Labdarúgás: abszolút mélypontra zuhant a fiatalok szerepeltetése az NB I-ben

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.08.28. 18:37
A labdarúgó NB I hetedik fordulója negatív csúcsot hozott a fiatalszabályba tartozó játékosok szerepeltetésében. Az előző heti adatokhoz képest jelentősen csökkentek a játékpercek. Ennyire keveset az idén még nem játszottak az U21-esek. Ezúttal a tizenkét csapatból mindössze nyolc szerepeltetett 1997. január 1. után született játékost.

Bruckner VinceA múlt heti, idei rekordot jelentő szerepeltetés után azt gondolhattuk, jelentősen előrelépnek az élvonalbeli klubok a fiatal labdarúgók szerepeltetésében. Az előző játéknapon tapasztalt 864 játékperc ráadásul úgy jött össze, hogy csupán öt mérkőzést játszottak le.Bruckner VinceA múlt heti, idei rekordot jelentő szerepeltetés után azt gondolhattuk, jelentősen előrelépnek az élvonalbeli klubok a fiatal labdarúgók szerepeltetésében. Az előző játéknapon tapasztalt 864 játékperc ráadásul úgy jött össze, hogy csupán öt mérkőzést játszottak le.

Ehhez képest (meg persze a többi játéknapot tekintve is) csalódást keltő, negatív rekordot jelent a hetedik kör termése. Nyolc csapatban tizenegy játékos mindössze 557 percet játszott a hétvégén.

A diósgyőri Óvári Zsolt játszotta az idén a legtöbb percet az U21-es játékosok közül Forrás: Boon

A diósgyőri Óvári Zsolt játszotta az idén a legtöbb percet az U21-es játékosok közül  •  Forrás: Boon

A kevés pozitívum egyike, hogy a paksiaknál is bemutatkozhatott az első 1997. január 1. után született játékos: Fejős Áron (20) 21 percet kapott Csertői Auréltól. Az ellenfél, a tavalyi bronzérmes Vasas együttesében szokás szerint szerepeltek fiatalok, Vogyicska Bálint (19) 90, Szivacski Donát (20) 12 percet játszott, a mérkőzés végeredményét azonban egyikük sem befolyásolta érdemben, 3-1-re az angyalföldiek nyertek.

Talán a ferencvárosi Csonka András nevét érdemes még kiemelni, aki mindössze 17 évesen kezdőként mutatkozhatott be az ország legnépszerűbb csapatában. A zöld-fehérek együttesében pályára lépett még a félidőben csereként a 19 éves Csernik Kornél a Videoton vendégeként 3-1-re elvesztett találkozón.

Az első hét fordulóban az U21-esek közül a legtöbbet a diósgyőri Óvári Zsolt töltötte a pályán. A korábban már gólt is szerzett középpályás ezúttal 63 percet kapott, egy perccel lecserélése előtt nagy helyzetbe került, de a védők blokkolták a közeli lövését. Csapata azonban így is győzött 2-1-re a Mezőkövesd ellen.

A Haladás is pályára küldött két fiatalt, azonban ők sem tudtak segíteni a súlyos vereség elkerülésében. Az U21-eseket ezúttal is nélkülöző Puskás Akadémia 5-1-re kiütötte a szombathelyieket. Az említett együttesek mellett a Honvéd és az Újpest is élt a fiatalszabály lehetőségével, míg a Balmazújváros, a Debrecen, a Puskás Akadémia és a Videoton trénere nem küldött pályára fiatal játékost.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN
1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló, 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló, 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1.Óvári Zsolt (DVTK) 553, 2. Haris Attila (Balmazújváros) 540 perc, 3. Kiss Bence (Haladás) 505 4. Murka Bendek (Vasas) 479, 5. Tóth Máté (Haladás) 459, 6. Herjeczki Kristóf (Budapest Honvéd) 431, 7. Szivacski Donát (Vasas) 419, 8. Csernik Kornél (FTC) 343, 9. Szalai Attila (Mezőkövesd) 270, 10. Szűcs Kristóf (Újpest) 225, 11. Kleisz Márk (Vasas) 180, 12. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 169, 13. Vogyicska Bálint (Vasas) 147, 14. Pávkovics Bence (Újpest) 90, 15. Banó-Szabó Bence (Budapest Honvéd) 65,16. Csonka András (FTC) 56, 17. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 19. Szabó Bence (Videoton) 23, 20. Fejős Áron (Paks) 21, 21.Csősz Richárd (DVSC) 7, 22. Kundrák Norbert (FTC) 4, 23. Ternován Patrik (DVTK) és Bíró Péter (DVSC) 1-1,
A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT
1. Vasas 1225 perc, 2. Haladás 990, 3. Budapesti Honvéd 665, 4.DVTK 554, 5. Balmazújváros 540, 6. FTC 403, 7. Mezőkövesd 270, 8. Újpest 225, 9. Puskás Akadémia 26, 10. Videoton 23, 11. DVSC 8, 12. Paks 21
GÓLSZERZŐ
1 gól: Óvári Zsolt (DVTK), Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.