Sportlövészet: továbbra sincs döntős magyar a junior-vb-n

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.09.07. 12:14
Még mindig várat magára az áttörés a sportlövők csangvoni junior-világbajnokságán, miután pénteken sem sikerült döntőbe jutnia egy magyar fiatalnak sem. A légpuska 10 méteres számban kedvezőek voltak a várakozások, a legjobb eredményt mégis csak Vas Péter 19. helye jelentette. A komáromiak kiválósága, Pekler Zalán sem tudta a legjobb formáját nyújtani. Elmondta, hogy csalódott, de van még hátra két versenyszám, amelyekben javítani szeretne. A pisztolyos leányok viszont ígéretesen szerepeltek a 25 méteres szám első felvonásában.

M. Sz.utanpotlassport.hu A sportlövők Csangvonban zajló junior-világbajnokságán pénteken a sportág magyar szempontból „húzóágazata”, a légpuskások 10 méteresszáma következett. A leányok mezőnyében Gáspár Lalita, Horváth Lea és Toma Dorina, a fiúk között pedig Hammerl Soma, Pekler Zalán és Vas Péter állt lőállásba.Ezenkívül a hölgyek megmérették magukat 25 méteres pisztolylövészet (30 pont) számban is; Egri Viktória, Fábián Sára Ráhel és Komáromi Krisztina Panna képviseletében.M. Sz.utanpotlassport.hu A sportlövők Csangvonban zajló junior-világbajnokságán pénteken a sportág magyar szempontból „húzóágazata”, a légpuskások 10 méteresszáma következett. A leányok mezőnyében Gáspár Lalita, Horváth Lea és Toma Dorina, a fiúk között pedig Hammerl Soma, Pekler Zalán és Vas Péter állt lőállásba.Ezenkívül a hölgyek megmérették magukat 25 méteres pisztolylövészet (30 pont) számban is; Egri Viktória, Fábián Sára Ráhel és Komáromi Krisztina Panna képviseletében.

Nem úgy sikerült a pénteki nap a magyar junior légpuskás versenyzők számára, ahogy azt szerették volna Fotó: Kalapos Mihály

Nem úgy sikerült a pénteki nap a magyar junior légpuskás versenyzők számára, ahogy azt szerették volna  •  Fotó: Kalapos Mihály

A leány légpuskások 10 méteres számában a legjobb helyezést Horváth Lea érte el, aki 622,7 lőtt körrel a 25. helyet szerezte meg. A 17 éves lány két 104-es sorozattal kezdett, ezt a szintet azonban nem tudta tartani, pedig ez az átlag elegendő lett volna a nyolcas döntőhöz. Némi meglepetésre Toma Dorina négy körrel lemaradva a 44. helyen végzett (618.5), és Gáspár Lalita sem tudta hozni az elvárt szintet, ő a 62. helyen zárt 613.8 körrel. Összesítésben a mieink a 12. helyen fejezték be a versenyszámot.

A fiúk mezőnyében is váratlan eredmények születtek: a Vas Péter, Pekler Zalán, Hammerl Soma hármasból a szempárok elsősorban a komáromiak tehetségére, az ifjúsági olimpián is induló Peklerre szegeződtek, ám a várakozások ellenére Vas Péter teljesített a legjobban, aki 621.2 körrel az előkelő 19. helyen végzett, igaz, bő öt egységgel elmaradva a nyolcadik helytől. Peklernek és Hammerlnek nem sikerült a legjobbját hoznia, szinte azonos eredménnyel előbbi a 35. helyen (618.6), utóbbi a 42. helyen zárt (617.5). A fiúk összesítésben a 9. pozícióban végeztek a 15 csapatos mezőnyben.

„Nem vagyok teljesen elégedett eddig, mert bár a vegyescsapatban elért hetedik hely nem rossz, az egyéni tíz méteres szám nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Nem vagyok letörve, hiszen van még két versenyszámom. Ráadásul ezekben van igazán esélyem az éremszerzésre, hiszen tavaly a fekvőben nyertem Európa-bajnokságot, míg az összetettben második voltam. Mostanában jól is megy az összetett, úgyhogy bizakodó vagyok” ‒ összegzett a komáromi Pekler a versenynap után, majd kitért az ifjúsági ötkarikás játékokra is. ‒ „Ami a légpuskát illeti, éreztem menet közben, hogy nem megy. Sajnos nem állt össze most úgy ez a fegyvernem, ahogy szerettem volna. Otthon kielemezzük az edzőmmel, és remélem, hogy sikerül javulnom, hiszen az ifjúsági olimpián csak légpuskaszám van.”

A pisztolyos magyar leányok teljesítménye volt a péntek üde színfoltja. Egri Viktória94, 95, 97-es sorozatával a 11. helyen zárta a 25 méteres szám első felvonását. Komáromi Krisztina Panna 284 lőtt körrel a 17., Fábián Sára Ráhel pedig 282-vel a 30. lett. Folytatás és döntő szombaton.

Légfegyveres világbajnokság. Csangvon. Juniorok.
Légpuska. Egyéni. 10 méter.
Fiúk.
Alapszakasz: 1. Ilia Marsov (orosz) 628.9; 2. Amirsiyavash Zolfagharian (iráni) 628.1; Tian Hsziang-ju (kínai) 627.5 … 19. Vas Péter 621.2; 35. Pekler Zalán 618.6; 42. Hammerl Soma 617.5.
Leányok.
Alapszakasz: 1. Elavenil Valarivan (indiai) 631.0; 2. Sreja Agraval (indiai) 628.5; 3. Si Meng-jao (kínai) 627.4 … 25. Horváth Lea 622.7; 44. Toma Dorina 618.5; 62. Gáspár Lalita 613.8.
Pisztoly. Egyéni. 25 méter. 30 pont.
Alapszakasz: 1. Gabriele Rankelyte (litván) 292–14x; 2. Sarah Eungee Choe (amerikai) 290-11x; 3. Anna Dedova (cseh) 288-06x … 11. Egri Viktória 286-06x; 17.Komáromi Krisztina Panna 284-07x; 30. Fábián Sára Ráhel 282-03x.

További korosztályos híreinkSPORTLÖVÉSZETBENa sportági aloldalunkon.