Cselgáncs: közel kétszázan indultak a junior országos bajnokságon

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.10.18. 17:34
Szombaton az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban rendezték meg az idei junior országos bajnokságot, amelyen ötvenkét egyesület százkilencvennyolc cselgáncsozója lépett tatamira.

A koronavírus-járvány egyik nagy vesztesei a cselgáncsozók közül a juniorok voltak, a húsz évnél fiatalabbak országos bajnokságára ugyanis március 14-én került volna sor Győrött, ám azokban a napokban teljesen bezárkózott az ország, szó sem lehetett sportversenyek megrendezéséről− írja a judoinfo.hu.írja a judoinfo.hu.

Boros Iván a 90 kilogrammosok mezőnyében aratott diadalt Fotó: Klaus Mueller

Boros Iván a 90 kilogrammosok mezőnyében aratott diadalt  •  Fotó: Klaus Mueller

Szerencsére ezúttal a járvány ellenére is lehetőség nyílt az országos bajnokságok megrendezésére. Szombaton csaknem kétszáz junior dzsúdós tette próbára magát az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban. Nem volt könnyű feladat, hiszen a korosztálynak az ob volt az első hivatalos verseny a járvány kitörése óta.

A házigazda egyesület lett a legsikeresebb, a Ceglédi VSE folytattaugyanis jó sorozatát, az U23-as és az ifjúsági B-korcsoportos bajnokság után ismét első lett az éremtáblázaton három arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel. A második helyet a Mogyi-Bajai JC (2 arany, 1 ezüst) szerezte meg, a képzeletbeli dobogó harmadik fokán pedig a Szatymazi SE és a Győri AC (2 arany, 1 bronz) osztozott. Tizenegy egyesület avatott ezen magyar bajnokot és harminchárom klub tudott legalább egy érmet hazavinni.

Voltak nagy hiányzók: az U23-as Európa-bajnok, junior vb- és Eb-aranyérmes Özbas Szofi (63 kg), valamint az U23-as kontinensbajnok Sipőcz Richárd (+100 kg) sem lépett tatamira, mindkét fiatalért szoríthatunk a Budapesten pénteken kezdődő olimpiai kvalifikációs Grand Slam-versenyen.