Ifjúsági téli olimpia: hírfolyamunkban követhetők a nap történései

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.01.19. 09:46
A svájci Lausanne-ban zajló ifjúsági téli olimpián vasárnap először szerepelt a szabadsíelő Hoque Isbat Áron és a síugró Molnár Flórián. Előbbi a 23. helyen zárta a crossversenyt, utóbbi pedig 19. lett. Az egyik magyar érdekeltségű curling vegyes párosnak sikerült a 24 közé jutnia, a másiknak viszont nem. A sífutó Kocsik Eszter ezúttal sprintben végzett a 75. helyen.

Molnár Flórián a 19. helyen zárta a síugrók versenyát Fotó: MOB/Szalmás Péter

Molnár Flórián a 19. helyen zárta a síugrók versenyát • Fotó: MOB/Szalmás Péter

Molnár Flórián a 19. helyen zárta a síugrók versenyát  •  Fotó: MOB/Szalmás Péter

Vasárnap újabb két magyar mutatkozik be a lausanne-i ifjúsági téli olimpián, először szerepel majd a szabad síelésben induló Hoque Isbat Áronés a síugró Molnár Flórián is. Egyetlen sífutónk, a crossversenyt szombaton 75. helyen zártKocsik Eszter ezúttal a sprintben volt érdekelt és ebben a számban is a 75. ként végzett. A curlinges vegyes párosok versenye már javában zajlik. Szombaton Szarvas Kristóf a német Antes Zoe oldalán magabiztosan jutott a 24 közé, ugyanez nem sikerült Joó Lindának és párjának, az olasz Simone Piffernek.

Ma elsőként Nagy Laura a kanadai Nathan Young oldalán lépett jégre, svéd-dán duót kellett legyőzniük a továbbjutáshoz. Késő délután Tatár Lőrinc a hazai környezetben szereplő svájci leánnyal, Xenia Schwallerrel együtt próbálja kivívni a 24 közé kerülést. Vasárnap hat versenyszámban tíz érmet osztanak Svájcban.

19:51
Nagy előnyből kapott ki Tatár Lőrinc és a svájci Xenia Schwaller a curlingesek vegyes csapatviadalán

A duó 4−0-ra vezetett az észt Katariina Klammer és az orosz Mihail Vlaszenkóval szemben, végül 6−4-es vereséget szenvedett, így nem jutott tovább.

17:50
A 23. helyen zárta Hoque Isbat Áron a szabadsíelők crossversenyét

Az aranyérmes a svéd Erik Wahlberg lett a két orosz, Artyom Bazsin ésAndrej Gorbacsov előtt. A huszonötfős mezőnyben Áron nyolc pontot gyűjtött, ez a 23. helyre volt elegendő.

16:37
Molnár Flórián a 19. helyen zárta a síugrók versenyét

Flórián az első szakaszban 101.8, a másodikban pedig 97.4 pontot szerezve, összesen 199.2 ponttal a 19, helyen zárta a viadalt. Az ötkarikás játékok bajnoka az osztrák Marco Wörgötter lett 257.7 ponttal.

15:01
A román Georgeta Popescu nyerte a leány bobozók versenyét

A románok az első érmüket nyerték. Második helyen a szlovák Viktoria Cernanská, harmadikon a német Celine Harms végzett.

14:35
Anna Spinyova révén orosz aranyérem született leány síugrásban

Az orosz versenyző 229.6 ponttal nyert Lausanne-ban. Második helyen a francia Josephine Pagnier (222.8), harmadikon a cseh Stepanka Ptacková (214.6) végzett.

12:35
Kocsik Eszter a sífutók sprintversenyében is a 75. helyen végzett

A sífutólány szombaton a crossversenyben is a 75. helyen zárt. Vasárnap, ezúttal 82 induló között,a sprint selejtezőjében 3:38.34perces időt futott, ez 51.96 másodperccel maradt el a legjobban teljesítő svéd Märta Rosenbergétől, nem jutott tovább.

11:50
Nagy Lauráék 24 közé jutottak a curlingesek vegyes páros versenyében

Nagy Lauraéskanadai párja, Nathan Young 11–5-re nyert a svéd Lisa Norrlander és a dán Kilian Thune duója ellen.

A MAGYAROK VASÁRNAPI PROGRAMJA:
SÍFUTÁS.
10:00 leány sprint (Kocsik Eszter) 75. helyen zárt
SZABADSÍELÉS. 13:00 fiú cross (Hoque Isbat Áron)
SÍUGRÁS. 13:00 fiú egyéni (Molnár Flórián)
CURLING (vegyes páros, 48-as tábla)
10:00: Nagy Laura, Nathan Young (magyar, kanadai)–Lisa Norrlander, Kilian Thune (svéd, dán) 11–5
18:00. Xenia Schwaller, Tatár Lőrinc (svájci, magyar)–Katarijna Klammer, Mihail Vlaszenko (észt, orosz)

A téli ifjúsági olimpia további hírei aLAUSANNE 2020aloldalunkon.