt szerzett, a bal felsőbe bombázott. 11–5
2. perc:
Usakov gondolt egyet és tüzelt, a kapufáról azonban kifelé pattant a labda.
2. perc: Ukumanovot kiszórták, Varga Dénes a kapu jobb oldalába zúdította a labdát. 10–5
1. perc: Gubarev messziről lőtt, Nagy Viktor védeni tudott.
1. perc: Majd ő is lőtt, de a felső lécet találta telibe.
1. perc: Vámost nem zavarták meg a történtek, ismét elhozta a labdát a ráúszásnál.
1.perc:
A kazahok heten voltak a medencében, a bírók kis késéssel szúrták ezt ki, kikérték a labdát, újraindult a negyed.
1. perc: Elhoztuk a labdát ismét Vámos révén, de gyorsan el is veszítettük.

2. NEGYED

8. perc: VÉGE A MÁSODIK NEGYEDNEK, NAGYSZÜNET!
8. perc:
A kazahok ezúttal sem tudtak mihez kezdeni támadásban, nem jutottak lövésig sem. Mi viszont igen: Ukumanovot szórták ki, Szivós pedig a kapufánál behúzta a hálóba. 9–5
7. perc:
A kazah center ellen kontrát fújtak, fordulhattunk. Bátori ejtése a kapufára esett, lőni kellett, mert lejárt a támadóidő.
7. perc:
Pilipenkót küldték ki, a fórt pedig kihasználtuk, Madaras középről talált a hálóba, először három góllal vezettünk. 8–5
6. perc:
Jól védekeztünk, elhalt a kazahok támadása.
6. perc:
Hárai szerzett labdát, miközben elkezdett szemerkélni az eső. Madaras próbált a hosszúba csavarni, ám a kazah kapus odaért és védett.
5. perc:
Rossz kazah bejátszás, a Varga testvérek begyűjtötték a labdát, majd lefordultunk és Gór-Nagy középről a léc alá helyezett. 7–5
4. perc: Hosnyánszky
öt méterről a jobb felsőbe bombázott. 6–5
4. perc:
A fór már letelt, de nem értünk vissza, Gubarev a léc alá pattintott a rövidre, így egyenlítettek a kazahok. 5–5
4. perc:Decker Ádámot ismét kiszórták, ezzel kipontozódott, a kazahok pedig időt kérték.
4. perc:
Hosnyánszky lövését védte a kazah kapus.
3. perc:
Decker Ádámot gólja után kiállították a kapunk előtt, Medvegyev üresen maradt, de Madaras odaért és blokkolt.
3. perc:
Kontra a kazahok ellen, fordulhattunk. Koljagyenkót kiküldték, a fórt pedig kihasználtuk, DeckerÁdám három méterről volt eredményes, 5–4 ide!
2. perc:
Rossz bejátszás a kazahoktól, Madaras szerzett labdát. Gubarevet kiküldték, Hárai pedig a kapuba húzta Madaras átadását, egyenlítettünk! 4–4
1. perc:
Felzárkóztunk egy gólra, Varga Dániel hátulról lóbált egy párat, majd a kapu jobb oldalába zúdított. 3–4
1. perc: Elhoztuk a labdát, Varga Dénes volt a gyorsabb a ráúszásnál.

1. NEGYED

8. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ NEGYED!
8. perc:
Pilipenko lövését blokkoltuk, majd Szivós a dudaszó pillanatában az oldalhálóba bombázott.
8. perc:
Gór-Nagy próbálkozott, bele a blokkba.
7. perc: Usakov
középről a jobb felsőbe bombázott, kettővel mentek a kazahok a negyed végéhez közeledve. 2–4
7. perc:
Megzavarodott kicsit a magyar csapat, egy rossz passzal eladtuk a labdát, ráadásul Vámost kiküldték.
6. perc:
Fórban a kazahok, Decker Ádámot szórták ki. Gubarev az előny lejárta után pattintott a léc alá, ezzel vezettek a kazahok. 2–3
6. perc:
Bedő Krisztián ellen fújtak kontrát.
5. perc:
Hosnyánszky védekezett jól, labdát szerzett, ismét támadhattunk. Smidert küldték ki, ám fórból fölé lőttünk, az eredmény nem változott.
4. perc:
Lefordultunk, de Vámos passza magas volt Varga Dénesnek, oda lett a lehetőség.
4. perc:
Ezúttal ellenünk fújtak kontrát, jöhettek a kazahok, majd az újabb kontra után már a Benedek-csapat támadhatott.
3. perc: Usakov
középről bombázott, Nagy Viktor beleért a lövésbe, ám védeni nem tudott, ismét egál. 2–2
3. perc:
Emberelőnyben a mieink is, Pilipenko állt ki, Varga Dániel ki is használta a fórt, 2–1
2. perc: Gór-Nagyot
küldték ki, fórban a kazahok. Kiegészültek a mieink, ám Gubarev így is kiegyenlített. 1–1
1. perc:
A kazahok ellen kontrát fújtak, újra mi támadhattunk, ám Hárait szerelték.
1. perc: Szivós
hátulról pattintott a kapu jobb oldalába. 1–0
1. perc: Elkezdődött a találkozó! A Nagy – Varga, Szivós, Gór-Nagy, Hárai, Varga Dániel, Madaras összeállításban kezdő magyar csapat hozta el a labdát a ráúszásnál.