Vizes vb: Ausztrália, Montenegró és az amerikaiak a nyolc között

2015.08.02. 20:39
Olaszország után a papírformának megfelelően Ausztrália, Egyesült Államok és Montenegró jutott be a nyolc közé a Kazanyban zajló vizes-vb férfi vízilabdatornáján.

Az Egyesült Államok négy góllal nyert Brazília ellen: az észak-amerikaiak a nyitó és a záró negyedet is két-két góllal nyerték meg, így jött ki a közte négy. A győztes együttesben John Mann három gólt szerzett, míg Luca Cupido és Bret Bonanni duplázott.

Montenegró megdolgozott a győzelemért Kazahsztán ellen: a félidőben még ikszes volt a meccs (5–5), aztán az 5–1-re lehozott harmadik negyed döntött is. A győztes válogatottban Darko Brguljan és Mladjan Janovic triplázott.

A nap záró mérkőzésén kérdés sem fért a győztes kilétéhez: az első játékrészben becsületgóljukat megszerző dél-afrikaiak a folytatásban már nem tudtak gólt szerezni a tizenhétig jutó ausztrálok ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a négy gólt szerző Aaron Younger volt.