Nyílt vízi úszás: Szimcsák Mira Európa-bajnok a a 15 évesek között

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.08.02. 19:58
„Minden várakozásunkat felülmúlta a pénteki versenynap. Persze, tudtuk, erősek vagyunk, ugyanakkor azzal nem számoltunk, hogy ilyen jó lesz a kezdés” − mondta büszkén a nyílt vízi úszók szövetségi kapitánya, Gellért Gábor a racicei utánpótlás Európa-bajnokság pénteki versenynapja után, amelyen egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyarok.

A 2017-es kajak-kenu világbajnokság helyszínén, a racicei evezőspályán zajlik a nyílt vízi úszók utánpótlás Európa-bajnoksága. Ellentétben a tavalyi, botrányosan szervezett máltai viadallal, Csehországban minden kiváló:A 2017-es kajak-kenu világbajnokság helyszínén, a racicei evezőspályán zajlik a nyílt vízi úszók utánpótlás Európa-bajnoksága. Ellentétben a tavalyi, botrányosan szervezett máltai viadallal, Csehországban minden kiváló:

„A víz hőmérséklete, az időjárás és a rendezés is tökéletes, semmi okunk nincs a panaszra”− mondta a válogatott szövetségi kapitánya, Gellért Gábor.

Az utóbbi

Szimcsák Mira (középen) aranyérmes lett Csehországban Forrás: musz.hu

Szimcsák Mira (középen) aranyérmes lett Csehországban • Forrás: musz.hu

néhány évben a magyar utánpótlás sikert sikerre halmozott, ám a racicei nyitánnyal sikerült minden eddigit felülmúlni, hiszen mind a négy versenyen állt magyar versenyző a dobogón, ráadásul 7.5 kilométeren nagyon kevésen múlt, hogy két magyar is érmet szerezzen.

A nyitószámban, az U15-ös lányok 5 km-es távján Szimcsák Mira esélyeshez méltón, címvédőként, vb-ezüstérmesként rendkívül okos versenyzéssel, közel egy perces előnnyel győzött. A fiúk mezőnyében Gálicz László óriási csatában, lengyel vetélytársát, Krzysztof Chmielewskit megelőzve szerezett kontinensbajnoki harmadik helyet.

Délután az U17-esek ugrottak a vízbe. A spanyol Maria Carlo magabiztos győzelmet aratott 7.5 km-en, ám másodikként Balogh Vivien érintette meg a panelt. Betlehem Dávid 2018-ban bronzérmes lett a világbajnokságon az eggyel fiatalabbak között. Nem is akárhogyan! Döbbenetes úszással óriási hátrányt dolgozott le a zárókörben, és lett végül második.A sokáig vezető Tabi Zoltán a bronzért csatázott, de végül lemaradt az éremről.

„Minden várakozásunkat felülmúlta a pénteki versenynap. Persze, tudtuk, erősek vagyunk, ugyanakkor azzal nem számoltunk, hogy ilyen jó lesz a kezdés. Úgy vélem, kihozták magukból a fiatalok a maximumot, és csak nagyon kevésen múlt, hogy nem állhatott több magyar a dobogón. Hatalmas harcokat láthattunk a vízben, és versenyzőink tökéletesen alkalmazkodtak a körülményekhez”− összegzett a kapitány.