Kosárlabda: győzött a fiú U16-os válogatott Izland ellen

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.08.16. 18:45
Két negyedig tartotta magát Izland a magyar fiú kosárlabda-válogatott ellen az U16-os korosztály podgoricai B divíziós Európa-bajnokságán, aztán Váradi Attila együttese ellépett ellenfelétől, és végül 28 ponttal nyert. A magyar csapat utolsó Eb-meccsén a 13. helyért játszik a finnekkel.

Miután az U16-os magyar kosárlabda-válogatott csütörtökön szoros mérkőzésen, de kikapott Portugália fiataljaitól a podgoricai B divíziós fiú Európa-bajnokságon, pénteken a 13-16. helyért játszott Izland ellen.

fiba2
fiba2

•  Forrás: FIBA

Mindkét csapat élénken kezdte a mérkőzést, a támadásokat pontos befejezések követték. Már a meccs elején látszott, hogy Kovács Ákos jó napot fogott ki, hamar eljutott 7 pontig, a válogatott öttel is vezetett, de az első negyed végére visszajöttek az északiak (22–22). A második tíz percben továbbra is kiegyenlített játék zajlott a pályán, Váradi Attila együttese nem tudott ellépni ellenfelétől, a nagyszünetben négypontos volt a magyar előny (46–42).

A harmadik felvonásban Tóth Barna és Kiss Kolosdobta a kosarak többségét, az izlandiak pedig nem tudtak mit kezdeni a magyarok védekezésével, mindössze kilenc pontig jutottak, így a zárónegyedre már jelentős volt a különbség a gárdák között (67–51). Az utolsó játékrészben leginkább arra törekedtek Kovácsék, hogy ne zárkózzon fel Izland. Ez sikerült is a magyar fiúknak, tizenegy ponton tartották a szigetországiakat, míg Magyarország a végére is tartogatott szép kosarakat. A meccsen Kovács 20, míg Kiss 18 pontot jegyzett, a 90–62-es győzelem pedig azt jelenti, hogy a magyar csapata montenegrói Európa-bajnokságon Finnországgal játssza utolsó összecsapását, amelynek tétje a 13. hely lesz.