HIRDETÉS
Nemzetisport.hu online 2005.01.18 13:44 Frissítve: 2011.08.03 00:04

FÉRFI ÉS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

 

 

Adatbank:
Magyarok a férfi vízilabda-világbajnokságokon
Magyarok a női vízilabda-világbajnokságokon
Vízilabda-lexikon

 


A lebonyolítás szerint a csoportelsők automatikusan a nyolc közé jutnak, a másodikok és harmadikok pedig keresztjátékkal (AB, CD) döntik el, hogy ki jut még be a negyeddöntőbe.

MONTREAL 2005 – férfi vízilabda – CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport B-csoport C-csoport D-csoport
Dél-Afrika Egyesült Államok Magyarország Kína
Spanyolország Kuba Horvátország Ausztrália
Oroszország Japán Románia Görögország
Olaszország Szerbia és Montenegró Kanada Németország
A CSOPORTOK VÉGEREDMÉNYE
A-csoport B-csoport C-csoport D-csoport
MONTREAL 2005 – a férfi vízilabdatorna programja:
dátum nap időpont csoport mérkőzés
07. 18. hétfő 15:30 A-csoport Dél-Afrika–Oroszország 7-11
    16:45 B-csoport Egyesült Államok–Japán 7-4
    18:00 A-csoport Spanyolország–Olaszország 7-5
    19:15 B-csoport Kuba-Szerbia és Montenegró 1-21
    21:15 C-csoport Románia–Magyarország 4-14
    22:30 D-csoport Kína–Görögország 4-11
    23:45 D-csoport Ausztrália–Németország 8-9
    01:00 C-csoport Horvátország–Kanada 19-4
07.20. szerda 15:30 B-csoport Szerbia és Montenegró–Japán 17-5
    16:45 A-csoport Dél-Afrika–Spanyolország
4-11
    18:00 A-csoport Olaszország–Oroszország 4-5
    19:15 B-csoport Egyesült Államok–Kuba 13-6
    21:15 C-csoport Horvátország–Románia 6-4
    22:30 D-csoport Görögország–Németország
8-4
    23:45 D-csoport Kína–Ausztrália 6-11
    01:00 C-csoport Magyarország–Kanada
11-3
07.22. péntek 15:30 B-csoport Kuba–Japán 9-8
    16:45 A-csoport Spanyolország–Oroszország 7-8
    18:00 B-csoport Egyesült Államok–Szerbia és Montenegró 4-8
    19:15 A-csoport Dél-Afrika–Olaszország 4-15
    21:15 C-csoport
Horvátország–Magyarország 4-10
Horvátország–Magyarország 4-10 – online-tudósítás
    22:30 D-csoport Kína–Németország 6-11
    23:45 D-csoport Ausztrália–Görögország 8-10
    01:00 C-csoport Románia–Kanada 10-2
07. 24. vas. 15:30 a 13–16. helyért Dél-Afrika–Japán 8-13 (25.)
    16:45 a 13–16. helyért Kanada–Kína 11-5 (26.)
    18:00 a negyeddöntőbe
jutásért
Spanyolország–Kuba 17-2 (27.)
    19:15 a negyeddöntőbe
jutásért
Olaszország–Egyesült Államok 6-5 (28.)
    02:15 a negyeddöntőbe
jutásért
Horvátország–Ausztrália 10-6 (29.)
    03:30 a negyeddöntőbe
jutásért
Románia–Németország 7-5 (30.)
07. 26. kedd 15:30 a 15. helyért Dél Afrika–Kína 7-6 (31.)
    16:45 a 13. helyért Japán-Kanada 8-10 (32.)
    18:00 a 9–12. helyért Kuba–Ausztrália 3-16 (33.)
    19:15 a 9–12. helyért Egyesült Államok–Németország 3-5 (34.)
    21:15 negyeddöntő Oroszország–Horvátország 4-6 (35.)
    22:30 negyeddöntő Szerbia és Montenegró–Románia 10-8 (36.)
    02:15 negyedöntő Magyarország–Spanyolország 8-4 (37.)
Magyarország–Spanyolország 8-4 – online-tudósítás
    03:30 negyeddöntő Görögország–Olaszország 13-9 (38.)
07. 28. csüt. 15:30 a 11. helyért Kuba-Egyesült Államok 6-10
    16:45 a 9. helyért Ausztrália-Németország 5-11
    18:00 az 5–8. helyért Oroszország-Románia 7-11
    19:15 az 5–8. helyért Spanyolország-Olaszország 7-4
    02:15 elődöntő Horvátország-Szerbia és Montenegró 4-5
    03:30 elődöntő Magyarország-Görögország 7-6
Magyarország–Görögország 7-6 – online-tudósítás
07. 30. szombat 15:30 a 7. helyért Oroszország–Olaszország 7-6
    16:45 az 5. helyért Románia–Spanyolország 7-8
    19:00 a 3. helyért Görögország–Horvátország 11-10 (h. u.)
    20:30 DÖNTŐ Szerbia és Montenegró–Magyaroszág 8-7
Szerbia és Montenegró–Magyraország 8-7 – online-tudósítás
         
11. FINA-világbajnokság (Montreal), férfi vízilabdatorna, végeredmény:
1. Szerbia és Montenegró Denisz Sefik, Pater Trbojevics, Nikola Janovics, Vanja Udovicsics, Dejan Savics, Danilo Ikodinovics, Szlobodan Nikics, Vladimir Gojkovics, Borisz Zlokovics, Alekszandar Sapics, Vladimir Vujaszinovics, Predrag Jokics, Zdravko Radics
2. Magyarország Szécsi Zoltán, Madaras Norbert, Kásás Tamás, Vári Attila, Kiss Gergely, Molnár Tamás, Biros Péter, Fodor Rajmund, Kiss Csaba, Steinmetz Ádám, Szívós Márton, Varga Dániel, Gergely István
3. Görögország Georgiosz Reppasz, Anasztasziosz Szkizasz, Dimitriosz Mazisz, Emmanuil Milonakisz, Teodoro Hadziteodoru, Argisrisz Teodoropulosz, Krisztosz Afrudakisz, Georgiosz Toszkasz, Georgiosz Afrudakisz, Sztefanosz-Petrosz Szanta, Antoniosz Vlontakisz, Matthaiosz Vulgarakisz, Nikolaosz Deligiannisz
4. Horvátország  
5. Spanyolország  
6. Románia  
7. Oroszország  
8. Olaszország  
9. Németország  
10. Ausztrália  
11. Egyesült Államok  
12. Kuba  
13. Japán  
14. Kanada  
15. Dél-Afrikai Köztársaság  
16. Kína  
2019.01.13 13:07:49

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (szöveg), KONCZ GYÖRGY (fotó)

Tépték már fel az orrát és varrták össze a szemgolyóját, de a pólótól semmi sem tántoríthatta el.

2018.12.27 09:41:03

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„A Ferencváros az a nagy hagyományú klub, amelyben szerintem minden téren ki tudok teljesedni.”

2018.12.20 15:15:57

Vízilabda nemzetisport.hu

Vári Attila: Az olimpiai kvalifikáció komoly sportszakmai feladat.

2018.12.12 23:30:44

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Így fest, amikor egy sportvezető rendre hangsúlyozza, nekünk a versenyzők az elsők – ám a tettek azt tanúsítják, hogy egy frászt azok.

2018.12.07 14:16:56

Vízilabda nemzetisport.hu

December 14-16. között a Magyar Kupa négyes döntőit rendezik, majd december 22-én a Tippmix Szuperkupa a tét! (x)