Vízilabda: nincs már hibátlan leánycsapat a serdülőbajnokságban

2020.02.23. 18:25
Vasárnap két eddig remekül teljesítő leány vízilabdacsapat is elveszítette veretlenségét a bajnokságban. A szentesi serdülőegyüttes a Ferencváros, az UVSE gyermekcsapata a Dunaújváros otthonában intett búcsút hibátlan mérlegének.

Vasárnap több rangadót is rendeztek a korosztályos leány vízilabda-bajnokságokban, ezzel együtt kettőn nem volt hiány a meglepetésekben sem. A serdülők mezőnyében az eddig 13 meccsének mindegyikét megnyerő Szentes az FTC otthonába látogatott. Az köztudott, a Népligetben sosem egyszerű nyerni (nem is sikerült még az évadban senkinek), de az, hogy a hibátlan csongrádiak ilyen sima vereséget szenvednek, mondjuk úgy, nem volt benne a pakliban.

Az FTC felnőttcsapatának második számú kapusa, Neszmély Boglárka a serdülőknél a Szentes ellen is védett Forrás: fradi.hu

Az FTC felnőttcsapatának második számú kapusa, Neszmély Boglárka a serdülőknél a Szentes ellen is védett  •  Forrás: fradi.hu

Októberben a párharc első felvonásán a Szentes 10–7-re nyert vendéglátóként (ez az egyetlen veresége a Ferencvárosnak), később idegenben győzte le a címvédő UVSE-t, ezzel nagy lépést téve a bajnoki arany irányába. Vasárnap azonban remekül kezdett az FTC, az első negyed után már 4–0-ra vezetett, félidőben 7–1 volt az állás. A szentesieknek a visszakapaszkodás nem akart összejönni, a hazai csapat a folytatásban a négy gólig jutó Török Dorinának nagyban köszönhetően még növelte előnyét, így 13–4-re nyert. Az FTC-ből Krénusz Anna az első félidőben remekelt, ő is négy góllal zárt. A meccs után úgy néz ki a bajnoki tabella, hogy az FTC, a Szentes és az UVSE is egy vereséggel áll. Utóbbi csapat szombaton 17–6-ra nyert Dunaújvárosban, de később még Szentesre utazik, és kétszer is találkozik a Ferencvárossal. Izgalmas folytatás várható.

Az UVSE-nek bár jól ment a serdülők között Dunaújvárosban, a gyermekbajnokságban elszenvedte első vereségét – igaz, ötméteresekkel kapott ki a csapat. A mérkőzésen végig fej-fej mellett haladtak a felek, a büntetők 8–8 után következtek. A mindent eldöntő ötöst a hazaiak legeredményesebb játékosa, a rendes játékidőben három gólt szerző Lengyel Dorottya értékesítette. A tabellán a BVSC-Zugló ugyanúgy egy vereséggel áll, mint az UVSE, és a dunaújvárosiak erejét mutatja, hogy a BVSC-s lányok is az ő vendégükként kaptak ki először, és eddig utoljára a bajnokságban.

A korosztályos leánybajnokságok eredményei ITT, a tabellák ITT érhetők el.