Férfi vízilabda: a magyar válogatott legyőzte a spanyolokat

2018.04.07. 21:44
Bátoriék jól játszottak (Fotó: Koncz György)
Az már a találkozó előtt biztossá vált, hogy a csoport első két helye elkelt, így a magyar válogatottnak még ahhoz is pontot kellett szerezni a csoportgyőztes és a horvátok elleni döntőre készülő spanyolok ellen a férfi vízilabda Európa-kupa 3. fordulójában, hogy vasárnap 17.30-tól a torna ötödik helyéért játszhasson Montenegró ellen. Nos, ez végül sikerült, miután nemzeti csapatunk hat góllal jobbnak bizonyult, mint a szombat esti ellenfél.

–SPANYOLORSZÁG 137 (3–0, 4–4, 5–1, 1–2)

Ezúttal szerencsére nem ragadt az öltözőben a magyar válogatott, ahogy az olaszoktól elszenvedett 10–5-ös vereség során történt, és már az első játékrészben jól működött a támadójáték, sőt, a csapat védekezése is dicsérhető, az első nyolc perc után ugyanis 3–0 állt az eredményjelzőn, vagyis a magyar válogatott három góljára nem érkezett válasz a spanyolok részéről.

A második negyedben viszont már kapitulált a magyar védelem, a spanyolok négyszer is eredményesek voltak – igaz, a mieink sem adták alább, a nagyszünetre tehát 7–4-gyel mehettek a felek. Válogatottunk nagyszerű támadójátékot produkált: az első két játékrészben 11 alkalommal próbálkozott Märcz Tamás kapitány együttese kapura lövéssel, és ebből hét be is akadt.

A szünet után némileg visszaesett a támadógépezet – mindkét oldalon. A gólzáporos második negyedet követően ugyanis az első három kapura lövését elrontotta a magyar csapat, végül Jansik Szilárd volt az, aki megtörte a háromperces gólcsendünket. A Ferencváros pólósa nem sokat várt az újabb góljára, majd Mezei Tamással is dobatott egy gólt a remekül osztogató Vámos Márton.

Ráadásul ekkorra sikerült védekezésben is visszatérni az első játékrészben mutatottakhoz, így a spanyolok a negyedben mindössze egy gólt dobtak, míg a Vámos-Jansík „munkakapcsolatnak" köszönhetően hétgólosra nőtt a magyar előny, 12–5.

Mindez azt jelentette, az utolsó játékrészre már nem volt kérdéses, hogy a mieink nyernek, az viszont annál inkább, hogy hány góllal diadalmaskodnak. Végül miután a záró felvonásban ment legkevésbé Vámoséknak a játék, a spanyoloknak meg annál jobban, az utolsó negyedet 2–1-re elvitték, míg a mérkőzést hat góllal, 13–7-re nyerte meg a magyar válogatott.

A torna szombati eredményei

A-csoport
Olaszország–Görögország 10–7
(4–1, 2–1, 2–2, 2–3)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont (25–23), 2. Olaszország 6 (24–23), 3. Magyarország 3 (27–26), 3. Görögország 1 (22–26)

B-csoport
Franciaország–Montenegró 6–10

Szerbia–Horvátország 7–8

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 9 pont (38–17), 2. Szerbia 6 (29–15), 3. Montenegró 3 (20–25), 4. Franciaország 0 (13–43)