Férfi vízi ob I: tovább növelte előnyét a Szolnok és az Eger

2017.01.21. 20:57
A BVSC értékes döntetlent ért el a Fradi ellen (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Szolnok és az Eger megnyerte idegenbeli meccsét a férfi vízilabda-bajnokságban, és mivel az üldözőik ezt nem tették meg, az A- és a B-csoport éllovasa tovább növelte előnyét.

Az A-csoportban az éllovas Szolnok sokat köszönhet a Szegednek. A szolnokiak az öt gólig jutó Varga Dénes nagyszerű játékával 12–9-re győztek a Vasas otthonában. A fő üldöző OSC viszont csak döntetlent játszott Szegeden, így a Szolnok négypontosra növelte fórját az élen.

Az Eger fárasztó sorozat után érkezett a Honvédhoz. Az első negyed után még 1–1 volt az állás, ám a második negyedik eldöntötte az inkább a fizikai erőről, semmint a sok gólról szóló összecsapást. Az 5–2-es félidő után a maradék két negyed döntetlennel zárult.

Mivel a BVSC döntetlenre hozta az FTC elleni csatát, az egriek növelték előnyüket a B-csoportban.

VÍZILABDA OB I
11. FORDULÓ

A-csoport
VasasPlaket–Szolnoki Dózsa-Közgép 9–12 (1–3, 1–3, 2–2, 5–4)
Tüskeuszoda, 100 néző. V:
Székely Balázs, Bereczki M.
VASAS: Jónás – Koopman 1, Mészáros Cs., BÓBIS M. 2, Steinmetz Á. 1, BURIÁN 4, Takács Bálint,
Csere: Bencz, Babay, Simon H., HŐNA 1, Njegovan
Megbízott edző: Mátéfalvy Csaba
SZOLNOK: KARDOS – Prlainovics 1, VARGA DÉNES 5, Jansik D., Mezei, VÁMOS 1, Gocics
Csere: CROUSILLAT 2, Hangay Z., M. Alekszics, Szatmári 1, KIS G. 1, Fülöp 1
Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 10/6
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Hőna (26. p.)
Mátéfalvy Csaba: – Alapvetően nem a Szolnok ellen készültünk. Az volt a célunk, hogy a legutóbbi, félresikerült, Pécs elleni meccs után összeszedjük magunkat és olyan játékot produkáljunk, amely a mi riválisaink ellen eredményre vezet. Megpróbáltuk megnehezíteni a Szolnok dolgát, lelkesedéssel, csapatmunkával felvenni velük a versenyt. Örülök, hogy ez a második félidőben már sikerült.
Cseh Sándor: – Az első félidő úgy alakult, ahogy szerettem volna, a másodikban viszont már csak a gatya volt bent a vízben. Ekkor már nem raktunk a védekezésbe elég munkát, és engedtük, hogy a Vasas játékosok meginduljanak. Vannak ilyen meccsek, nincs ezzel különösebb probléma abban az esetben, ha mindenki tudja, miben hibázott.

ContiTech-Szeged-Diapolo–A-Híd OSC Újbuda 10–10 (2–3, 2˜–3, 3–3, 3–1)
Szeged, 250 néző. V:
Mucskai, Rubos
SZEGED: MEIXNER – Nagy M. 1, MANHERCZ K. 2, SEDLMAYER 1, Sánta 1, Kiss Cs., Pellei F.
Csere: VUKICSEVICS 4, Baszara, Manhercz Á. 1, Illés S., Chilkó
Edző: Varga Péter
OSC: BARABÁS – Kovács Gábor, Bátori, Bundschuh 1, NIKICS 2, DRASKO BRGULJAN 1, ZALÁNKI 5
Csere: Nagy Á., Gór-Nagy 1, Juhász Zs., Seman, Hegedüs G., Német T.
Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (22. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Nagy Á. (23. p.)
Varga Péter: – A kapuban Meixner Marcell, elöl Milos Vukicsevics extra teljesítményt nyújtott, de odaadóan küzdő csapatom valamennyi játékosával elégedett vagyok. Nagy bravúr, hogy az őszi idegenbeli döntetlen után ezúttal sem tudott legyőzni az ország egyik legjobb csapata.
Vincze Balázs: – A szerdai, Brescia elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után örültem, mert ahhoz képest, hogy a végjátékban közel voltunk a vereséghez, hét–hétre végeztünk. Ezúttal viszont négygólos előnyről adtuk ikszre a meccset, ezért érthetően nem vagyok elégedett.

