Férfi vízilabda BL: a Szolnok legyőzte a címvédő Pro Reccót

2016.02.10. 21:30
A Szolnok nagy csatában legyőzte a címvédőt (Fotó: Mészáros János)
A Szolnoki Dózsa-Közgép nagy csatában egygólos különbséggel legyőzte saját közönsége előtt szerdán a címvédő és eddig hibátlan olasz Pro Reccót a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának hatodik fordulójában.

A magyar válogatott csapatkapitányát, Varga Dánielt sérülés miatt nélkülöző magyar együttes – amely egy héttel ezelőtt öt góllal is vezetett a világ legjobb csapatának otthonában, de végül kikapott – hatalmasat küzdött, s jó védekezésének, valamint Nagy Viktor kapus remek védéseinek köszönhetően megnyerte a meccset.

Megszerezte harmadik győzelmét a ZF-Eger szerdán a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának 2015–2016-os idényében: a hevesi együttes a hatodik fordulóban a német Spandau vendégeként nyert.

Az A-Híd-OSC-Újbuda – akárcsak egy héttel ezelőtt otthon – magabiztosan legyőzte a Galatasarayt idegenben. A találkozó legjobbja a négygólos Bátori Bence volt.

A tíz mérkőzéses sorozat zárultával a Bajnokok Ligája hatos döntőjét, az úgynevezett Final Sixet Budapesten rendezik június 2-4-én. A finálénak – mint leendő házigazda a hatos csoportjában elért eredményétől függetlenül – automatikusan résztvevője az Eger. A hevesiek csoportjából éppen ezért csak két csapat juthat be a BL zárószakaszába, míg a B-csoportból három együttes szerepelhet majd a magyar fővárosban.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
SPANDAU 04 BERLIN (német)–ZF-EGER 8–15 (1–4, 2–4, 2–3, 3–4)
Berlin. V:
Peris (horvát), Toygarli (török), Koganov (azeri)
SPANDAU: Baksa – Saudadier, Schlanstedt, Mateo Cuk, Preuss, Jüngling, Marzouki 2, Miers, M. Stamm 2, Hamby 1, Restovic, Küppers 3, Höhne. Edző: Petar Kovacsevics
EGER: B. Mitrovics – Erdélyi 2, Szivós M. 2, Csucskovics, Hárai 3, Lőrincz B., Vapenszki. Csere: Angyal 1, Biros P. 1, Hosnyánszky 2, Zalánki 2, Bedő 2. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 3/3
Kipontozódott: Preuss (22. p.), Mateo Cuk (29. p.), ill. Vapenszki (22. p.)
Dabrowski Norbert:
– Végig fegyelmezetten és pontosan játszottunk. Az elejétől a végéig uraltuk a meccset, biztosan nyertünk, ennek külön örülök, hiszen eddig az összes csapat megszenvedett itt, Berlinben, mi viszont könnyed győzelmet arattunk.

Jadran Herceg Novi (montenegrói)–Olimpiakosz (görög) 6–13 (1–4, 0–2, 2–3, 3–4)
Barceloneta (spanyol)–Primorje Rijeka (horvát) 9–7 (1–1, 4–0, 1–3, 3–3)
A csoport állása: Olimpiakosz 12 pont, 2. ZF-Eger, Barceloneta 11-11, 4. Primorje Rijeka 8, 5. Spandau 3, 6. Jadran Herceg Novi 2

