Labdarúgás: minden meccsre jutott fiatal az NB I 30. fordulójában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.05.14. 10:35
Nem volt olyan mérkőzés az NB I 30. fordulójában, amelyen ne lépett volna pályára ifjú labdarúgó. Tizenhárom U20-as játékos összesen 782 percet futballozott, utoljára a 15. játéknapon jegyezhettünk fel ennél jobb adatot. Újoncokat is köszönthettünk: az Újpest kapuját a 20 esztendős Gundel-Takács Bence védte, míg a DVTK együttesében Varga József (19) lépett pályára kezdőként.

Leiner Soma - utanpotlassport.huAz előző fordulóban kilenc U20-as labdarúgó lépett pályára az NB I-ben, ám miután többségük csak epizódszerephez jutott, mindösszesen 297 percet töltöttek a pályán. A 30. játéknap minden szempontból előrelépést hozott.Leiner Soma - utanpotlassport.huAz előző fordulóban kilenc U20-as labdarúgó lépett pályára az NB I-ben, ám miután többségük csak epizódszerephez jutott, mindösszesen 297 percet töltöttek a pályán. A 30. játéknap minden szempontból előrelépést hozott.

Gundel-Takács Bence debütált az élvonalban Forrás: ujpestfc.hu

Gundel-Takács Bence debütált az élvonalban  •  Forrás: ujpestfc.hu

Kezdve azzal, hogy a hat mérkőzés mindegyikén szerepelt legalább egy fiatal futballista, a Paks, a Puskás Akadémia és a Ferencváros együttesét leszámítva a maradék kilenc együttes élt az MLSZ ajánlásával. Az Újpestben két 1997 után születettlabdarúgó is tagja volt a kezdőcsapatnak: a kapus Gundel-Takács Bence (20) először védte a lilák hálóját bajnoki mérkőzésen, míg Szűcs Kristóf (21) nyolc hónap után volt újra kezdő az élvonalban.

A 19 esztendős Varga József személyében újabb újoncot köszönthettünk. A DVTK szélsője hatvan percet kapott a Debrecen elleni, 2−1-re elvesztett bajnokin. Helyére Ternován Patrik (20) állt be csereként, míg a cívisvárosiak kezdőjébe bekerült az egy héttel ezelőtt bemutatkozott Kusnyír Erik (18).A Mezőkövesd és a Balmazújváros (1−0) összecsapásán is mindkét tréner bevetett egy-egy fiatalt: a hazai együttesben Szalai Attila (20), míg a vendégalakulatban Haris Attila (21) teljesített kilencven percet.A Honvéd létfontosságú győzelmet aratott a fiatalokat nélkülöző Paks otthonában (1−2), a kispestiek ezúttal is bizalmat szavaztak a középpályán Banó-Szabó Bencének (18). A korosztályos-válogatott játékost a hajrában Tömösvári Bálint (19) váltotta.

Hosszú idő után volt ismét a Haladás kezdőcsapatának tagja Kiss Tamás. A szombathelyiek 17 esztendős támadója azonban nem örülhetett, hiszen a Videoton könnyed győzelmet aratott a vasiak ellenében (3−0). A fehérvári együttesben Tóth Bence (20) csereként lépett pályára az utolsó percekben.Meglepetésre döntetlent ért el a Vasas a Ferencváros otthonában (1−1), az angyalföldi alakulatban Murka Benedek (20) az első félidőt töltötte a pályán, míg Vogyicska Bálint (20) negyven percet kapott csereként.

A tizenhárom pályára lépett játékos összesen 782 percet futballozott, utoljára a 15. fordulóban jegyezhettünk fel ennél jobb adatot.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN
1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.
9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott.
10. forduló. 8 csapatban 12 játékos 677 percet játszott.
11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott.
12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott.
13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott.
14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott.
15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott.
16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott.
17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott.
18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott.
19. forduló. 5 csapatban 8 játékos 455 percet játszott.
20. forduló. 2 csapatban 3 játékos 180 percet játszott.
21. forduló. 6 csapatban 7 játékos összesen 420 percet játszott.
22. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 306 percet játszott.
23. forduló. 5 csapatban 5 játékos összesen 292 percet játszott.
24. forduló. 3 csapatban 4 játékos összesen 155 percet játszott.
25. forduló. 4 csapatban 4 játékos összesen 278 percet játszott.
26. forduló. 5 csapatban 6 játékos összesen 361 percet játszott.
27. forduló. 5 csapatban 6 játékos összesen 313 percet játszott.
28. forduló. 6 csapatban 10 játékos összesen 550 percet játszott.
29. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 297 percet játszott.
30. forduló. 9 csapatban 13 játékos összesen 782 percet játszott.
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK:
1. Haris Attila (Balmazújváros) 2239, 2. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 1713, 3. Óvári Zsolt (DVTK) 1585, 4. Tóth Máté (Haladás) 1236 perc, 5. Szalai Attila (Mezőkövesd) 1249, 6. Kiss Bence (Haladás) 1108, 7. Pávkovics Bence (Újpest) 1080, 8. Szivacski Donát (Vasas) 1062, 9. Vogyicska Bálint (Vasas) 778, 10. Kiss Tamás (Haladás) 675, 11. Zachán Péter (Paks) 552, 12. Murka Bendek (Vasas) 531, 13. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 14. Szűcs Kristóf (Újpest) 434, 15. Csernik Kornél (FTC) 344, 16. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 311, 17. Kleisz Márk (Vasas) 283, 18. Kamarás György (Balmazújváros) 134, 19. Májer Milán (Honvéd) 124, 20. Tóth Bence (Videoton) 122, 21. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 22. Ternován Patrik (DVTK) 102, 23. Bódis István (Balmazújváros), Gundel-Takács Bence (Újpest) 90, 25. Kusnyír Erik (DVSC) 76, 26. Csősz Richárd (DVSC), Varga József (DVTK) 60, 28. Csonka András (FTC) 56, 29. Szabó Bence (Videoton) 52, 30. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 32. Fejős Áron (Paks) 21, 33. Kitl Miklós (DVTK) 20, 34. Kundrák Norbert (FTC) 4, 35. Bíró Péter (DVSC), Réti Patrik (Videoton) 1-1
A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT:
1. Haladás 2806 perc, 2. Vasas 2562, 3. Budapest Honvéd 2555, 4. Balmazújváros 2518, 5. DVTK 1781, 6. Újpest 1601, 7. Mezőkövesd 1249, 8. Paks 573, 9. FTC 404, 10. Videoton 175, 11. DVSC 137, 12. Puskás Akadémia 26
GÓLSZERZŐK:
4 gól: Óvári Zsolt (DVTK), 3 gól: Kiss Tamás (Haladás), 2 gól: Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.