Metalcom-Szentes–KSI SE 7–6 (1–3, 2–1, 2–0, 2–2)
Szentes, 200 néző. V:
Németh András, Bene
SZENTES: GYÖRGY D. – Reuten 1, Takács J., Van Mil, Farkas K., Pellei K. 1, Somogyi 1
Kipontozódott: Van Mil (26. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Tóth Bence (22. p.)
Pellei Csaba: – Nehéz mérkőzést játszottunk, de számítottunk rá. A találkozó elején képtelenek voltunk hatástalanítani a KSI erősségeit, de hatalmas energiát mozgósítva meg tudtuk fordítani a meccset. A játékkal nem, az eredménnyel elégedett vagyok. A KSI-nek az OB I-ben a helye.
Horváth János: – Gratulálok a Szentesnek a győzelemhez, de a saját csapatomra is büszke vagyok, mert jól játszottunk, pontot érdemeltünk volna. Hétről hétre fejlődünk, célunk, hogy bent maradjunk az első osztályban, és a rájátszásra méltó ellenfelei legyünk bárkinek, akivel szemben meg kell majd vívnunk a legfontosabb mérkőzéseinket.

Debreceni VSE–PVSK-Mecsek Fűszért 6–8 (1–3, 0–2, 2–2, 3–1)
Debrecen, 700 néző. V: Vogel G., Dodog Sz.
DEBRECEN:
Lévai M. – Müller, Tóth P., Süveges, BUSILACCHI 2, SZŐKE 3, Somlai
Csere: Kuncz, Kállay 1, Smitula, Fekete G.
Edző: Komlósi Péter
PÉCS: BARÁT – Gogov 1, Csaba M. 1, Horváth Zs., Csacsovszky A. 1, KOLOZSI 2, CSACSOVSZKY E. 2
Csere: Opacak, MACSI 1, Lajkó, Krizsán, Szabó E.
Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 14/2, ill. 13/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Tóth P. (20. p.), Somlai (27. p.), Macsi (29. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Horváth Zs. (22. p.)
Komlósi Péter: – Minden rangadó előtt van feszültség bennünk, így volt ez most is. Egy sportembernek ilyenkor kell a legjobbat nyújtania, nekünk azonban nem sikerült. Jól felkészültünk, de az első félidőben agresszívabban kellett volna védekeznünk és lendületesebben támadnunk.
Lukács Gergely: – Azt mondtam a játékosaimnak, hogy ez a szezon legértékesebb győzelme. Jól felkészített, erős csapatot győztünk le. Az első három negyedben működő kiváló védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet.

B-csoport
RacioNet-Honvéd–ZF-Eger 5–8 (1–1, 1–4, 1–1, 2–2)
Kőér utca, 400 néző. V:
Fodor R., Csizmadia Zs.
HONVÉD: DECKER A. – SZIVÓS M., Kiss B., Gyárfás T., Fejős, Simon R., Kiss G. 2
Csere: Fazekas T., Borsós 1, Kalanovics 1, Steinmetz B. 1, TÓTH BENDEGÚZ, Shimizu
Edző: Vad Lajos
EGER: B. MITROVICS – Erdélyi 1, KOVÁCS GERGŐ 1, Decker Á., Bedő 1, HOSNYÁNSZKY, Lőrincz 1
Csere: Milos Cuk 1, Vapenszki 1, HÁRAI 2, Biros B.
Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Vad Lajos: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz sorozatban van az Eger, megpróbáltuk a magunk javára fordítani, de nem sikerült. Nem véletlen a sok kapufa, amit lőttünk és a sok kihagyott helyzet sem. Csak annak van szerencséje, aki tesz is érte. Mi nem tettünk eleget a szerencséért.
Dabrowski Norbert: – Gratulálok Decker Attilának, mert elvitte a hátán a Honvédot. Küzdelmes mérkőzés volt, olyan, amilyet vártam. Örülök, hogy sikerült nyerni, mert nehéz héten vagyunk túl.

