Vizes vb: a férfi 100 gyors címvédője nem jön Budapestre

MTI MTIMTI MTI
2017.06.27. 14:38
A címvédő kínai Ning Cö-tao nélkül rendezik meg a férfi 100 méteres gyorsúszást a júliusi magyarországi vizes világbajnokságon.

A távol-keleti sportoló most először állt rajthoz egy versenyen a riói olimpia óta, ám hazája bajnokságán az előfutamban csak 49.67 másodperces időt ért el, majd a döntőben – kínai hírügynökségi jelentések szerint – sérülés miatt nem indult el.

Ning a 2015-ös kazanyi vb-n 47.84-gyel győzött, s ő lett az első ázsiai úszó, aki megnyerte a 100 méter gyorsot. Tavaly nyáron, a riói olimpián aztán várakozáson alul teljesített: 100-on a 12., 50 méter gyorson pedig csupán a 30. helyen végzett.

A most 24 éves versenyzőt 2011-ben egy évre eltiltották klenbuterol-használat miatt, tavaly ősszel pedig kitették a válogatottból, mert megsértette a szabályokat – állítólag az illetékesek beleegyezése nélkül kötött szponzori szerződéseket.