Férfi vízi: spanyolveréssel tornát nyert a magyar válogatott

2017.06.25. 09:28
Märcz Tamás szerint megérdemelten nyertünk (Fotó: Koncz György, archív)
A magyar férfi vízilabda-válogatott 9–7-re legyőzte a spanyolokat az Athénban rendezett Szamarcidisz-kupa harmadik játéknapján, ezzel megnyerte a tornát. A mieink veretlenül, három győzelemmel és egy döntetlennel zártak az első helyen.

A waterpolo.hu beszámolója szerint találkozót fél órával előbbre hozták, hogy a magyarok után játszó montenegrói együttes is időben a repülőtéren legyen, így a mieink helyi idő szerint negyed kilenckor kezdtek. A magyar válogatottnak, amelyből ezúttal Hosnyánszky Norbert és Varga Dénes maradt ki, már a döntetlen is tornagyőzelmet ért volna, míg a spanyoloknak győzelemre volt szükségük az első helyhez.

Sokáig kiélezetten alakult a mérkőzés, felváltva vezettek a csapatok, a negyedik negyedben 6–6 után azonban három góllal elhúzott Märcz Tamás együttese, és innen már nem volt visszaút a spanyoloknak.

„Nem könnyű a spanyolok ellen játszani, akikkel a múlt héten volt öt közös kétkapuzásunk, így nagyban kiismerte egymást a két csapat – kezdte értékelését a magyar szövetségi kapitány. – A spanyol válogatott a jelenlegi legjobb csapatával állt fel, igyekeztünk odafigyelni az erősségeikre, megakadályozni a lefordulásaikat, ami többé-kevésbé sikerült. A zónából kaptunk egy-két elkerülhető gólt, ezt menet közben javítgattuk, s igazából a meccs végére állt össze a jó módszer. Tetszett a csapat lendülete, gyorsasága, közelről és távolról is jól átlőttük a spanyolok kezdőkapusát. Magabiztosan játszottunk, türelmesek voltunk, így kiállításokat kényszerítettünk ki az ellenfélnél. Az emberelőny, emberhátrány az, amin még lehet javítani, illetve a hat a hat elleni védekezésben a blokkoláson. Jobban akartuk a győzelmet, talán többet is tettünk érte, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést."

FÉRFI VÍZILABDA
SZAMARCIDISZ-KUPA, ATHÉN, 3. NAP
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 9–7 (1–1, 3–2, 1–2, 4–2)
Glifada.
Gólszerzők:
Erdélyi, Török, Vámos 2-2, Manhercz, Zalánki, Hárai 1-1, ill. Minguell 2, Barroso, Tahull, Munarriz, Espanol, Cabanas 1-1

Szombati eredmények:
Görögország–Magyarország 9–9 (2–2, 0–1, 3–3, 4–3)
Magyarország–Montenegró 9–6 (2–3, 2–1, 4–0, 1–2)
Pénteki eredmény:
Magyarország–Kanada 12–7 (2–3, 3–1, 3–2, 4–1)

Az állás: 1. Magyarország 10 (39–29, 4 mérk.), 2. Spanyolország 7 (27–26, 4), 3. Montenegró 4 (24–20, 3), 4. Görögország 4 (22–19, 3), 5. Kanada 0 (25–43, 4)