Vizes vb: Cseh László bronzérmes 50 pillangón

2015.08.03. 17:22
Cseh László holtversenyben a harmadik helyen végzett férfi 50 méter pillangón a kazanyi vizes világbajnokságon.

Cseh nem rajtolt jól, sőt, 0.71 másodperces reakcióideje a leglassabb volt az egész mezőnyben. Azonban nagyszerűen hajrázott, s végül mindössze 18 századdal a győztes francia Florent Manaudou mögött, holtversenyben a lengyel Konrad Czerniakkal a harmadik lett.

Cseh Lászlónak ez volt a 10. érme a világbajnokságokon (1 arany, 4 ezüst, 5 bronz). Ő az első úszó, aki hét különböző vb-n is érmet szerzett!

„Úgy éreztem, hogy jól rajtoltam, aztán kiderült, hogy mégsem – mondta Cseh az M4-nek adott interjújában. – Jó kirándulás volt ez. Nagyon jól érzem magam, s ez annak köszönhető, hogy újra motivált vagyok.”

A 29 éves Cseh a vasárnapi előfutamban és a középdöntõben (23.06) is országos csúcsot úszott 50 méter pillangón.