BVSC-Zugló–FTC-PQS Waterpolo 6–6 (1–2, 2–2, 1–1, 2–1)
Szőnyi út 300 néző. V: Csanádi, Berki A.
BVSC:
Szakonyi – Czigány K., Pásztor M. 2, Török B., Kovács P., Létay 2, Csapó M.
Csere: Várnai, Ambrus F., Szabó Bence 1, Szabó Bendegúz, Nagy Á. D., Mátyok 1
Edző: Szűcs Levente
FTC: Vogel Soma – Sz. Mitrovics 2, Nyéki, Avramovics, Tóth M., Varga Dániel 3, Madaras
Csere: Katonás, Marko Csuk 1, Jansik Sz., Pohl, Dőry, Vogel Simon
Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kiállítva (végleg cserével): Kovács P. (28. p.)
Szűcs Levente: – A meccs előtt azt kérdeztük magunktól: mikor kaphatjuk el a Fradit, ha nem most?! Nehéz sorozatban vannak, sérültekkel, betegekkel, hosszú utazás után érkeztek hozzánk, szóval reméltük, meglepetést szerezhetünk. Az elején, főleg emberelőnyben lehettünk volna pontosabbak, akkor másként is alakulhatott volna a meccs, s akkor mi vezettünk volna. De nem lőttük be ezeket az előnyöket, így nekünk kellett futni az eredmény után, viszont igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk legalább egy pontot, megérdemeltük a döntetlent.
Varga Zsolt: – Két részre osztanám a mérkőzést. Három és fél negyedig négy gólt kaptunk, ami teljesen rendben volt, a végén viszont döntő szituációkban kaptunk két akciógólt. Inkább a támadásaink voltak gyengék, sok helyzetet dolgoztunk ki, körbelőttük a BVSC kapuját. Kiütköztek a problémáink, a betegségek, a fáradtság, hogy a héten húsz órát utaztunk, emiatt voltunk dekoncentráltak a támadásbefejezéseknél.

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club–UVSE 13–7 (1–0, 5–4, 2–2, 5–1)
Miskolc, 250 néző. V: Kun Gy., Marjay Zs.
MISKOLC: CSOMA – Jakab D.1, Halek 1, Milicsics 2, MISICS 2, Bowen 3, Vadovics 2
Csere: Szabó R. 1, HORNYÁK 1, Lukács D., Lukács Á., Miklós L.
Edző: Sike József
UVSE: Laboncz – Tóth Z. 1, Sélley-Raucher, Kereszturi, SZENTESI Á. 3, Korényi, Major
Csere: Szentesi D., Baksa B., DÁVID Z. 2, Kovács R., Márkus, Korbács 1
Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Szentesi D. (28. p.)
Sike József: – A győzelemhez gratulálok csapatomnak, viszont óriási teher volt a vállainkon, ami rányomta bélyegét a játékunkra. Nehezen dolgoztuk fel az esélyesség terhét, ezért alakult döcögősen a csapat teljesítménye. Nem fizikailag és a mezőnyben hibáztunk, hanem a helyzetek kihasználásában maradtunk el a várakozástól.
Németh Zsolt: – Vissza kell néznem a mérkőzés felvételét, ugyanis sok szituáció véleményes. Támadásainkat többnyire sikeresen fejeztük be, de úgy érzem, ennél jóval több volt a mérkőzésben. Három negyeden keresztül kifejezetten jól tartottuk magunkat, viszont a negyedikre mentálisan elfáradtunk.

Kaposvári VK–EBP-Tatabánya 17–11 (6–1, 3–4, 4–2, 4–4)
Kaposvár, 200 néző. V: Petik András, Kovács Cs. T.
KAPOSVÁR: KRÉMER – KOVÁCS O. 3, ifj. Berta 1, PATAKI 2, Dobos D., VINDISCH 5, Juhász-Szelei 1
Csere: Molnár Á., Palotás 1, Hegedűs B. 2, VARGA II ZS. 2, Polovic
Játékos-edző: Szécsi Zoltán
TATABÁNYA: Jászberényi – Francsics 2, Kiss Gy. 1, Hoppál, Máthé 2, SZABÓ BOTOND 3, Kolarik 1,
Csere: Rábavölgyi, Sebestyén B., Salamon A., Mocsári, REGŐS 2
Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 4/2
Kiállítás (végleg cserével): Polovic (28. p.)
Szécsi Zoltán: – Az első negyedben tetemes előnyt szereztünk, a tatabányaiak pedig felőrlődtek abban, hogy felzárkózzanak. Nagyon sok munka van ebben a társaságban, s végre úgy játszottunk, ahogy tudunk. Nagyon bízom benne, hogy végre elindulunk felfelé.
Zantleitner Tamás: – Bizakodva vártuk a kaposvári fellépést, de rosszul sült el. A meccs elejét elaludtuk, így már valójában akkor eldőlt a találkozó.

1. ZF-Eger 11 10 1 133–78 +55 31
2. FTC PQS Waterpolo 11 8 2 1 126–74 +52 26
3. PannErgy Miskolci VLC 11 7 2 2 110–93 +17 23
4. RacioNet Honvéd 11 6 1 4 108–94 +14 19
5. BVSC Zugló 11 4 2 5 85–92 –7 14
6. Kaposvári VK 11 3 8 96–121 –25 9
7. EBP Tatabánya 11 1 1 9 81–131 –50 4
8. UVSE 11 1 10 85–141 –56 1