Labdarúgó NB I, 26. forduló: fiatalok tavaszi rekordja

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.04.13. 18:21
A hétközi forduló miatti rövidebb pihenő, vagy valami más az oka? Igazából mindegy, a tényen ugyanis nem változtat: a tavaszi szezonban még egyszer sem léphetett pályára ilyen sok, az MLSZ fiatalokra vonatkozó ajánlásának korhatárába eső labdarúgó az NB I-ben. A 26. forduló nemcsak létszámban, de játékpercekben is ősz óta nem látott adatokat hozott.

Majer Dániel Legutóbb az őszi idényben játszottak ennyien és ennyit az MLSZ„fiatalszabályának” korhatárába tartozó futballisták a labdarúgó NB I-ben. A perceket tekintve a 19. forduló óta nem kaptak ennyi lehetőséget, huszonketten pedig legutóbb a 17. játéknapon léphettek pályára.Majer Dániel Legutóbb az őszi idényben játszottak ennyien és ennyit az MLSZ„fiatalszabályának” korhatárába tartozó futballisták a labdarúgó NB I-ben. A perceket tekintve a 19. forduló óta nem kaptak ennyi lehetőséget, huszonketten pedig legutóbb a 17. játéknapon léphettek pályára.

Hiába tért vissza Vida Máté is (előtérben, szürkében), a Vasas kikapott az Újpesttől Forrás: ujpestfc.hu

Hiába tért vissza Vida Máté is (előtérben, szürkében), a Vasas kikapott az Újpesttől  •  Forrás: ujpestfc.hu

A hétközi fordulót a hétvégiekkel ellentétben nem egy, hanem két nap alatt bonyolították le. Kedden a Vasas–Újpest, valamint a DVTK–Honvéd mérkőzés nyitotta a sort, és már ezen a két találkozón 12 fiatal lépett pályára, nem sokkal kevesebb mint máskor, a teljes fordulóban. Testvériesen elosztották a 21 év alattiakat a csapatok, az angyalföldiek és a lila-fehérek, valamint a diósgyőriek és a kispestiek találkozóján is hat-hat ifjonc szerepelt.

A Vasas keretében összesen öt 1996. január 1. után született labdarúgót találtunk, közülük négyen – Kleisz Márk (18), Murka Benedek (19), Szivacski Donát (20) és a tavasszal először pályára lépő Vida Máté (21) – ráadásul a kezdőcsapatban kaptak helyet, a padra pedig először ülhetett le az U19-es csapat 18 éves játékosa, Szabó Botond. A túloldalon Kecskés Ákos (21) végigjátszotta a találkozót, Pávkovics Bence (20) pedig a 23. percben megsérült Kálnoki Kis helyett állt be.

Fiatalok ide, fiatalok oda, a mérkőzés bizony nem róluk szólt, különösen Vasas-oldalon. Az angyalföldiek egyébként is gyakorlatilag átaludták az első félidőt, a szünetre 2-0-ra vezetett az Újpest, de a második játékrészben is inkább Saglik és Király Botond veszélyeztetett, a legutóbbi fordulóban a Videoton ellen bemutatott fiatalos csattanó (Kleisz passzából Murka lőtte be a győztes gólt) ezúttal elmaradt, 3-2-re nyertek a lila-fehérek.

A másik keddi mérkőzésen a listavezető Honvéd edzője, Marco Rossi a fiatalok játékperceinek tabelláját vezető Gazdag Dánielt (21), valamint Zsótér Donátot (21) jelölte a kezdőbe a Bódog Tamás irányítása alatt szárnyra kapó Diósgyőr ellen, amelyben Makrai Gábor (20) kapott helyet kezdéskor. A 13. percben kis híján megszerezte a vezetést az éllovas, Zsótér beadását azonban Lanzafame az ötösről fölé ollózta. Tizenkét perccel később Makrai is megvillant, a kapus mellett is elvitte a labdát, lövésébe azonban Bobál belevetődött. Más kérdés, hogy másodpercekkel később szögletből így is vezetést szerzett a Diósgyőr.

