nemzetisport.hu | 2017. 08. 07.

FINA MASTERS-VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST ÉS BALATONFÜRED

Budapesten és Balatonfüreden augusztus 7. és 20. között rendezik meg a masters vizes világbajnokságot több mint 10 ezer sportoló részvételével.

hirdetés

Vízilabdában a magyar olimpiai bajnokokból álló Millennium a török Galatasarayjal és az olasz Pallanuoto Milanóval játszik a csoportkörben. A férfitornán összesen 14 magyar csapat vesz részt, az MC Walrus Budapest 55+-os együttesében Sudár Attila olimpiai bajnok is játszik. Az amerikai Blue Thunder Mastersben Kásás Zoltán olimpiai ezüstérmes, világbajnok vízilabdázó csobban a medencébe.

A nőknél a Budakalászi Sport Klub csapatában nyolc világbajnoki és 17 Európa-bajnoki érem „indul”, hiszen Stieber Mercédesz, Pelle Anikó, Kis-Primász Ágnes, Szalkay Orsolya, Gruber Laura is játszik.

FINA MASTERS VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST ÉS BALATONFÜRED
AUGUSZTUS 7–20.


HELYSZÍNEK
Vízilabda: Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda
Nyílt vízi úszás: Balatonfüred
Szinkronúszás: Budapest, Városliget
Műugrás: Budapest, Duna Aréna
Úszás: Budapest, Duna Aréna és Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

JEGYEK

A 17. FINA Masters Világbajnokság úszóeseményeit ingyenesen lehet látogatni (a vízilabdára már nincs hely), de a nagy érdeklődés miatt előzetesen regisztrálni kell az eventim.hu oldalon.

PROGRAM

AUGUSZTUS 7.
18:00–23:00: megnyitóünnepség

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 1 m, döntő
09:00–19:00: 3 m, döntő
NŐK
09:00–19:00: 1 m, döntő
09:00–19:00: 3 m, döntő

SZINKRONÚSZÁS
09:00–19:00: szóló (technikai gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: csoportmérkőzések
40 éven felüliek
19:00: Millennium–Galatasaray (török) 22–5
NŐK
09:00–19:00: csoportmérkőzések

AUGUSZTUS 8.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 1 m, döntő
09:00–19:00: 3 m, döntő
NŐK
09:00–19:00: 1 m, döntő
09:00–19:00: 3 m, döntő

SZINKRONÚSZÁS
09:00–19:00: duó (technikai gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: csoportmérkőzések
40 éven felüliek
19:00: Millennium–Pallanuoto Milano (olasz) 24–5
NŐK

09:00–19:00: csoportmérkőzések

AUGUSZTUS 9.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 1 m (döntő)
09:00–19:00: 3 m (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 1 m (döntő)
09:00–18:00: 3 m (döntő)

SZINKRONÚSZÁS
09:00–14:30: csapat (technikai gyakorlat)
16:00–19:00: mix duó (technikai gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: csoportmérkőzések
NŐK
09:00–19:00: csoportmérkőzések

AUGUSZTUS 10.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: toronyugrás (döntő)
NŐK
09:00–19:00: toronyugrás (döntő)

SZINKRONÚSZÁS
09:00–20:00: szóló (szabad gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: csoportmérkőzések
NŐK
09:00–19:00: csoportmérkőzések

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 3 km (55–90 év, döntő)
NŐK
09:00–19:00: 3 km (55–90 év, döntő)

AUGUSZTUS 11.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: toronyugrás (döntő)
NŐK
09:00–19:00: toronyugrás (döntő)
VEGYES
09:00–19:00: szinkron toronyugrás (döntő)

SZINKRONÚSZÁS
09:00–20:00: duó (szabad gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: csoportmérkőzések
NŐK
09:00–19:00: csoportmérkőzések

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 3 km (40–54 év, döntő)
NŐK
09:00–19:00: 3 km (40–54 év, döntő)

AUGUSZTUS 12.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: toronyugrás (döntő)
09:00–19:00: szinkron toronyugrás (döntő)
NŐK
09:00–19:00: toronyugrás (döntő)
09:00–19:00: szinkron toronyugrás (döntő)

SZINKRONÚSZÁS
09:00–18:00: csapat (szabad gyakorlat)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: döntő
NŐK
09:00–19:00: döntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 3 km (25–39 év, döntő)
NŐK
09:00–19:00: 3 km (25–39 év, döntő)

AUGUSZTUS 13.

MŰUGRÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 3 m, szinkron műugrás (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 3 m, szinkron műugrás (döntő)
VEGYES
09:00–19:00: 3 m, szinkron műugrás (döntő)

SZINKRONÚSZÁS
08:00–12:00: szabad kombináció (szabad gyakorlat)
13:30–20:00: mix duó (döntő)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

09:00–19:00: döntő
NŐK
09:00–19:00: döntő

AUGUSZTUS 14.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 800 gyors (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 800 gyors (döntő)

AUGUSZTUS 15.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 100 gyors (döntő)
09:00–19:00: 200 hát (döntő)
09:00–19:00: 100 mell (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 100 gyors (döntő)
09:00–19:00: 200 hát (döntő)
09:00–19:00: 100 mell (döntő)

AUGUSZTUS 16.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 200 gyors (döntő)
09:00–19:00: 50 pillangó (döntő)
09:00–19:00: 400 vegyes (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 200 gyors (döntő)
09:00–19:00: 50 pillangó (döntő)
09:00–19:00: 400 vegyes (döntő)

AUGUSZTUS 17.


ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 50 gyors (döntő)
09:00–19:00: 100 pillangó (döntő)
09:00–19:00: 200 vegyes (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 50 gyors (döntő)
09:00–19:00: 100 pillangó (döntő)
09:00–19:00: 200 vegyes (döntő)

AUGUSZTUS 18.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 4x50 gyors váltó (döntő)
09:00–19:00: 4x50 vegyes váltó (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 4x50 gyors váltó (döntő)
09:00–19:00: 4x50 vegyes váltó (döntő)
VEGYES
09:00–19:00: 4x50 vegyes váltó (döntő)
09:00–19:00: 4x50 gyors váltó (döntő)

AUGUSZTUS 19.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 100 hát (döntő)
09:00–19:00: 200 mell (döntő)
09:00–19:00: 200 pillangó (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 100 hát (döntő)
09:00–19:00: 200 mell (döntő)
09:00–19:00: 200 pillangó (döntő)

AUGUSZTUS 20.

ÚSZÁS
FÉRFIAK

09:00–19:00: 400 gyors (döntő)
09:00–19:00: 50 hát (döntő)
09:00–19:00: 50 mell (döntő)
NŐK
09:00–19:00: 400 gyors (döntő)
09:00–19:00: 50 hát (döntő)
09:00–19:00: 50 mell (döntő)

18:00–23.00: záró ünnepség

hirdetés