HIRDETÉS
HIRDETÉS
Nemzetisport.hu online 2003.06.04 20:40 Frissítve: 2012.01.27 02:52

Vízilabda Eb 2003

HIRDETÉS
A női torna
Férfiak

A férfiválogatott kerete

Magyarok a férfi Európa-bajnokságokon, érmesek

Olimpiai érmesek

Világversenyek Sydney óta


Az Eb csoportbeosztása

A-csoport: Magyarország, Oroszország, Szerbia-Montenegró, , Románia, Hollandia, Szlovákia,

B-csoport: Horvátország, Spanyolország, Olaszország, Görögország, Szlovénia, Németország


Az Eb eredményei

Június 6., péntek

Szerbia-Montenegró-Románia 11-2
Szlovákia-Hollandia 11-12
Horvátország-Németország 12-11
Olaszország-Görögország 7-5
Szlovénia-Spanyolország 3-7
Magyarország-Oroszország 13-6

Június 7., szombat

Németország-Olaszország 5-4
Románia-Szlovákia 7-9
Magyarország-Hollandia 9-7
Szlovénia-Horvátország 4-9
Spanyolország-Görögország 6-9
Szerbia-Montenegró-Oroszország 10-11 (h. u.)

Június 8., vasárnap

Hollandia-Románia 6-10
Szlovákia-Oroszország 8-7
Görögország-Németország 5-4
Horvátország-Spanyolország 3-6
Olaszország-Szlovénia 13-10 (h. u.)
Magyarország-Szerbia-Montenegró 6-7 (h. u.)

Június 9., hétfő

Spanyolország-Németország 8-10
Oroszország-Hollandia 11-6
Szerbia-Montenegró-Szlovákia 11-5
Magyarország-Románia 14-5
Szlovénia-Görögország 10-11
Horvátország-Olaszország 6-3

Június 10., kedd

Románia-Oroszország 4-9
Magyarország-Szlovákia 14-8
Hollandia-Szerbia-Montenegró 6-7
Görögország-Horvátország 7-8 (h. u.)
Németország-Szlovénia 9-12
Olaszország-Spanyolország 6-7 (h. u.)

Az A-csoport végeredménye: 1. Szerbia-Montenegró 8 pont, 2. Magyarország 8, 3. Oroszország 6, 4. Szlovákia 4, 5. Románia 2, 6. Hollandia 2.

A B-csoport végeredménye: 1. Horvátország 8 pont, 2. Görögország 6, 3. Spanyolország 6, 4. Németország 4, 5. Olaszország 4, 6. Szlovénia 2.

(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.)

Június 12., csütörtök

Negyeddöntők:

Görögország-Oroszország 8-10
Magyarország-Spanyolország 10-2
Szerbia-Montenegró-Németország 9-2
Horvátország-Szlovákia 10-6

Június 13., péntek

A 11. helyért:
Szlovénia-Hollandia 4-7

A 9. helyért:
Olaszország-Románia 7-3

Az 5-8. helyért:
Görögország-Németország 4-6
Spanyolország-Szlovákia 6-5

Elődöntők:
Oroszország-Szerbia és Montenegró 7-11
Horvátország-Magyarország 10-9

Június 14., szombat

Az 5. helyért:
Spanyolország-Németország 5-4

A 7. helyért:
Szlovákia-Görögország 7-6

Június 15., vasárnap

A 3. helyért:
Magyarország-Oroszország 12-6

Döntő:
Szerbia-Montenegró-Horvátország 9-8 (h. u.)


Az Európa-bajnokság végeredménye

Európa-bajnok: Szerbia-Montenegró (Alekszandar Csirics, Filip Filipovics, Vladimir Gojkovics, Zsivko Gocsics, Danilo Ikodinovics, Viktor Jelenics, Predrag Jokics, Nikola Kuljacsa, Szlobodan Nikics, Alekszandar Sapics, Dejan Savics, Denisz Sefik, Vanja Udovicsics, Vladimir Vujaszinovics, Borisz Zlokovics, szövetségi kapitány: Nenad Manojlovics)

2. Horvátország (Samir Barac, Damir Buric, Teo Djogas, Elvis Fatovic, Nikola Frankovic, Hrvoje Herceg, Igor Hinic, Vjekoslav Kobescak, Daniel Premus, Dubravko Simenc, Ratko Stritof, Mile Szmodlaka, Frano Vican, Goran Volarevic, Tihomir Vranjes, szövetségi kapitány: Zoran Roje)

3. MAGYARORSZÁG (Benedek Tibor, Biros Péter, Fodor Rajmund, Katonás Gergő, Kásás Tamás, Kiss Csaba, Kiss Gergely, Kovács Zoltán, Madaras Norbert, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás, Szécsi Zoltán, Varga II Zsolt, Vári Attila, szövetségi kapitány: Kemény Dénes)

4. Oroszország (Alekszej Agarkov, Roman Balasov, Revaz Csomakidze, Roman Dokucsajev, Alekszandr Fjodorov, Dmitrij Iriscsicsev, Szergej Garbuzov, Jurij Jacev, Alekszandr Jerisov, Nyikolaj Kozlov, Nyikolaj Makszimov, Andrej Rekecsinszkij, Dmitrij Stratan, Marat Zakirov, Irek Zinnurov)

5. Spanyolország (Angel Andreo, Daniel Ballart, Xavier Garcia, Salvador Gomez, Gabriel Hernandez, Gustavo Marcos, Guillermo Molina, Daniel Moro, Ivan Moro, Sergi Pedrerol, Ivan Perez, Ricardo Perrone, Jesus Rollan, Sánchez Toril, Xavier Valles)

6. Németország (Alekszander Csigir, Steffen Dierolf, Christian Ingenlath, Tilo Keiser, Tobias Kreuzmann, Soeren Mackeben, Heiko Nossek, Jens Pohlmann, Marc Politze, Timo Purschke, Tomas Schertwitis, Fabian Schroedter, Patrik Weissinger, Tim Wollthan, Michael Zellmer)

7. Szlovákia
8. Görögország
9. Olaszország
10. Románia
11. Hollandia
12. Szlovénia
HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.11 08:38:38

Vízilabda BALLAI ATTILA

Fodor Rajmund: „Ami most történt, arra száz év múlva is emlékezni fognak.”

2018.11.04 11:41:07

Vízilabda BALLAI ATTILA

Így jutott fontos szerephez a kocsmázás és egy kapuscsere. Kemény Dénes-sorozat, 3. rész.

2018.10.29 10:16:48

Vízilabda BALLAI ATTILA

„Azért voltam nyugodt, mert tudtam, hogy jobbak vagyunk” – Kemény Dénesről szóló sorozatunk második része.

2018.10.20 11:45:56

Vízilabda BALLAI ATTILA

Egy comói állatorvosnál egyszer csak tündökletes kérő kopogtatott. 1. rész.

2018.10.18 09:37:44

Vízilabda nemzetisport.hu

Az érintettek december 16-án, Kínában, a FINA éves gálavacsoráján veszik át a díjat.

HIRDETÉS
HIRDETÉS