A félidő végén Zsótér beadásból és szabadrúgásból is igyekezett veszélyt teremteni, egyik sem jött össze, majd a 62. percben a DVTK második góljánál lemaradt a gólszerző Diego Veláról, noha egyébként nem az ő feladata lett volna fogni a spanyolt. Vélhetően az ellenfél kétgólos vezetése miatt Tömösvári Bálint (18) harmadszor is lehetőséget kapott az élvonalban, ráadásul ezúttal minden eddiginél többet tölthetett a pályán, a 78. percben cserélték be. A túloldalon Bódog Tamás a ráadás perceiben újoncot avatott, az NB III-as csapatból felhozott Tucsa Róbertnek (19) adva pár játékpercet.

Szokás szerint a Haladásban játszott a legtöbb fiatal Forrás: frisss.hu

Szokás szerint a Haladásban játszott a legtöbb fiatal  •  Forrás: frisss.hu

A létszámversenyt ezúttal is a Haladás nyerte (ki más?), a szombathelyiek öt fiatalt is bedobtak az MTK ellen. Polgár Kristóf (20), Rácz Barnabás (20) és Jancsó András (20) kezdett, Kiss Bence (17) és Kiss Tamás (16) csereként állt be. Nagy volt a kontraszt a kék-fehérekkel, akik ezúttal 21 év alatti játékos nélkül kezdtek. Vogyicska Bálint (19), Takács Ronald (19) és Katona Máté (19) ugyan helyet kapott a kispadon, végül azonban egyikük sem állt be. Nem úgy az élvonalban nemrég bemutatkozott Schäfer András (18), de ő is mindössze négy percre.

A játék képe mindenesetre Tamási Zsoltot igazolta, a találkozó nagy részében mezőnyfölényben futballoztak a hazaiak, de helyzetekből ennek ellenére sem láthattunk sokat. Azért Mészöly Gézáék sem feltartott kézzel érkeztek, Polgár, Jancsó és Rácz is próbálkozott átlövéssel, de mindannyian célt tévesztettek. A győzelmet a 94. percben a pár perccel azelőtt becserélt Schäfer szerezhette volna meg a budapestieknek, tizenhatoson belüli eséséért azonban büntető helyett sárgát kapott, a mérkőzés 0-0-val ért véget.

A forduló meglepetését a Paks szolgáltatta, miután 3-1-re legyőzte hazai pályán a Ferencvárost. A bravúrból teljes mértékben kivette részét Zachán Péter (90), aki 90 percet játszott. Mindössze két percet kapott a csereként a szezonban már tizenegyszer lehetőséget kapott Jelena Richárd (19), akárcsak az FTC-ben hetedszer pályára lépő Csernik Kornél (18).

A Gyirmót–Videoton összecsapáson a hazai együttesben 25 percet kapott csereként Szegi Vince (19), míg a Mezőkövesd–Debrecen mérkőzésen nem játszott fiatal.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott.
26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Koszta Márk (Honvéd) 3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Zsótér Donát (Honvéd) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Jancsó András (Haladás), Makrai Gábor (DVTK) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2245 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 2040 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1866 perc, 4. Koszta Márk (Honvéd) 1713 perc, 5. Kecskés Ákos (Újpest) 1605 perc, 6. Lenzsér Bence (Paks) 1597 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 1598 perc, 8. Vogyicska Bálint (MTK) 1596 perc, 9. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1528 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1379 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 15. Korozmán Kevin (MTK) 911 perc, 16. Murka Benedek (Vasas) 837 perc, 17. Zsótér Donát (Honvéd) 764 perc, 18. Kleisz Márk (Vasas) 699 perc, 19. Makrai Gábor (Diósgyőr) 655 perc, 20. Zachán Péter (Paks) 663 perc, 21. Katona Máté (MTK) 634 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 514 perc, 23. Szatmári István (MTK) 350 perc, 24. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 25. Szalai András (Paks) 289 perc, 26. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 27. Szegi Vince (Gyirmót) 168 perc, 28. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 29. Jelena Richárd (Paks) 155 perc, 30. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 31. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 32. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 33. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 34. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 35. Takács Ronald (MTK) 59 perc, 36. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 37. Schäfer András (MTK) 33 perc, 38. Kiss Bence (Haladás) 39 perc, 39. Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 40. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 41. Szűcs Kristóf (Újpest) 16 perc, 42. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 43. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 44. Barna Szabolcs (Debrecen) 4 perc, 45. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 46. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 1-1 perc