Karate: erős magyar csapat készül a korosztályos vb-re

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.10.18. 20:51
A magyar utánpótláskorú karatékák egy hétig együtt készültek a jövőhéten Chilében rendezendő korosztályos világbajnokságra. A magyar küldöttségnek az U21-esek, a juniorok és a kadétok mezőnyében is lesz olyan versenyzője, aki már bizonyított a korábbi nagy versenyeken.

karate.hu tatachileelott

Chilében 29 magyar versenyző lesz jelen • Forrás: karate.hu

Chilében 29 magyar versenyző lesz jelen  •  Forrás: karate.hu

Hétfőtől péntekig a tatai olimpiai edzőtáborban készült a kadét, a junior és az U21-es karate-válogatott az október 23. és 27. között, jövő szerdától vasárnapig tartó korosztályos világbajnokságra – tájékoztat a szövetség. A Santiago de Chilében sorra kerülő világversenyen 96 ország közel 1600 versenyzője vesz részt. Magyarországot 29 karatéka képviseli majd Dél-Amerikában, akik a korosztályos kumite válogatott edzői - Fischer Mihály, Papp Miklós és Egri Tamás -, illetve a kata edzők - Büchler Zsolt és Anti Zsuzsanna - irányítása alatt készültek Tatán.

A magyar fiatalok között többen már korábban is kiemelkedően teljesítettek a világversenyeken. A legidősebbek között Czagány Dóra négyszeres Eb-érmesként, a junioroknál Ilankovic Aleksandra Európa-bajnokként, míg kadét korosztályban Bárdos Ádám ezüstérmesként utazik Chilébe. A tavaly az ifjúsági olimpiára is kijutott Baranyi Zsófia korábban már volt Eb-második és Kapdebo Botond is felállhatott már a dobogó harmadik fokára a kontinensviadalon.Bihary Boglárka és Istovics Ádám Karate1 Youth League versenyen lett korábban második. Az elmúlt időszak Karate1 Premier League versenyein is szépen helytállt Klement Kármen pedig a nyáron egyetemi Eb-n végzett harmadik helyen.