Ilku Miklós
Ilku Miklós
A helyszínről jelenti
18:396 perce

DÖNTŐBEN MINDKÉT MAGYAR ÚSZÓ! Szilágyi Liliána elsőként fordult ötvennél, és húzta magával a mezőnyt. Ez túl jól sikerült neki, a hatoson a német Franziska Hentke akkora hajrába kezdett, hogy végül meg is nyerte az elődöntőt (2:06.29). A második a spanyol Mireia Belmonte lett, Hosszú Katinka csapott célba harmadikként (2:07.37), Szilágyi Liliána végül negyeddikként (2:07.67). Mindketten ott lesznek így a holnapi fináléban: Hosszú 6., Szilágyi 7. idővel. Mindez azt jelenti, hogy Szilágyié lesz az egyes pálya a döntőben, Hosszúé a hetes.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:2916 perce

Shane Tusup, Hosszú Katinka edző-férje már a medence partján, figyeli a riválisokat a 200 m pillangó első elődöntőjében. Két-két japán, kínai és amerikai úszó is a medencében ebben a futamban.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:2718 perce

Nincs megállás, máris megyünk tovább, méghozzá a női 200 m pillagó elődöntőivel. A másodikban láthatjuk Hosszú Katinkát és Szilágyi Liliánát is, előbbi a négyes, utóbbi a hármas pályán.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:2520 perce

Adam Peatyt a 100 méter után 50 méteren sem lehetett megverni Budapesten, a britek mellúszóklasszisa négy századdal maradt el tegnapi világcsúcsától, de ígyis egyedüliként úszott 26 másodperc alatt (25.99). Az ezüstérmes a brazil Joao Gomes Junior lett, a bronzérmes a dél-afrikai Cameron van den Burgh.

Rácz Péter
Rácz Péter

18:2420 perce

Cseh próbált tapadni, Kenderesi nem érti.

Tudtam, hogy csak Chad verhet meg – Cseh

A 2. helyen végző Cseh László és a 4. helyezett Kenderesi Tamás értékelte az M4 Sportnak a 200 méteres pillangóúszás döntőjét – amelyet a dél-afrikai Chad Le Clos nyert meg – a budapesti vizes vb-n.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:1629 perce

A női 200 m gyors ceremóniájával folytatjuk, az egyik díjátadó Fürjes Balázs, a kiemelt beruházásokért felelős kormánybiztos.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:0737 perce

Chad le Clos annyira készült a döntőre, hogy még ivott is a rajtkövön állva a Duna Aréna medencéjéből. Kenderesi Tamás pedig a közönséget hergelte, elképesztő hangulatot teremtett egy kézmozdulattal. Cseh féltávnál negyedik, Kenderesi második volt, Le Clos egy testhosszal vezetett. A dél-afrikai kitartott a végéig, világbajnok lett, nem lehetett utolérni (1:53.33). Cseh László viszont fantasztikusat hajrázott, ezüstérmes lett (1:53.72). Kenderesi Tamás elfáradt a végére, negyedik helyen csapott célba a bronzérmes Daija Szeto mögött.

Pusztai Viola

18:0540 perce

Szűcs Gabriella: A csapat erejét mutatja, hogy háromgólos hátrányból vissza tudtunk jönni a meccsbe

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:0342 perce

JÖN! JÖN! JÖN! Cseh László és Kenderesi Tamás is a medencébe ugrik, következik a 200 m pillangó fináléja! Borzalmasan erős a mezőny, ott van Chad le Clos, Viktor Bromer és Daija Szeto, aki a legjobb idővel döntős.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
18:0044 perce

Női 50 háton is megvan a holnapi döntő nyolc résztvevője. A brazil Etiene Medeiros úszta a legjobb időt az elődöntőben (27.18), tizenkét századra megközelítette a világcsúcsot, amit honfitársa, Cesar Cielo Filho tart egyébként. Két kínai, két ausztrál, egy amerikai, egy brit és egy fehérorosz résztvevője lesz a holnapi döntőnek.

Somlóvári Dávid

18:0045 perce

Ilyen hasizommal "könnyű" vébét nyerni. Federica Pellegrinit persze nem csak ezért csodálja a sportvilág. Nagyot úszott, legyőzte Katie Ledeckyt.

17:521 órája

Antal Dóra: Az lendítette előre a csapatot, hogy sikerült kihasználnunk a helyzeteinket

Katinka hetedik lett, de így is büszkék vagyunk rá. (Fotó: Szabó Miklós)

Ilku Miklós
Ilku Miklós
17:511 órája

Kialakult a döntő mezőnye férfi 100 m gyorson. A francia Mehdy Metella úszta a legjobb időt (47.65) az elődöntőkben, utána két amerikai és két ausztrál sorrendben az első öt helyen. Egy brit, egy ukrán és egy brazil jutott még be a holnapi fináléba.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
17:451 órája

Elődöntőkkel folytatjuk, előbb a férfi 100 m gyors, majd a női 50 m hát.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
17:422 órája

Fun fact: Katie Ledecky világverseny döntőjében először kapott ki egyéni számban. Mindezt négy olimpiai és kilenc világbajnoki finálé után. Váltóban már van egy ezüstérme, a riói olimpián a 4x100-as gyorsváltóval csak második lett Ausztrália mögött. És még mindig csak 20 éves...

Ilku Miklós
Ilku Miklós
17:382 órája

Hosszú Katinka holtversenyben Federica Pellegrinivel a legjobban kapta el a rajtot a 200 m gyors döntőjében. Ötvennél az ausztrál Emma McKeon vezetett, Hosszú másodikként fordult. Az utolsó hossznak a hetedik helyen vágott neki háromszoros olimpiai bajnokunk, és végül így is fejezte be a finálét. A világbajnok Federica Pellegrini lett, a második helyen Katie Ledecky és Emma McKeon osztozott, századra azonos időt (1:55.18) úsztak.

17:322 órája

Gangl Edina: Sajnálom, hogy ez a mérkőzés nem 20.30-kor volt...

Ilku Miklós
Ilku Miklós

A hangulat ismét a tetőfokára hágott a Duna Arénában, nem is csoda, hiszen pillanatok múlva kezdődik Hosszú Katinka döntője. A háromszoros olimpiai bajnok a kettes pályán ugrik majd a medencébe. A címvédő Katie Ledecky a négyesen. Vajon ma le lehet győzni az amerikait? Hamarosan kiderül!

17:292 órája

Bíró Attila: A bányászbéka feneke alól jöttünk föl...