B-CSOPORT
GALATASARAY (török)–A-HÍD OSC ÚJBUDA 9–12 (2–5, 3–3, 1–2, 3–2)
Isztambul. V:
Brosovszki (román), Ragacs (szerb)
GALATASARAY: Scsepanovics – Simsek 1, Janovics 1, Destici 3, Senemoglu, Gulenc 2, Nikics 2. Csere: Paskovics, Dilek, Özbek, Biyik, Colak. Edző: Igor Milanovics
OSC: Bisztritsányi – Hegedüs G. 2, Salamon F. 2, Bátori 4, Német T. 1, Drasko Brguljan 1, Decker Á. Csere: Juhász Zs. 2, Nagy Ádám, Graham, Gór-Nagy, Budschuh. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Vincze Balázs:
– Nem kezdtük jól a meccset, de már az első negyed felénél rendeztük sorainkat. Fokozatosan feljavultunk, egyre jobban védekeztünk, a támadásaink pedig hatékonyak voltak, így el tudtunk lépni – a második negyedben már 8–3 is volt ide. Ezt követően kaptunk két buta gólt, amivel kicsit izgalmasabbá vált a találkozó, de a második félidőben rá tudtunk tenni még egy lapáttal. Több hibával játszottunk, mint szerettem volna – elsősorban védekezésben –, de összességében elégedett vagyok.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–PRO RECCO (olasz) 12–11 (4–3, 3–2, 2–3, 3–3)
Szolnok, 1000
néző. V: Putnikovics (szerb), Szagyekov (orosz)
SZOLNOK: Nagy V. – SZ. MITROVICS 2, VARGA DÉNES 3, Jansik D., Mezei, Gocics 1, Madaras. Csere: M. ALEKSZICS 3, Younger, VÁMOS 3, Kis G., Fülöp. Edző: Cseh Sándor
PRO RECCO: Pastorino – SUKNO 2, Prlainovics 1, Filipovics 1, D. PIJETLOVICS 2, DI FULVIO 2, Gitto 1. Csere: Bodegas, Giacoppo, Mandics 1, Figlioli 1, Aicardi. Edző: Amadeo Pomelio
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 16/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Gitto (30. p.), Giacoppo (32. p.), Vámos (32. p.)
Cseh Sándor: – Nagyon jó érzés legyőzni a Reccót, fantasztikusan teljesítettek a játékosaim. Ettől függetlenül persze mindig lehet fejlődni, és a tavasz sem lesz könnyebb azért, mert nyertünk. A vízilabdában nagyon sokat számít a hit, s ez a meccs jó példa arra, ez mennyire fontos. Aki követi a pólót, tudja, milyen nagy szó ez a siker, aminek nagyon örülök.
Amadeo Pomelio: – Jó meccset játszottunk, remek hangulatban vízilabdázhattunk, és összességében elégedett is vagyok a csapatommal. Rendkívül erős csapattal játszottunk, nem is védekeztünk rosszul, de nem tudtuk átvenni a vezetést, ez volt a probléma. A Szolnok is jó, rengeteg válogatottal, negyedről negyedre jól játszott, ezért is nyert.

Partizan Beograd (szerb)–Jug Dubrovnik (horvát) 6–10 (1–3, 1–3, 1–1, 3–3)
A csoport állása: 1. Pro Recco 15 pont, 2. Jug Dubrovnik, Szolnoki Dózsa-Közgép 12-12, 4. Partizan Beograd 6, 5. A-Híd-OSC-Újbuda 3, 6. Galatasaray 0

A budapesti final sixre a jegyek még kaphatók a jegyed.hu oldalon!

Nem jutott be a férfi vízilabda Európa-kupa fináléjába a Szeged, miután az idegenbeli egygólos vereséget követően Hódmezővásárhelyen 15–10-re kikapott az olasz Bresciától.

BŐVEBBEN ITT!

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-KUPA

ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
CONTITECH-SZEGED-DIAPOLO–AN BRESCIA (olasz) 10–15 (3–3, 1–4, 2–4, 4–4)
Hódmezővásárhely, 700
néző. V: Kuretasz (görög), Tkacsenko (orosz)
SZEGED: Meixner – Manhercz K. 2, Manhercz Á., VARGA II ZS. 4, Seman, KUNAC 3, Kiss Cs. Csere: Sánta, Sedlmayer, Palotás G. 1, Pellei F., Chilkó. Edző: Varga Péter
BRESCIA: Del Lungo – N. Presciutti 1, C. PRESCIUTTI 2, Rizzo 2, UBOVICS 2, Randjelovics 1, Nora 1. Csere: MOLINA 3, Bertoli 1, NAPOLITANO 2, Damonte. Edző: Alessandro Bovo
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 4/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Bertoli (22. p.), Sedlmayer (25. p.), Randjelovics (26. p.), Rizzo (28. p.), Varga II Zs. (30. p.)
Továbbjutott: a Brescia, kettős győzelemmel, 24–18-as összesítéssel.
Varga Péter:
– A védekezésünk nem volt olyan kemény, mint az egy héttel ezelőtti mérkőzésen. Az első félidőben nem tudtuk kihasználni azokat a lehetőségeinket, amelyekért megdolgoztunk, a Brescia viszont kíméletlen volt. Elöl fontos emberelőnyöket és ötmétereseket hibáztunk, így nem lehetett esélyünk.
Alessandro Bovo: – Örülök az eredménynek, nagyon fontos számunkra az Európa-kupa megnyerése. A védekezés döntött ezen a meccsen. Jobban játszottunk a Szegednél, amely remek csapat.