Rg: a pontszámokban is megmutatkozott a fejlődés a junior ob-n

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2020.09.29. 15:35
Az utánpótláskorú ritmikus gimnasztikázók hosszú kihagyás után mutathatták be gyakorlataikat a Törökbálinton rendezett országos bajnokságon, amelyen Kocsis Evelin bizonyult a legjobbnak.

A várakozásoknak megfelelően idén is MTK Budapest fölényt hozott a ritmikus gimnasztikázók hétvégi, Törökbálinton rendezett országos bajnoksága. Az első osztály junior I. korcsoportjában a szalaggal junior-világbajnoki hatodik helyezett Kocsis Evelin mind a négy szerrel a legjobbnak bizonyult, így összetettben is aranyérmet nyert 82.700 ponttal, megelőzve a RUS RG SPORT Kft ígéretét, Bernát Szófiát (74.434 p) és a szintén MTK-s, 2007-es születésű Gyulai Blankát (71.933 p).Kocsis Evelin mind a négy szerrel a legjobbnak bizonyult, így összetettben is aranyérmet nyert 82.700 ponttal, megelőzve a RUS RG SPORT Kft ígéretét, Bernát Szófiát (74.434 p) és a szintén MTK-s, 2007-es születésű Gyulai Blankát (71.933 p).

Kocsis Evelin remek teljesítményt nyújtott a junior ob-n Fotó: Makó Éva/mtk.hu

Kocsis Evelin remek teljesítményt nyújtott a junior ob-n  •  Fotó: Makó Éva/mtk.hu

Az eggyel fiatalabbak között, a junior II. korcsoportban Semjén Katalin nyerte az összetett pontversenyt (59.033 p), ő szabadgyakorlatával, karikával és buzogánnyal növelte az MTK elsőségei számát a szerenkénti döntőkben, míg labdával klubtársa, Cseh Dorottya bizonyult a legjobbnak. Összetettben a Hegyvidék SE-t erősítő Hagymási Kira (55.667 p) zárt másodikként, míg a harmadik helyet a Gloriett Sportegyesület színeiben induló Rakamazi Vivien szerezte meg (50.434 p).

A felnőttek összetett versenyében is kék-fehér lett a dobogó. Az ob-t a minden szerrel győztes Pigniczki Fanni nyerte Juhász Anna és Wiesner Hanna előtt.

A fiatalok hosszú kihagyás után versenyeztek újból, a szövetség technikai bizottságának, egyben az MTK Budapest szakosztályának elnöke, Deutsch-Lazsányi Erika szerint a legfontosabb az volt, hogy a versenyzők szőnyegre álljanak és pontszámaikban megmutatkozzon az elmúlt időszakban elvégzett munka.

„Minden versenyzőnk sokkal magasabb pontszámokat tudott összegyűjteni a gyakorlata folyamán, mint egy évvel ezelőtt. Tehát számok bizonyítják, hogy a tornateremben töltött idő hasznos volt. Ezért, mint az MTK vezetőedzője pozitív élményként tekintek az országos bajnokságra. Mint a szövetség technikai bizottságának vezetője pedig csak remélni tudom, egyre több egyesület fogja követni az MTK munkamorálját és példáját, mert szükség lenne még ilyen műhelyekre a sportágban, hogy az első osztályban is legyen számottevő mezőny.”

Az Európai Tornaszövetség hétfői döntésének értelmében november végén a felnőttekével együtt a juniorok Európa-bajnokságát is megrendezik Kijevben. A korosztályos kontinensviadalon három egyéni versenyző képviseli Magyarországot, a szövetség tájékoztatása szerint az ő kilétükre később derül fény, de Kocsis Evelin helye biztosnak tűnik a csapatban.