Strandröpi: a Hajós, Stréli kettős nyolcaddöntős az U22-es Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.09.25. 19:09
Az Izmirben zajló U22-es strandröplabda Európa-bajnokságon már csak egyetlen magyar duó van versenyben: az ifjúsági olimpiai negyedik Hajós Artúr, Stréli Bence kettős mindkét pénteki meccsét megnyerve, magabiztosan jutott be a legjobb 16 közé, míg a másik két párosunk számára véget ért a korosztályos kontinensviadal.

Hajós Artúrék versenyben maradtak a törökországi U22-es Eb-n Fotó: Bertalan Ádám

Hajós Artúrék versenyben maradtak a törökországi U22-es Eb-n • Fotó: Bertalan Ádám

Hajós Artúrék versenyben maradtak a törökországi U22-es Eb-n  •  Fotó: Bertalan Ádám

Egy héttel az U18-asokat követően, csütörtöktől az U22-es strandröplabdázóinkat figyelhetjük, hogyan szerepelnek a törökországi Izmirben zajló korosztályos Európa-bajnokságon. Az első nap sikertelensége után– a három induló magyar páros összesen öt mérkőzést vívott, és csupán egyet sikerült megnyerni–, szerencsére pénteken már örömhírről tudunk beszámolni, hiszen a 2018-as Buenos Aires-i ifjúsági olimpián negyedik helyezést elért, idén a felnőtt országos bajnokságon diadalt aratott Hajós Artúr, Stréli Bence kettős bejutott a legjobb 16 közé.

A fiúk délelőtt két szoros szettben (21:18, 21:19) ugyan, de megnyerték harmadik csoportmeccsüket a spanyol Duque, Pérez páros ellen, majd a legjobb 24 között három játszmában (21:11, 13:21, 15:13) múlták felül a litván Stankevicius, Donela duót. A folytatásban a német Wüst, Schneider kettős elleni párharc következik, amelyen már a negyeddöntő a tét.

Divényi Réka és Réthelyi Zsófia már nem járt ilyen sikerrel: leánypárosunk a legjobb 24 között a lett Briede, Pregle kettőstől kapott ki két szettben (21:16, 21:18). Oláh Bencének és Ghazal Jamilnak már a csoportkörből való továbbjutás sem jött össze, ők harmadik mérkőzésükön is kikaptak. Az izraeli Elazar, Masuri kettős elleni 2:0-s vereségük (21:16, 21:19) azt jelenti, számukra is véget ért a törökországi kontinenstorna.

További korosztályos hírek RÖPLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.