Kosárlabda: vereség Boszniától is a fiú U18-as Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.08.02. 22:52
A fiú U18-as kosárválogatott 76−60-as vereséget szenvedett a 9−16. helyért Bosznia-Hercegovina alakulatával szemben a nagyváradi B divíziós Európa-bajnokságon, így a 13-16. helyért játszhat tovább szombaton 15.15 órakor. A soron következő ellenfél Bulgária csapata lesz.

Nem indult jól a nagyváradi B divíziós Európa-bajnokság a Forray Gábor vezette U18-as fiú kosárválogatottnak. Habár megnyerték Lukács Norberték az első mérkőzésüket a koszovóiak ellen (78−55), a folytatásban vereséget szenvedtek Portugália (73−62), Fehéroroszország (97−72) és Svédország (85−56) csapatával szemben. Igaz, a fiúk győztek utolsó meccsükön a D csoportban, ez arra volt elegendő, hogy a 9−16. helyért játszhassanak tovább; a soron következő rivális Bosznia-Hercegovina gárdája volt.Forray Gábor vezette U18-as fiú kosárválogatottnak. Habár megnyerték Lukács Norberték az első mérkőzésüket a koszovóiak ellen (78−55), a folytatásban vereséget szenvedtek Portugália (73−62), Fehéroroszország (97−72) és Svédország (85−56) csapatával szemben. Igaz, a fiúk győztek utolsó meccsükön a D csoportban, ez arra volt elegendő, hogy a 9−16. helyért játszhassanak tovább; a soron következő rivális Bosznia-Hercegovina gárdája volt.

Forray Gábor együttese kikapott a bosnyákoktól Fotó: mkosz.hu

Forray Gábor együttese kikapott a bosnyákoktól  •  Fotó: mkosz.hu

A találkozó első pontjait Valerio-Bodon Vincent jegyezte, de Radak vezetésével jobban sikerült az első pár perc a vetélytársnak (7−4). Percekre befagyott az eredményjelző, és ez nem a hidegnek volt köszönhető: mindkét csapat sokat hibázott a támadásban, ráadásul a holtpontról is Bosznia mozdult el előbb (11−4). A negyed hátralévő részében sem változott a játék összképe, 12 pontos hátrányba kerültek a srácok az első tíz percben (18−6).

A második felvonásban beindult a pontgyártás, de nem tudtak Lukács Norberték közelebb kerülni a 14. percig (25−13). A Pallai Tamás, Valerio-Bodon, Krasovec Ádám trió kosaraival kezdték meg a felzárkózást, Kiss Benedek pedig öt pontra hozta vissza az alakulatot a 17. perc elején egy triplával (29−24). Kass Balázs hármasával két pontra is megközelítették ellenfelet, de a félidő végén újra magukra találtak a bosnyákok, s a félidő végére visszaállították az ötpontos különbséget (36−31).

A harmadik negyedet Radics Gerzson ziccere nyitotta, de Forry Gábor tanítványai nem tudtak egyenlíteni, mivel az ellenfélnek mindenre volt válasza, és tartotta az előnyét. A Topolovic és Radak vezette sárgamezes együttesaztán ismét tízpont fölé növelte a különbséget, biztosan kézben tartotta a mérkőzést, és 13 pontos vezetéssel várhatta az utolsó etapot (53−40).

A zárófelvonásban nem változott a játék képe: Takács Kristófék nem tudták megszorongatni a bosnyákokat. Habár 11 pontra sikerült zárkózni (60−49), a bosnyákok 8−0-val 19 pontra duzzasztották a különbséget, ezzel végleg eldőlt a találkozó (68−49). Bosznia-Hercegovina 76−60-ra győzött, így a magyarok a 13-16. helyért folytathatják szombaton 15:15-től: Bulgária lesz az ellenfelük.