Férfi vízi ol. sel.: érik a csoportgyőzelem, tízzel megvertük az oroszokat

2016.04.06. 19:05
Benedek Tibor együttese az eddigi legjobb meccsét játszotta Triesztben (Fotó: <a href="waterpolo.hu" target="_blank">waterpolo.hu</a>)
A magyar férfi vízilabda-válogatott nagyon könnyedén legyőzte Oroszországot a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán. Benedek Tibor együttese a 18–8-as sikernek köszönhetően továbbra is veretlen, s ha holnap legyőzi Szlovákiát, megnyeri a csoportját.

Bár a Kanada elleni döntetlen, valamint a másik csoportban Hollandia nem várt kiváló szereplése (a narancsosok egyedüliként álltak háromból három győzelemmel Triesztben a mai játéknap előtt) kissé aggodalomra adhatott okot, ma mégis jó helyzetbe kerültünk az olimpiai selejtezőtornán.

A velünk ikszelő Kanada ugyanis Románia ellen is egy pontot szerzett, így tudtuk, hogy az oroszok és a szlovákok (holnapi) legyőzése biztos csoportgyőzelmet ér. Az pedig nagy valószínűséggel azt is jelenti, hogy a negyeddöntőben az olaszokat és a spanyolokat is elkerüljük.

A mai (kötelező) házi feladat Oroszország legyőzése volt. Persze, aki látta a belgrádi Eb csoportmérkőzését ellenük, az lehet, hogy némi gyomorgörccsel várta a találkozót. Az orosz válogatott azon a találkozón az első negyedben 4–1-re vert meg minket. Ráadásul úgy, hogy mi akkor kimondva a minél jobb gólkülönbségért hajtottunk. A januári meccsen remek hajrával 12–6-ra győztünk, ezúttal azonban még az első negyedben sem kellett aggódnunk. Sőt!

Ezúttal mi vezettünk 4–1-re, majd az első szünetben már 6–2-re a csoportmérkőzésen. Varga Dénes duplázott, de betalált Vámos Márton, Erdélyi Balázs, Hosnyánszky Norbert és Zalánki Gergő is. Ráadásul volt megúszás-, átlövés- és emberelőnygólunk is. Az első negyed tökéletesen elég volt arra, hogy Benedek Tibor együttese megmutassa, sokkal jobb az oroszoknál.

A nagy önbizalommal játszó magyar csapat a folytatásban is növelte az előnyét. Varga Dániel is elkezdte a gólgyártást (kettőt lőtt a játékrész vége előtt), a nagyszünetben 11–5-re vezettünk. A játék képe pedig a folytatásban sem változott.

Szinte minden összejött, ráadásul az oroszok egyre kedvetlenebbül játszottak, a kapusuk sem nagyon találkozott a labdával, a védelem pedig képtelen volt feltartóztatni a magyar rohamokat. Az Eb után a keretbe bekerülő Zalánki és a Belgrádban a góllövésben nem jeleskedő Erdélyi azért szeretett volna minél több gólt szerezni.

Az utolsó negyedben csak a pontos végeredmény volt a kérdés, a kapuban is váltottunk: Nagy Viktor helyére Bisztritsányi Dávid érkezett, így ő is aktív részese lehetett az 18–8-es eredménnyel záruló találkozónak.

Csütörtökön 15.10-kor Szlovákiával játszunk az utolsó csoporttalálkozónkon.

FÉRFI VÍZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 18–8
(6–2, 5–3, 4–1, 3–2)
Trieszt,
150 néző. Vezette: Putnikovics (szerb), Willis (dél-afrikai)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Szivós M., VARGA DÉNES 2, Varga Dániel 2, Hárai, Vámos 2, Erdélyi 3. Csere: Bisztritsányi (kapus), Decker Á., HOSNYÁNSZKY 3, Manhercz K. 2, ZALÁNKI 3, Bedő 1
OROSZORSZÁG: Fedotov – Krasznov, Halturin, Holod 1, Balakirev, Ginijatov, Ogyincev 1. Csere: Kornyejev (kapus), HARKOV 4, Bicskov 1, Merkulov 1, Magomajev
Gól – emberelőnyből: 9/7, ill. 5/2
BENEDEK TIBOR,
a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Mi végig koncentráltunk, az oroszok pedig szerintem a csütörtöki napra készültek, ennek is köszönhető a nagy különbség. Erre a meccsre is fel kellett készülni, a legfontosabb, hogy a következő találkozón is ugyanígy tudjunk koncentrálni. Játszottunk már a szlovákok ellen egy góllal megnyert meccset is, nincs könnyű mérkőzés. A fejünk dönti el, hogy könnyűnek gondoljuk, vagy nem, örülök, ha egy gyengébb ellenféllel szemben is végig koncentráltak vagyunk. Önbizalmat adhat, hogy szinte hibátlanul lőttük az emberelőnyöket, ez nagyon ritka, nem is emlékszem ilyenre, a csapat bízhat a fórjaiban, még a védekezésben kell tovább erősödnünk.
JERKIN SAGAJEV, az orosz válogatott szövetségi kapitánya: – Előzetesen sem volt túl sok esélyünk a magyar válogatott ellen, amely most játszotta az egyik legjobb meccsét a tornán. Sajnos nem tudtuk megnehezíteni a dolgát, viszont továbbra is van esélyünk a nyolc közé jutásra, a csütörtöki, románokkal szembeni mérkőzés lesz az igazán fontos számunkra.
Kanada-Románia 10–10
(1–1, 6–4, 3–4, 0–1)
Szlovákia–Franciaország 8–10 (2–0, 2–4, 3–4, 1–2)

B-CSOPORT
Kazahsztán–Németország 11–11 (2–2, 3–3, 4–2, 2–4)
Dél-Afrika-Spanyolország 1–15 (1–3, 0–6, 0–4, 0–2)
Olaszország–Hollandia 11–5 (3–1, 5–3, 2–0, 1–1)

A B-csoport állása: 1. Olaszország 6 pont (55–20), 2. Spanyolország 6 (39–31), 3. Hollandia 6 (29–29), 4. Németország 3 (47–34), 5. Kazahsztán 3 (30–39), 6. Dél-Afrika 0 (14–71)