Labdarúgás: kétéves mélyponton az U20-asok szereplése az NB I-ben

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.09.11. 18:12
Eseménydús fordulón vagyunk túl a labdarúgó NB I-ben, noha a nyolcadik körben csupán nyolc fiatalszabályba tartozó játékos lépett pályára, összesen 480 perc erejéig. Ennél kevesebbet sem az idén, sem pedig tavaly nem játszottak egy hétvégén az U20-as futballisták. Voltak azonban, akik feliratkoztak a jegyzőkönyvbe: Óvári Zsolt megszerezte szezonbeli második gólját, míg Szivacski Donátot kiállították.

Leiner SomaA válogatott szünet előtti hétvégén kritikussá vált az ifjú labdarúgók szerepeltetése az NB I-ben: nyolc csapatban tizenegy fiatalszabályba tartozó játékos mindössze 557 percet töltött a pályán. Akkor abban bíztunk, hogy a történelmi mélypontot követően több szerephez jutnak majd az U20-as futballisták , ám a nyolcadik fordulóban újabb drasztikus visszaesésnek lehettünk szemtanúi.Leiner SomaA válogatott szünet előtti hétvégén kritikussá vált az ifjú labdarúgók szerepeltetése az NB I-ben: nyolc csapatban tizenegy fiatalszabályba tartozó játékos mindössze 557 percet töltött a pályán. Akkor abban bíztunk, hogy a történelmi mélypontot követően több szerephez jutnak majd az U20-as futballisták , ám a nyolcadik fordulóban újabb drasztikus visszaesésnek lehettünk szemtanúi.

Óvári Zsolt (b) góljával még vezetett a DVTK, de a Debrecen fordítani tudott Forrás: dvtk.eu

Óvári Zsolt (b) góljával még vezetett a DVTK, de a Debrecen fordítani tudott  •  Forrás: dvtk.eu

Tegyük hozzá: pozitívumokat mindig találni, elég, ha a DVTK támadóját, Óvári Zsoltot említjük. A 20 éves futballista az első hét forduló adatait tekintve vezette a fiatalok ranglistáját, a Debrecen elleni rangadón is a kezdőbe nevezte őt Bódog Tamás. Ő pedig meghálálta a bizalmat, már a negyedik percben vezetést szerzett csapatának, üröm az örömben, hogy a hajdúságiak háromszor mattolták a vendégeket, és megnyerték a mérkőzést. Óvárit a 66. percben a 19 esztendős Bárdos Bence váltotta, akinek ez volt az első mérkőzése az élvonalban.

Nem csak keleten rendeztek derbit, a fővárosban is egymásnak feszült két, eddig felemás szezont produkáló együttes, a Ferencváros és a Vasas. A zöld-fehérek ezúttal egy 20 év alatti futballistát sem vetettek be, a hét közben Málta válogatottját legyőző U21-es gárdából Csernik Kornél (19) és Kundrák Norbert (18) is a kispadról figyelte a találkozót. Szivacski Donát (20) ugyan az Eb-selejtezőn nem, a Vasasban viszont játszott, de rémálommá vált számára a találkozó. A 70. percben megkapta első sárga lapját, majd rá két percre - brutális belépőjét követően - kiállította őt Bognár Tamás. Csereként ugyan szóhoz jutott a piros-kékeknél az MTK kölcsönjátékosa, Vogyicska Bálint (19) is, de ő sem tudott segíteni a hajrában, az emberhátrány megpecsételte az angyalföldiek sorsát: húsz perc alatt háromszor talált be a Fradi, és 5-2-re diadalmaskodott hazai környezetben.

Hiába távozott Mészöly Géza a Haladás éléről, a szombathelyiek továbbra is esélyt adnak fiatalszabályba tartozó játékosaiknak a bizonyításra. Ebben a szezonban ez Kiss Bence (18) és Tóth Máté (19) folyamatos játékát jelenti, ők szinte minden mérkőzésen szerepet kapnak. Nem volt ez másképp a Videoton ellen sem, mindketten ott voltak a frissen kinevezett Pacsi Bálint kezdőjében. Kiss Bencének alakult rosszabban a meccs, bő fél órát követően le kellett cserélni sérülés miatt, míg Tóth végigjátszotta a 3-1-es fehérvári sikerrel záruló összecsapást.

Két mérkőzés is 2-2-es döntetlennel ért véget, de a Mezőkövesd-Balmazújváros, illetve a Paks-Honvéd találkozókban az is közös volt, hogy egy-egy U20-as középpályás kilencven percet teljesített. Előbbi összecsapáson a balmazújvárosi Haris Attila, utóbbin a kispesti Banó-Szabó Bence mondhatja ezt el magáról. A forduló egyetlen összecsapása, amin nem jutott szóhoz fiatalszabályba tartozó játékos, az a Újpest-Puskás Akadémia (1-3) volt.

A lista ezúttal a szokásosnál is rövidebbre sikerült, csupán öt csapat vetett be ifjú futballistát a nyolcadik fordulóban, ők nyolcan pedig mindössze 480 percet játszottak.

Elképesztő negatív csúcs.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN
1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Haris Attila (Balmazújváros) 630 perc,2.Óvári Zsolt (DVTK) 619 perc,3. Tóth Máté (Haladás) 549 4. Kiss Bence (Haladás) 537,5. Szivacski Donát (Vasas) 491 6. Murka Bendek (Vasas) 479, 7. Herjeczki Kristóf (Budapest Honvéd) 431, 8. Csernik Kornél (FTC) 343, 9. Szalai Attila (Mezőkövesd) 270, 10. Szűcs Kristóf (Újpest) 225, 11. Kleisz Márk (Vasas) 180, 12. Vogyicska Bálint (Vasas) 163, 13. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 169,14. Banó-Szabó Bence (Budapest Honvéd) 155 15. Pávkovics Bence (Újpest) 90, 16. Csonka András (FTC) 56, 17. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 19. Szabó Bence (Videoton) 23, 20. Fejős Áron (Paks) 21, 21.Csősz Richárd (DVSC) 7, 22. Kundrák Norbert (FTC) 4, 23. Ternován Patrik (DVTK) és Bíró Péter (DVSC) 1-1,
A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT
1. Vasas 1313 perc, 2. Haladás 1112, 3. Budapesti Honvéd 755, 4.DVTK 644, 5. Balmazújváros 630, 6. FTC 403, 7. Mezőkövesd 270, 8. Újpest 225, 9. Puskás Akadémia 26, 10. Videoton 23, 11. DVSC 8, 12. Paks 21
GÓLSZERZŐK
2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), 1 gól: Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.