Sakk: három címvédő a korcsoportos országos bajnokságon

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.07.03. 19:24
Négy sakkozó védte meg bajnoki címét a Balatonlellén megrendezett korcsoportos országos bajnokságon, közülük hárman a tavalyihoz képest egy korosztállyal feljebb tudtak újra diadalmaskodni.

L. G. Balatonlellén rendezték meg a korcsoportos országos sakkbajnokságot, melyen több mint kétszázötven fiatal ült asztalhoz. A fiúk és a lányok is hat korosztályban – U8, U10, U12, U14, U16 és U18 – mérhették össze tudásukat. Az alsó három korcsoport versenyét a helyi iskolában, a felső háromét pedig a művelődési házban bonyolították le. A népesebb csoportokban kilenc, a kisebbekben hét, a legkevesebb versenyzőt felvonultató korosztályban pedig öt forduló után hirdettek győztest.L. G. Balatonlellén rendezték meg a korcsoportos országos sakkbajnokságot, melyen több mint kétszázötven fiatal ült asztalhoz. A fiúk és a lányok is hat korosztályban – U8, U10, U12, U14, U16 és U18 – mérhették össze tudásukat. Az alsó három korcsoport versenyét a helyi iskolában, a felső háromét pedig a művelődési házban bonyolították le. A népesebb csoportokban kilenc, a kisebbekben hét, a legkevesebb versenyzőt felvonultató korosztályban pedig öt forduló után hirdettek győztest.

korcsoportos ob 2017 2

Az országos bajnokság legjobb sakkozói  •  Forrás: chess.hu

Négy versenyző is megvédte bajnoki címét: az U8-as fiúk között a Sárkány DSE sakkozója, Giang Tran Nam duplázott, a tavalyi U12-es győztes Juhász Judit (Tapolcai VSE) az idén az U14-es leányok között győzött, az előző évben U16-os bajnok Egyed Judit (Barcza Gedeon SC) pedig az U18-as leányok mezőnyében nyert, ahogyan az U16-os fiúk tavalyi bajnoka, Marosi Levente (MTK) is győzött az U18-asok között.

A Barcza Gedeon SC lett az országos bajnokság legeredményesebb egyesülete, három aranyérmet és két ezüstöt gyűjtöttek a klub versenyzői. A már említett Egyed Judit (U18) mellett Palczert Mátyás (U10) és a tavaly ezüstérmes Tóth Nikoletta (U12) győzött, míg Hajdu Márton Ábris (U8) és Tóth Tímea (U8) másodikként fejezte be a versenyt.

Az országos bajnokok választhatnak, hogy a korcsoportos világ- vagy Európa-bajnokságon szeretnének-e részt venni, a második helyezettek pedig szintén kiléphetnek a nemzetközi porondra. A kontinensviadalt az idén a romániai Mamaiában rendezik meg, az alsó három korcsoport világbajnokságának Brazília, a felső hároménak pedig Uruguay ad otthont.

KORCSOPORTOS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BALATONLELLE
FIÚK
U8:
1. Giang Tran Nam (Sárkány DSE), 2. Hajdu Márton Ábris (Barcza Gedeon SC), 3. Pásti Zsombor (Bástya Dunaújvárosi SSE). U10: 1. Palczert Mátyás (Barcza Gedeon SC), 2. Tancsa Tamás (Atomerőmű SE), 3. Magold Filip (Gyulai SE). U12: 1. Borhy Marcell (Haladás VSE), 2. Juhász Ágoston (MTK), 3. Füle Simon (Kőbánya SC). U14: 1. Persányi Barnabás (Zsámbéki SBE), 2. Karácsonyi Gellért (Kőbánya SC), 3. Öngüt Tamás Günes (Tabáni Spartacus SE). U16: 1. Bohus Ádám (Géniusz SE), 2. Papp Levente (Miskolci KisBocsok SSE), 3. Vanczák Tamás (Miskolci Kisbocsok SSE). U18: 1. Marosi Levente (MTK), 2. Polyik Péter (Kőbánya SC), 3. Ugróczky Péter (Haladás VSE)
LEÁNYOK
U8:
1. Tóth Lili (Nagykáta SE), 2. Tóth Tímea (Barcza Gedeon SC), 3. Erős Vivien (Géniusz SE). U10: 1. Márkus Molli Amina (Vásárhelyi SE), 2. Karácsonyi Luca (Kőbánya SC), 3. Király Lilla Virág (Miskolci KisBocsok SSE). U12: 1. Tóth Nikoletta (Barcza Gedeon SC), 2. Hegedűs Luca (Decs KSE), 3. Karácsonyi Kata (Kőbánya SC). U14: 1. Juhász Judit (Tapolcai VSE), 2. Koltai Dóra (MTK), 3. Gömböcz Zsófia (Haladás VSE). U16: 1. Érseki Tamara (Tapolcai VSE), 2. Lengyel Andrea (Dunaharaszti MTK), 3. Kovács Judit (Honvéd Auróra SE). U18: 1. Egyed Judit (Barcza Gedeon SC), 2. Szűcs Edina (Géniusz SE), 3. Kassay Lilla (Miskolci KisBocsok SSE)