Vizes vb: szerb csoportelsőség, Montenegró a harmadik

MTI MTIMTI MTI
2015.07.31. 16:48
A szerb válogatott egygólos győzelmet aratott Ausztrália legjobbjai ellen a kazanyi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján a csoportkör harmadik, zárófordulójában pénteken.

Ezzel a D jelű négyes csoport élén végzett, s automatikusan ott van a negyeddöntőben, míg ellenfele másodikként lépett tovább. A harmadik helyet a Japánt felülmúló Montenegró szerezte meg, rosszabb gólkülönbségével elmaradva az azonos pontszámmal álló ausztráloktól.

Az ausztrál és a montenegrói együttes keresztbe játszik egy másik csoport második és harmadik helyezettjével a nyolc közé kerülésért.

VIZES VB, KAZANY
Férfi vízilabdatorna, csoportkör, 3. forduló (a vb
honlapja szerint)
D-csoport

Szerbia–Ausztrália 10–9 (3–2, 2–2, 1–4, 4–1)
Montenegró-Japán 16–10 (3–2, 5–2, 5–2, 3–4)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Ausztrália 3 (24-19), 3. Montenegró 3 (29-26), 4. Japán 0